Clicks14
lv.news

Svētais? Miris viena cilvēka uzceltās katedrāles celtnieks

96 gadus vecais Justo Gallego Martiness, Nuestra Señora del Pilar katedrāles ("Katedrāle no metāla") veidotājs Mejorada del Kampo, Spānijā, svētdien nomira savā dzimtajā pilsētā.

Viņš sāka celtniecību 1961. gadā bez plāniem un bez celtņa, strādāja viens, izmantoja tikai atkritumu materiālu no tuvējā rūpnieciskā poligona, sākot no pulksten 6:00, izņemot svētdienu.

Desmit gadu vecumā Spānijas pilsoņu kara laikā viņš bija liecinieks tam, kā komunisti cīnījās pret ģenerāli Franko, nošāva priesterus un izdemolēja Mejoradas baznīcu. Tas viņam atstāja maz cieņas pret pilsētas sociālistisko administrāciju.

Justo kļuva par trapistu, saslima ar tuberkulozi, nevarēja turpināt askētisko trapistu dzīvi un aizgāja īsi pirms pēdējā zvēresta došanas. Viņš apsolīja Pīlāra Dievmātei, ka uzcels svētnīcu, ja atgūs veselību. Kad tas notika, viņš sāka būvēt no vecākiem mantotā zemes gabalā.

Iespaidīgā konstrukcija (55x25m, 35 m augsta) lepojas ar virkni puspabeigtu torņu, bet iekšpusē sienas ir dekorētas ar freskām.

Kad Justo sāka darbu, cilvēki viņu sauca par "trako "priesteri", bet viņam bija vienalga. "Ko es esmu darījis, es esmu darījis Tā Kunga labā," sacīja Gallego, "es nekad neesmu bijis kopā ar sievieti. Man Baznīca ir mana dzīve, mana sieva, mans bērns."

Spānijas bīskapi atteicās pieņemt katedrāli kā baznīcu.

Attēls: © wikipedia, CC BY-SA, #newsRcipbsvwhl