Clicks588
L. E.
11

J. Szewczak: Kontynuowanie obecnej polityki gospodarczej będzie przynosić efekty

Założenia ekonomiczne dotyczące Polski są optymistyczne i przeczą tezom opozycji o słabej kondycji gospodarczej państwa – powiedział poseł Janusz Szewczak. Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych odniósł się do przedstawionej przez Ministerstwo Finansów aktualizacji programu konwergencji.

Zgodnie z nią najbliższe lata mają przynieść stopniowy wzrost PKB, inwestycji i wynagrodzeń w gospodarce narodowej. Zmniejszeniu ma natomiast ulec deficyt sektora finansów publicznych.

Resort finansów wskazał, że wpływ na coraz lepsze wskaźniki będzie mieć m.in. sytuacja na rynku pracy oraz wzrost spożycia indywidualnego.

Poseł Janusz Szewczak podkreślił, że dobra koniunktura ma szanse na utrzymanie się w najbliższych latach.

Wyraźnie widać, że ta koniunktura się poprawia, a te wszystkie wskaźniki są do utrzymania. Oby tylko – że tak powiem – nie działy się żadne niefortunne nieszczęśliwe zdarzenia na świecie, w globalnym wymiarze. Wówczas wydaje się, że kontynuowanie tej polityki gospodarczej będzie przynosić efekty, również w portfelach zwykłych Polaków, dla których oczywiście najważniejszy jest wzrost wynagrodzeń, obniżenie kosztów utrzymania, pewna stabilność w perspektywie również efekty programu rządowego Mieszkanie plus i utrzymanie oraz kontynuowanie programu 500 plus – akcentował Janusz Szewczak.

Aktualizacja programu konwergencji jest częścią Wieloletniego Planu Finansowego Państwa, który jest uchwalany przez rząd do końca kwietnia i stanowi podstawę przygotowania projektu ustawy budżetowej.

Plan obejmuje program konwergencji oraz cele głównych funkcji państwa wraz z miernikami stopnia ich realizacji. Państwa członkowskie UE są zobowiązane przesyłać je do KE i Radzie Ecofin, która wydaje zalecenia dla krajów unijnych.

RadioMaryja.pl
Czeslaw Lipka shares this
588
J. Szewczak: Kontynuowanie obecnej polityki gospodarczej będzie przynosić efekty/////hi hi hi hi hi pozyjemy zobaczymy aby tylko nie przyszlo co zbierac po polsce bo bedzie wielki wstyd
Traper
Oj, sprzedałeś się Szewczak, sprzedałeś, a takie mieliśmy do ciebie zaufanie - kiedyś!