Coburg
51.2K

Generálna prokuratúra Ruskej federácie: bolo začaté konanie vo veci medzinárodného terorizmu vo veci poškodenia Nord Streamu

Ignat Dalakyan

28.09.2022 19:50


RF GP uvádza, že v dôsledku týchto akcií boli Rusku spôsobené značné ekonomické škody.


© Foto: Dánske ministerstvo obrany XinHua Globallookpress

Prečítajte si nás na:
Generálna prokuratúra Ruskej federácie iniciovala začatie konania vo veci medzinárodného terorizmu po poškodení plynovodov Nord Stream. Informovala o tom tlačová služba dozorného úradu.

„V dôsledku týchto krokov Ruskej federácie boli spôsobené značné ekonomické škody. V súvislosti s prítomnosťou znakov trestného činu podľa časti 1 článku 361 Trestného zákona Ruskej federácie (akt medzinárodného terorizmu) podľa materiálov zaslaných Generálnou prokuratúrou Ruskej federácie v súlade s ods. 2 časti 2 článku 37 Trestného poriadku Ruskej federácie, oddelenie vyšetrovania FSB Ruska začalo trestné konanie," uvádza sa vo vyhlásení Generálnej prokuratúry Ruskej federácie.
Uvádza sa, že tieto plynovody dodávali zemný plyn do krajín EÚ z Ruska na priemyselné využitie aj na vykurovanie domácností. Podľa Štátnej prokuratúry Ruskej federácie sa začalo predbežné vyšetrovanie.
Prvý zástupca stáleho predstaviteľa Ruskej federácie pri OSN Dmitrij Poljanskij predtým uviedol, že mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN o stave núdze v Nord Stream je naplánované na 30. septembra. Stretnutie sa očakáva o 15:00 newyorského času.

ГП РФ: по факту повреждения «Северных потоков» возбуждено дело об акте международного терроризма
Trepifajksl
Naše vláda už našla viníka, prý tam ztratil pas:
Metod
Cui bono, nuž za vsetkými problémami sveta je Amerika, mám knihu, s titulom "Skurvená Amerika"
Trepifajksl
Dík za tip, včera jsem si ji objednal.
Caesar
dyk
Nu pagadi, zajic... Zajac vždy vyšiel ako vyťaz. Usaci sa naparujú ako vlk a klepne ich to a nebudú ani reagovať.