csk.news
2K

Z troch laikov sa stali biskupi

Traja americkí biskupi - Conley (67, Lincoln), Coakley (67, Oklahoma), Wall (57, Gallup) - prešli v auguste tohto roku inkognito španielske Camino de Santiago de Compostela.

Túto trasu už spolu prešli dvakrát. Ich baliaci zoznam obsahoval: ornát, albu, štólu, zucchetto a pektorálny kríž. Kňazské rúcho nahradili tým, čo portál CatholicNewsAgency.com (11. septembra) nazýva "modernou pútnickou uniformou".

Títo traja zvyčajne kráčali s ostatnými pútnikmi, ktorí počas večernej svätej omše poznamenali: "Bože, veď sú to biskupi!" Conley pre CNA povedal: "Bolo to trochu smiešne, pretože ľudia si mysleli, že je to naozaj cool."

V roku 2018 si Conley zobral 11-mesačnú dovolenku kvôli úzkosti a depresii a v roku 2021 si nechal urobiť fúzie metatarzálnych kĺbov na oboch nohách. S Coakleym sa priatelí už 50 rokov. Obaja hrávali v rovnakom bejzbalovom tíme.

Počas prechádzok traja biskupi občas počúvali hudbu, napríklad Briana Wilsona, folkovú hudbu, Boba Dylana, Weezer a Avett Brothers.

Conley hovorí, že približne 80 % "pútnikov", ktorých stretli, nebolo veriacich a o náboženskom pozadí Camina nemali prakticky žiadne vedomosti.

Obrázok: Courtesy of Bishop Conley, Archbishop Coakley, and Bishop Wall, #newsIhfvmjajyu