pl.news
35.6K

Franciszek znów uderza: "Jezus staje się chlebem"

25 września Franciszek udał się do miejscowości Matera we Włoszech na podsumowanie Kongresu Eucharystycznego. Dzień wcześniej nawoływał do ograniczenia emisji C02 w Asyżu.

W Materze nie przewodniczył, ale za to wygłosił żenujące kazanie na temat "pieczywa". Oto papieskie slogany: Chrystus "przygotowuje dla nas chleb" na "swoim stole". "Chleb z uczty" smakuje jak Komunia. "Chleb" nie zawsze jest dzielony na stole światowym. Nasze żywoty mogą stać się "chlebem", który nasyci ubogich i samotnych.

Następnie niebieskie migdały znów wychodzą na wierzch. Papież marzy o Kościele, "który klęka(!) przed Eucharystią, czci z należytą godnością Pana obecnego w chlebie, a także wie, jak kłaniać się ze współczuciem i czułością przed cierpiącymi i ubogimi, przygotowując chleb nadziei i radości dla wszystkich".

Franciszek nigdy nie klęka przed Eucharystią. Obecność Boga "w chlebie" to fałszywa protestancka doktryna (konsubstancjacja/impanacja). W rzeczywistości mamy do czynienia z transsubstancjacją, podłóg której esencja chleba zmienia się w Ciało Chrystusa.

Ponadto liturgia to zupełnie inna liga niż czułość, pocieszenie i karmienie ubogich.

#newsJlgsmbmruqsługa Boży
Więcej honoru od niego miał Judasz.
I z pewnością więcej Wiary...
anetmachnio1979
To trzeba przesłać księdzu profesorowi Guzowi .
Sługa Prawdy
"Jezus stał się wężem,stał się diabłem"