Clicks17
uk.news

Заборона мес в Соборі святого Петра: кардинал Папи Франциска намагається знайти виправдання

22 червня, в ході бесіди з VaticanNews.va, кардинал Гамбетта, який є архієреєм Базиліки святого Петра, намагався виправдати заборону Папи Франциска на проведення мес. Він заявив, що священики можуть брати спільну участь в месах з 7 до 9 ранку, від чого вони відмовились.

Гамбетта правдиво заявляє, що літургія носить не приватний характер, але робить помилковий висновок про те, що "священики можуть приймати в ній участь". Вся справа в тому, що такий формат робить священика поверхневим і пасивним спостерігачем.

Кардинал визнає, що він вважає за краще "публічні богослужіння з активною участю мирян", проте в рамках Нового Обряду, вони лише мають зовнішній вигляд меси.

Гамбетта додає, що індивідуальні меси для тих, хто не говорить італійською, а також меси для тих, хто вибирає Старий Обряд, можуть бути проведені "на вимогу".

Виходить, що в церкві знову використовується ситуаційний підхід. Заява Гамбетта про те, що для проведення меси в рамках Старого Обряду "потрібно зробити все, щоб виконати вимоги віруючих відповідно до Summorum Pontificum", виглядає лукавою, адже Папа Франциск ось-ось скасує Summorum Pontificum.

Зображення: Mauro Gambetti, © wikicommons, CC BY-SA, #newsSrvhwxguzm