Detektiv
Kromě toho přijíždí k ruskému osvobozování Evropy od nacismu asi 100 tisíc čínských vojáků.
Stylita
Odkud máte tuto informaci? Prosím o zdroj.
Detektiv
Důvěryhodná zpráva ze Samarkandu.
Stylita
z Uzbekistánu? 😂
Detektiv
Tam byl sraz předních postav jednání.
Učeník Pánov
Nech zvíťazí Nepoškvrnené srdce Panny Márie💛😇
Libor Halik
....Má-li však Rusko zvítězit, bude muset identifikovat svá četná selhání, která vedla k úspěšné ukrajinské ofenzívě, a podle toho se přizpůsobit. V první řadě představuje ukrajinská ofenzíva v okolí Charkova jedno z nejzávažnějších selhání zpravodajských služeb profesionální armády od dob izraelského selhání při předvídání egyptského útoku na Suezský průplav, které odstartovalo …More
....Má-li však Rusko zvítězit, bude muset identifikovat svá četná selhání, která vedla k úspěšné ukrajinské ofenzívě, a podle toho se přizpůsobit. V první řadě představuje ukrajinská ofenzíva v okolí Charkova jedno z nejzávažnějších selhání zpravodajských služeb profesionální armády od dob izraelského selhání při předvídání egyptského útoku na Suezský průplav, které odstartovalo jomkipurskou válku v roce 1973.
Ukrajinci již mnoho týdnů signalizovali svůj záměr provést ofenzívu v Chersonské oblasti. Zdá se, že když Ukrajina zahájila útoky podél chersonské linie, Rusko předpokládalo, že se jedná o dlouho očekávanou ofenzívu, a vrhlo na tuto frontu zálohy a posily.
Ukrajinci byli s velkými ztrátami odraženi, ale teprve, kdy Rusko nasadilo své rezervy. Když o pár dní později zaútočila ukrajinská armáda v Charkovské oblasti, bylo Rusko zaskočeno.
A pak je tu značná míra, do jaké se NATO integrovalo do všech aspektů ukrajinských vojenských operací.
Jak se to mohlo stát? Selhání zpravodajských služeb takového rozsahu naznačuje nedostatky jak ve schopnosti Ruska shromažďovat zpravodajské údaje, tak zejména v neschopnosti vypracovat včasná a přesná hodnocení pro ruské vedení. K tomu, aby bylo možné tuto situaci adekvátně řešit, bude zapotřebí provést revizi shora dolů. Stručně řečeno, budou padat hlavy – a to brzy. Tato válka v dohledné době neskončí a Ukrajina se nadále připravuje na budoucí útočné akce.

Proč Rusko zvítězí
Nakonec se stále domnívám, že konečná hra zůstává stejná – Rusko vyhraje. Ale cena za prodloužení této války se pro všechny zúčastněné strany stala mnohem vyšší.
Úspěšnou ukrajinskou protiofenzívu je třeba vidět v patřičné perspektivě. Ztráty, které Ukrajina utrpěla a stále trpí, aby dosáhla tohoto vítězství, jsou neudržitelné. Ukrajina vyčerpala své strategické rezervy, které bude muset obnovit, pokud by měla mít ambice pokračovat v postupu v tomto směru. To bude trvat měsíce.
Rusko mezitím neztratilo nic víc než určitý neobhajitelný prostor. Ruské ztráty byly minimální a ztráty na vybavení byly snadno nahrazeny.
Rusko ve skutečnosti posílilo své vojenské postavení vytvořením silných obranných linií na severu, které jsou schopny odolat jakémukoli ukrajinskému útoku, a zároveň zvýšilo bojovou sílu, která je k dispozici pro dokončení úkolu osvobození zbytku Doněcké lidové republiky pod ukrajinskou kontrolou.
Rusko má mnohem větší strategickou hloubku než Ukrajina. Rusko začíná zasahovat kritické infrastrukturní cíle, jako jsou elektrárny, které ochromí nejen ukrajinskou ekonomiku, ale také jejich schopnost rychle přesouvat velké množství vojáků vlakem.
Rusko se poučí z porážky v Charkově a bude pokračovat ve svých stanovených cílech mise.
Sečteno a podtrženo – charkovská ofenziva byla pro Ukrajinu tak dobrá, jak jen může být, zatímco Rusko se ještě ani zdaleka nepřiblížilo dnu. Rusko musí provést změny, aby odstranilo problémy zjištěné díky charkovské porážce. Vyhrát bitvu je jedna věc, vyhrát válku druhá.
Pro Ukrajinu obrovské ztráty, které utrpěly její vlastní síly, v kombinaci s omezenými škodami způsobenými Rusku znamenají, že její charkovská ofenzíva je přinejlepším Pyrrhovým vítězstvím, které nic nemění na základní skutečnosti, že Rusko v konfliktu na Ukrajině vítězí a zvítězí.

12.9.2022 AUTOR: Scott Ritter, který je bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty, který sloužil v bývalém Sovětském svazu při provádění smluv o kontrole zbraní, v Perském zálivu během operace Pouštní bouře a v Iráku při dohledu nad odzbrojováním zbraní hromadného ničení. Jeho poslední knihou je Odzbrojení v době perestrojky, kterou vydalo nakladatelství Clarity Press.
Zdroje:
SCOTT RITTER: Why Russia Will Still Win, Despite Ukraine’s Gains – Consortium News
Nekorektní TOP-CZ - nejnovější informace z domova i ze světa (topcz.net)
Libor Halik
20.9.2022 to oznámil [ Telegram: Contact @RVvoenkor ] moskevský starosta Sergej Sobjanin, že hlavní město v rámci pomoci ministerstvu obrany rozmístí v celé metropoli operační centra pro příjezd, nábor, registrace a dočasné ubytování zahraničních žoldnéřů. Prořeknutí Alexandera Lukašenka je klíčová informace, protože se z toho dá usuzovat, že zahraniční žoldnéři budou nasazeni na …More
20.9.2022 to oznámil [ Telegram: Contact @RVvoenkor ] moskevský starosta Sergej Sobjanin, že hlavní město v rámci pomoci ministerstvu obrany rozmístí v celé metropoli operační centra pro příjezd, nábor, registrace a dočasné ubytování zahraničních žoldnéřů. Prořeknutí Alexandera Lukašenka je klíčová informace, protože se z toho dá usuzovat, že zahraniční žoldnéři budou nasazeni na běloruský front směrem na Kyjev, z čehož bude naprostý masakr na Ukrajině.

Sergej (Sobjanin a Vladimir Putin)

Čína se zřejmě rozhodla pro konečné řešení Taiwanské otázky, ale k tomu potřebuje mocného spojence, Ruskou federaci, protože Čína nemá zatím odvahu jít sama proti USA, i když se jedná pouze o malý ostrov s relativně malou vojenskou obranou. Čína chce mít podle všeho podíl na pomoci Moskvě na Ukrajině (L: ač Čína oficielně vyzvala Rusko k mírovému řešení na Ukrajině, ihned po mobilizačním projevu Putina!), aby Peking následně měl Moskvu zavázanou pro plnou podporu operací Pekingu proti Taiwanu. Otevření běloruského frontu je možné považovat za změnu doktríny Kremlu, který považoval spec-operaci za malou komorní epizodu, která bude hotová raz dva. Namísto toho se ukázalo, že Američané chtějí obětovat celou Ukrajinu a všechny Ukrajince do války s Ruskem.

Moskva začne formovat Interbrigády stejně jako Kyjev
Přestože Kreml připravil podmínky pro příjem zahraničních žoldnéřů, kteří budou pocházet zejména z Číny a ze Severní Koreje, která podle Komsomolské pravdy neoficiálně již přislíbila Moskvě sama o sobě 100 000 dobrovolníků, je velmi reálné, že to nebude stačit, protože podle odborníků na válečné operace je potřeba k denacifikaci a hlavně k demilitarizaci celé Ukrajiny minimálně 750 000 až 1,5 milionu vojáků. Zdroj: VIDEO: Lukašenko v televizním vystoupení nařídil mobilizaci části běloruské armády! Ruskému ministerstvu obrany unikl mobilizační rastr v předvečer oznámených referend Doněcké, Luhanské a Chersonské lidové republiky o připojení k Ruské federaci! Kreml podle informací naší redakce nedostal od Dumy ústavní oprávnění k mobilizaci bez vstupu nepřátelských vojsk na území Ruské federace! Proto bylo v pondělí večer rozhodnuto urychlit referenda, aby byla splněna podmínka napadení ruského území vojáky nepřítele! Moskva začne přijímat zahraniční žoldnéře ze Severní Koreje, Číny, Libye, Súdánu a dalších zemí, oznámil starosta! | AE News (aeronet.news)
Stylita
Aeronet zase perlí. Už vidím, jak se čínská armáda přesouvá na Kyjev. Vlastně nevidím.
Hermenegild
A čo Sybiline proroctvá o šikmookých?
U.S.C.A.E.
inak sybila bola funkcia to sa nevzťahuje na konkrétnu osobu a navyše je jasné že práve pohanskú vešticu a ešte aj s pochybnosťou o autenticite no no no