Joske
obyčajná veriaca žena
Pavol VI. mal dvojníka. Panna Mária v Modrej knihe hovorí, že bol veľkým darom Ježišovho srdca Cirkvi a prihovára sa za nás v nebi. 9.8. 1978
Anna.J
@Libor Halik Proč má František (Bergoglio) kachničku?
TruePeter
Je tak" svatý "jak Madonna...viz.lumendelumine.cz
Dana22
www.christianitas.sk/eucharisticke-p…

Otec arcibiskup Mons. Ján Orosch žehná mestu.....link
Od polnoci zo soboty 21. marca na nedeľu 22. marca, teda na 4. pôstnu nedeľu, začal pravidelne každú noc udeľovať arcibiskup Mons. Ján Orosch eucharistické požehnanie z okna arcibiskupského úradu. Požehnanie bolo a stále ešte je udeľované v čase karantény zapríčinenej epidémiou Covid – 19, keď boli na …More
www.christianitas.sk/eucharisticke-p…

Otec arcibiskup Mons. Ján Orosch žehná mestu.....link
Od polnoci zo soboty 21. marca na nedeľu 22. marca, teda na 4. pôstnu nedeľu, začal pravidelne každú noc udeľovať arcibiskup Mons. Ján Orosch eucharistické požehnanie z okna arcibiskupského úradu. Požehnanie bolo a stále ešte je udeľované v čase karantény zapríčinenej epidémiou Covid – 19, keď boli na nariadenie krízového štábu zakázané verejné procesie, sv. omše a iné liturgické obrady. Úmyslom eucharistického požehnania, je vyprosenie pomoci Božiemu ľudu mesta Trnavy a Trnavskej arcidiecézy, pri odvrátení epidémie koronavírusu a všetkých ťažkostí, ktoré sú s touto chorobou spojené.
Eucharistické požehnanie je udeľované z okna na rohu arcibiskupského úradu, ktoré sa nachádza na druhom poschodí a je situované smerom k Trojičnému námestiu. Pri príležitosti eucharistického požehnania trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch udeľuje zomierajúcim generálnu absolúciu ako aj úplné odpustky, na čo je biskup splnomocnený Apoštolskou stolicou v mimoriadnych prípadoch, akým je i pandémia koronavírusu. Ak sa chorí uzdravia, sú povinní individuálne sa vyspovedať a prijať najsvätejšiu Eucharistiu.
Po uvoľnení niektorých opatrení, ktoré zakazovali účasť veriacich na náboženských obradoch, pozval otec arcibiskup rehoľné komunity v Trnave, aby sa zapojili do jeho modlitbovej iniciatívy za ukončenie pandémie koronavírusu. Polnočná modlitba bola doplnená o prosbu k Pánu Bohu za dar potrebného dažďa a dobrú úrodu.
Požehnávanie eucharistiou, ktoré konal otec arcibiskup sa stalo veľkou duchovnou aj morálnou oporou pre veriacich katolíkov, ktorým bolo počas karanténnych opatrení odopreté sviatostné prijímanie Božieho Tela a aj účasť na verejnej obeti sv. omše. Predovšetkým ľudia chorí a tí čo boli v ohrození života, mohli načerpať, vďaka otcovi arcibiskupovi, množstvo Božích milostí, ktoré sa, ako pevne veríme, vďaka týmto požehnaniam rozhojnili medzi trnavskými veriacimi.
Otcovi arcibiskupovi preto patrí vďaka za jeho obetavosť a aj za to, že v dobe, keď mnohí katolíci, dokonca aj duchovní, bagatelizujú požehnávanie verejných priestranstiev Najsvätejšou Sviatosťou, alebo svätými relikviami, s láskou vykonával túto službu Božiemu ľudu. Aj tí, ktorí nie sú katolíckymi veriacimi, či tí, ktorí sa možno vo svojej nevedomosti vysmievajú z týchto vznešených obradov, budú raz na konci vekov zahanbení, keď uvidia koľko milostí možno obdržali práve vďaka tomuto požehnávaniu.
Úcta k Eucharistii – základ Cirkvi v každej epoche
Navyše milosti a dobrodenia spojené s eucharistickým požehnaním sa netýkajú špeciálne len pandémie Covid -19, ktorá si v porovnaní s inými zhubnými chorobami, nevyžiadala vo svete až také obete. Stačí si pozrieť počet úmrtí od 1. januára do 1. mája 2020:
Coronavirus 237 469
Malária 327 267
Samovraždy 357 785
HIV cca 500 000
Rakovina 2 740 193
Pri niektorých úmrtiach, ako napríklad samovraždy alebo HIV, o ktorých nás médiá akosi zabudli systematicky a pravidelne informovať, je potrebné obzvlášť ďakovať za prípadné milosti, keďže sú spojené so smrteľnými hriechmi.
Obrady požehnávania, sa budú konať pravidelne až do slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, to znamená do 14. júna (nedeľa), kedy by sa uvedené eucharistické pobožnosti ukončili procesiou Božieho Tela.
Redakcia Christianitas
Peter(skala)
Danka...to máš stare udaje
Koronavirus má už vyše 350 000 obetí a to ešte nie je koniec roka - na to treba ešte pozerať, lebo tie udaje napr. o HIV je zaznamenané už za celý rok resp. za to obdobie v danom roku, kedy HIV sa širil a usmrcoval.

Píšem to preto, lebo mnohí ludia s tým nepočitaju a potom maju mylný dojem, že Korona vlastne ani nepresiahla počet obetí, ktoré boli na iné choroby…More
Danka...to máš stare udaje
Koronavirus má už vyše 350 000 obetí a to ešte nie je koniec roka - na to treba ešte pozerať, lebo tie udaje napr. o HIV je zaznamenané už za celý rok resp. za to obdobie v danom roku, kedy HIV sa širil a usmrcoval.

Píšem to preto, lebo mnohí ludia s tým nepočitaju a potom maju mylný dojem, že Korona vlastne ani nepresiahla počet obetí, ktoré boli na iné choroby a to je OMYL.

Ináč povedané, že ked ešte ani neskončil kalendarny rok a už na Koronu zomrelo vyše 350 000 ludí, tak kolko obetí bude do konca roka? Azda 500 000 alebo 1 000 000 obetí?

Zoberme do uvahy, že v Rusku, Brazilii a USA ešte len teraz vrcholí 1.vlna a ked príde 2.vlna?
Peter(skala)
Dakujem Rooza za zaujímavé info, lebo toto je fakt zaujímavé:

Ako píše uvedený zdroj, tak v r.2017 na Slovensku zomrelo na chrípku 232 osôb, čo si neviem overiť v deniku N, lebo nemam pristup, ale pozrime si radšej z UVZSR:

Od začiatku chrípkovej sezóny 2017/2018 bolo nahlásených 46 prípadov SARI, je to o 15 prípadov viac, ako v predchádzajúcej sezóne, čo predstavuje nárast o 48,4 %. Prípady …More
Dakujem Rooza za zaujímavé info, lebo toto je fakt zaujímavé:

Ako píše uvedený zdroj, tak v r.2017 na Slovensku zomrelo na chrípku 232 osôb, čo si neviem overiť v deniku N, lebo nemam pristup, ale pozrime si radšej z UVZSR:

Od začiatku chrípkovej sezóny 2017/2018 bolo nahlásených 46 prípadov SARI, je to o 15 prípadov viac, ako v predchádzajúcej sezóne, čo predstavuje nárast o 48,4 %. Prípady SARI boli hlásené u 30 mužov (65,2 %) a u 16 žien (34,8 %). Vírus chrípky sa laboratórne potvrdil u 24 z 46 prípadov SARI (52,2 %). Z celkového počtu 46 prípadov zomrelo 13 pacientov, čo je o 5 úmrtí viac, ako v sezóne 2016/2017 (nárast o 62,5 %). U šiestich zomrelých bol prítomný aj rizikový faktor (Graf 10), išlo o diabetes mellitus (3x), kardiovaskulárne ochorenie pľúc (2x) a v jednom prípade o onkologické ochorenie.

www.uvzsr.sk/…/Vyhodnotenie_ch…
apredsasatoci
A este nám napíš Peter(skala) čo nám odporúča ombudsmanka Patakyova a ombudsmanka pre psi.
obyčajná veriaca žena
A najviac bolo potratov!!!
Peter(skala)
kto si nevšimol, tak by si mal prečitať jeho dokument o sv.príjmaní: tvfilmvideohudba.wordpress.com/…/sv-pavol-vi-mem…