Clicks2.9K
pl.news
3

Nagie ciała: Franciszek inauguruje działalność Muzeum "Duszy Świata"

18 października Franciszek zainaugurował działalność tzw. Muzeum Etnologicznego Anima Mundi, będącego częścią Muzeów Watykańskich.

Otaczali go półnadzy biskupi — tylko Baldisseri, który nakazał im tak przyjść, był w pełni odziany. Do tego dochodzą dwa nagie artefakty. Mimo wszystko muzeum nazywa się Anima Mundi (Dusza Świata). Powinno zwać się "nadzy biskupi i ciała świata".

Mimo demonicznej brzydoty eksponatów Franciszek stwierdził, że "piękno nas jednoczy" i jeszcze coś o życiu "w ludzkim braterstwie".

Śmiał się z artefaktów, wyrażając nadzieję, że ci, którzy wyrażają pogański strach i demonizm staną się "głosem Boga" pobrzmiewającym w tych, którzy odwiedzają wystawę.

Wystawa obejmuje bożki, mnóstwo piór, prymitywnej biżuterii i koszy (zdjęcia).

#newsQocnleprse

@stokrotka Ale to ci się już chyba nie spodoba! Prawdziwa Droga Krzyżowa dotyczy Chrystusa. Ludzie nie są w centrum, tylko towarzyszą. @stokrotka
Dzielny wojownik. Walczy o zapanowanie wszelkiego grzechu na świecie i nawet w murach kościołów. Dobrze wie, jak zadać ból Bogu.
marcys.td likes this.
To opozycja wspomagana przez Franciszka, względem nauki Kościoła i Matki Bożej, która jest Bożym wcieleniem czystości duszy i ciała,,.
przeciwherezjom likes this.