Maria Dubovska
Moj nazor je , že u nas je to nejaka forma protestu. Nie su naši ludia vacsi hedonisti ako inde. Okrem toho slovensko v horizonte buducnosti uplne straca perspektivu. Romov pribuda tempom 100 000 za desaťročie a slovakov bude odbudat. Vzhadom k tomu, že vo velmi kratkom horizonte to vyzerá že mala menšina začne živit obrovskú väčšinu dochodcov a romov, ludia maju obavy. slovensko je na tom velmi …More
Moj nazor je , že u nas je to nejaka forma protestu. Nie su naši ludia vacsi hedonisti ako inde. Okrem toho slovensko v horizonte buducnosti uplne straca perspektivu. Romov pribuda tempom 100 000 za desaťročie a slovakov bude odbudat. Vzhadom k tomu, že vo velmi kratkom horizonte to vyzerá že mala menšina začne živit obrovskú väčšinu dochodcov a romov, ludia maju obavy. slovensko je na tom velmi zle.
Filofej
Mária skús k veci: je to v poriadku, keď mladí zdraví ľudia nechcú mať deti,max. jedno a dve sú už pomaly výnimka? Lebo takýto je trend medzi Slovákmi.
Filofej
Lienka,tvoj prípad (je mi to úprimne ľúto), je mimo tejto diskusie,pretože tu hovoríme i ľuďoch ktorí deti mať môžu ale z hedonistickych dôvodov ich nechcú.
Maria Dubovska
mna nezaujima či je niekto los indios. hovorím o ludoch, ktorí maju deti a potom ich šupnu na vychovu do detských domovov. tak to už snad nebudeš tvrdit že je je duchovné? skratka realita je taka, že moc deti mavaju aj silne veriaci, alebo proste títo asociali.
ale ti veriaci tiež maju deti len za určitých podmenok. maju väčši dom, starých rodičov po ruke, alebo majú aspon rodinnú firmu, ktorá …More
mna nezaujima či je niekto los indios. hovorím o ludoch, ktorí maju deti a potom ich šupnu na vychovu do detských domovov. tak to už snad nebudeš tvrdit že je je duchovné? skratka realita je taka, že moc deti mavaju aj silne veriaci, alebo proste títo asociali.
ale ti veriaci tiež maju deti len za určitých podmenok. maju väčši dom, starých rodičov po ruke, alebo majú aspon rodinnú firmu, ktorá im dáva nejakú istotu.
to čo má väčšina - tj nemá byt, musi platit 500 eur na hypoteku a 400 eur za školku a zarabaju spolu 800 eur, pochopte že sa to realne neda.

zaujimave že aj inde sú hračky, interrupcie, počitače a nejsu na chvoste europy. nori, švedi snad nejsu duchovejší? to my sme najskazenejší? to vy ste mi teda "slováci".
lienka70
Filotej, dobrá otázka. Ja mám jedno. A prečo? Lebo už sme viac nestihli, lebo manželka zomrela na rakovinu ako 40 ročná ale keď sme sa zobrali, tak mala problém otehotnieť a takých párov je veľa.
lienka70
Odpoveď je jednoduchá. Odmietame Božie zákony, interupcia-to je len krajšie slovo pre vraždu, túžba mať všetko možné pohodlie a karieru a tak pre deti niet miesta. Iste, že je ťažko vyžiť s tých pár eur ale prečo musí mať dieťa dnes všetko? Mám krstných synov a priznám sa, že neviem, čím ich potešiť, lebo majú všetko. Haldu hračiek, ktorými sú doslova zasypaní, sladkosti od výmyslu sveta a …More
Odpoveď je jednoduchá. Odmietame Božie zákony, interupcia-to je len krajšie slovo pre vraždu, túžba mať všetko možné pohodlie a karieru a tak pre deti niet miesta. Iste, že je ťažko vyžiť s tých pár eur ale prečo musí mať dieťa dnes všetko? Mám krstných synov a priznám sa, že neviem, čím ich potešiť, lebo majú všetko. Haldu hračiek, ktorými sú doslova zasypaní, sladkosti od výmyslu sveta a mobily, počítače a podstata uniká. Táto generácia mladých nevie, čo je život a bojím sa predstavy, kam to dospeje. My sme boli 4-ia súrodenci a sme tu. Je pravdou, že sme žili skromne ale bolo tam a aj je rodinné puto a harmónia. Dnes máme všetko ale skutočne všetko? Chýba nám len jedno. A to pokoj-pokoj v Bohu a Jeho láska. Preto nehromaďme okolo seba hmotné zbytočnosti, ktoré nás odvádzajú od Boha ale využívajme materialne dobro pre to, aby sme viac poznali Boha a žili to, v čo veríme. Len Boh nám môže dať vnútorný pokoj ale blahobyt nám dáva síce všetko ale máme prázdne srdcia a poniektorí aj prázdne hlavy. Hľadajme teda to, v čom je radosť a zmysel života a to je len v Bohu.... 🤮
Filofej
Mentalita národa je skazená.To sa ďalším materializmom-dávaním peňazí od štátu, nedá zmeniť. To je tak,akoby ste chceli liečiť opuchnuté chodidlá obkladmi a pritom je choré srdce. Treba vyliečiť srdce a aj nohy odpuchnú.Duchovné srdce národa je preto choré, lebo sa uplo k materializmu a Boh už nie je na 1.mieste ale na neviem koľkom.A nemôžu zato nejakí sloboši ale zato si môžu iba ľudia …More
Mentalita národa je skazená.To sa ďalším materializmom-dávaním peňazí od štátu, nedá zmeniť. To je tak,akoby ste chceli liečiť opuchnuté chodidlá obkladmi a pritom je choré srdce. Treba vyliečiť srdce a aj nohy odpuchnú.Duchovné srdce národa je preto choré, lebo sa uplo k materializmu a Boh už nie je na 1.mieste ale na neviem koľkom.A nemôžu zato nejakí sloboši ale zato si môžu iba ľudia sami.
Schválne: koľko máte milí diskutujúci detí?
Caesar
Slovensko vymiera. ???? Slovensko nevymiera, ale inak s ním súhlasím, treba robit vsetko, aby stát podporoval rodiny aby mali deti, ale to zase nedovolia slobodomurárskí satani, co uz rozhodli o likvidácií narodov europy.
Podme pozriet do minulosti.
Pred 70 rokmi malo Slovensko cez 2.5 miliona obyvatelov, dnes má cez 5 milionov. Plakal niekto v tej dobe, ze je slovákov malo?
Pred 500 rokmi mala …More
Slovensko vymiera. ???? Slovensko nevymiera, ale inak s ním súhlasím, treba robit vsetko, aby stát podporoval rodiny aby mali deti, ale to zase nedovolia slobodomurárskí satani, co uz rozhodli o likvidácií narodov europy.
Podme pozriet do minulosti.
Pred 70 rokmi malo Slovensko cez 2.5 miliona obyvatelov, dnes má cez 5 milionov. Plakal niekto v tej dobe, ze je slovákov malo?
Pred 500 rokmi mala celá europa cez 51 milionov obyvatelov, dnes má cez 500 milionov. Plakal niekto pred 500 rokmi, ze je malo ludí?
Pred 2000 rokmi malo celé Imperium Romanum cez 80 milionov ludí. Dnes má len také Nemecko cez 80 milionov ludí, plakali caesari, ze Imperium Romanum má malo ludí?
Ono je to len diabolská slobodomurárská propaganda, aby mohli obhajovat dovoz moslimov a islamizáciu europy. Len nech zverejnia, kolko milionov povrazdili nenarodených detí, ze rozvracajú rodiny, podporujú uchylakov, robia vsetko, aby si ludia nemohli deti dovolit mat, ale budú masonskí satani plakat krokodílie slzy, ze malo detí.
Filofej
Mária aj nás Maďari považovali za los indios
Maria Dubovska
A podivaj Sa na tych kdejakych asocialov. To Sa mnozi jak tresknute. Myslis ze je to z ich duchovna? Houbes. Proste je tam viac faktorov co ludi brzdi.
Maria Dubovska
Jedno s druhym. Ale u nas by tie stimuly pomohli. Aj na zapade to neni med lizat. Vyssie prijmy ale aj vyssie naroky na vsetko. Firmy maju hrozne naroky. ONI nechcu karieru ONI chcu pracu. Ale firemna kultura robi taky tlak ze chodi domov jak vygrcnuty rezanec. To ONI neviem co velkym hadze ))) nechcem robit dramo.
Filofej
Prečo teda Nemci majú tak málo detí?
Nie je to iba o peniazoch. dnešní ľudia si chcú "užiť", mať kariéru a k tomu deti "nepasujú".
Maria Dubovska
Musi byt pokope rovnaka komunita. Jak v Zajezovej. Vsetci rovnako susia seno, nemaju internet, takze deti vyrastaju podobne. Tak sa da zit skromne ked komunita ta drzi. Preto aj krestania boli v komunitach. Dnesni tvoji susedia a komunita v praci ci v skole ta vystrka ked si biedny a ludia sa toho desia. Kostolna komunita prakticky neexistuje.
Maria Dubovska
Mas 3 deti a 1200 eur este si euro nezarobil. To uz sa da. U nas mas mozno 100 eur. Jak ti ludia maju zit? V panelaku si kukuricu nedopestuju, vlastne nedopestuju aj ked maju zem vsetko vykape.
One more comment from Maria Dubovska
Maria Dubovska
Ale zmenia. Na zapade je mensia duchovnost ale 400 ojro na decko miesto 20 mesacne robi skratka svoje.
Filofej
Ja som mal na mysli to,že žiadne prorodinné zákony nezmenia dlhodobý trend odmietania detí na Slovensku,pretože chyba je vo vyprázdnení skutočného duchovna a jeho nahradením tupým konzumizmom.
Maria Dubovska
čo by som nepochopila, ja to chapem. preto sú na západe štvrte, kde bývajú sociálne rovnaké skupiny. u nás bývajú pokope bohatí aj chudobní a tí chudobní sa samozrejme snažia eliminovat svou chudobu , najlahšie je to tak, že nemaju deti.
Filofej
Nepochopila si.Žiadna "prorodinná politika" nezmení konzumne nastavenú a duchovne vyprázdnenú Slovač.Mladí si dnes radšej zadovážia psa,akoby mali mať dieťa. Vidím to okolo seba.
Maria Dubovska
ano ale žili vedla seba všetci takí, takže to bolo normálne. nemôžeš dnes 9 detí doniest do 2,5 izbového bytu a inde sa budú rozťahovat traja. jak tie decká sa majú cítit medzi vrstovníkmi.
Filofej
Moja babka mala 9 detí a to sa žilo oveľa ťažšie ako dnes a žiadna prorodinná politika neexistovala.
Problém bude teda asi inde.