Clicks1.5K
pl.news
11

Francja: wrócił "termometr" kościoła

Coraz więcej młodych księży diecezjalnych Novus Ordo we Francji nosi sutannę, donosi FamilleChretienne.fr (19 kwietnia).

Ojciec Laurent Gastineau, młody kapłan wyświęcony w 2014 roku dla diecezji Séez powiedział, że w jego rejonie dwóch księży nosiło sutannę w 2014 roku. Teraz w sutannach jest dziesięciu księży – połowa miejscowego duchowieństwa.

Arte Houssard, francuski producent sutann szytych na miarę, odnotował wzrost sprzedaży o 145% w latach 1999-2016.

"Zawsze mieliśmy klientów, głównie tradycjonalistów, do których można dodać dzisiejsze nowe pokolenie księży [Novus Ordo], którzy chcą mieć sutannę, nawet jeśli nie noszą jej na co dzień" – mówi kierownik sklepu firmowego w Paryżu.

Franciszek może nie być zadowolony z takiego obrotu sprawy. Wszak używanie sutanny lub jej odrzucenie jest pewnym termometrem wskazującym na zdrowie bądź upadek Kościoła.

Grafika: © Lawrence OP, CC BY-NC-ND, #newsDspawinuni

V.R.S.
Inaczej u lefebrystów, "filakterie i frędzle" rzecz najważniejsza.
----
U kapłanów z SSPX frędzli przy sutannach nie uświadczysz, ale co może o tym wiedzieć posoborowy prowokator herbu Koran Całowany. Frędzli za to dostatek u starszych braci w posoborowej wierze.
Elkam
Z sutannami , poważna sprawa. Problem powstaje gdy bohater p.t. -"Ksiądz w sutannie" zechce na browar do Warsu skoczyć.

Inaczej u lefebrystów, "filakterie i frędzle" rzecz najważniejsza . Pewien kapłan (Szymon B.) mówił że gdy daje mamusi sutannę do prania , to przez szparkę w drzwiach, żeby go w spodniach nie widziała.

....chociaż , kto to wie , może dla lefebrystów sutanna , niczym kilt dla …More
Z sutannami , poważna sprawa. Problem powstaje gdy bohater p.t. -"Ksiądz w sutannie" zechce na browar do Warsu skoczyć.

Inaczej u lefebrystów, "filakterie i frędzle" rzecz najważniejsza . Pewien kapłan (Szymon B.) mówił że gdy daje mamusi sutannę do prania , to przez szparkę w drzwiach, żeby go w spodniach nie widziała.

....chociaż , kto to wie , może dla lefebrystów sutanna , niczym kilt dla szkota , pod nią jak Pan Bóg stworzył :)))
Bos016
Żyjemy w czasach, kiedy noszenie sutanny to już zagrożenie życia, szczególnie na Zachodzie. Taka jest agresja i nienawiść do kapłanów. Więc się nie dziwię, że na ulicach nie chodzą już w sutannach. Życie kapłana nie ma ceny, jest ich coraz mniej.
V.R.S.
Taką samą logikę przyjmują ci duchowni, którzy zamknęli się i zamaskowali w obawie przed koronawirusem.
Tymoteusz
Dodam, że u nas w Polsce również księża nie chodzą w sutannach po mieście, ponieważ po tym, jak modernistyczna hierarchia (uwikłana w różne brudy, haki na nią) nie uprzątnęła naszego Kościoła katolickiego z homoseksualistów, z pedofilów (czyli właściwie z homoseksualistów „zabawiających się” z dziećmi), z komunistycznych TW, gdyż nie chcą usłyszeć ci normalni księża od jakiegoś przechodni…More
Dodam, że u nas w Polsce również księża nie chodzą w sutannach po mieście, ponieważ po tym, jak modernistyczna hierarchia (uwikłana w różne brudy, haki na nią) nie uprzątnęła naszego Kościoła katolickiego z homoseksualistów, z pedofilów (czyli właściwie z homoseksualistów „zabawiających się” z dziećmi), z komunistycznych TW, gdyż nie chcą usłyszeć ci normalni księża od jakiegoś przechodnia np. ty pedale!

(Tę informację usłyszałem od mojego Przyjaciela, który jest właśnie księdzem katolickim, a do tego zakonnikiem).
Jota-jotka
To dodam jeszcze wypowiedź młodego człowieka , który mówi ,że najbardziej przed wystąpieniem na drogę osób konsekrowanych powstrzymuje
AGRESJA NA DUCHOWNYCH także tych na ulicy w sutannach .
Nieprawdą jest ,że nie widać .
,,Nie widać ,,bo mało ,kto chodzi teraz,
tylko przemieszcza się autem .
Nie jest to tylko pojedyncza wypowiedź.
V.R.S.
@Jota-jotka
"To dodam jeszcze wypowiedź młodego człowieka , który mówi ,że najbardziej przed wystąpieniem na drogę osób konsekrowanych powstrzymuje
AGRESJA NA DUCHOWNYCH także tych na ulicy w sutannach"

---
I dobrze bo ta wypowiedź świadczy że "młody człowiek" nie ma powołania.
V.R.S.
"Ojciec Laurent Gastineau, młody kapłan wyświęcony w 2014 roku dla diecezji Séez powiedział, że w jego rejonie dwóch księży nosiło sutannę w 2014 roku. Teraz w sutannach jest dziesięciu księży – połowa miejscowego duchowieństwa"
---
Ach te problemy posoborowia. Niepojęte dla zwykłego katolika.
marcys.td
Ha,ha,ha !!! 😂 😂 😂 😂
marcys.td
Szok! Cóż za porażające wiadomości
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,Franciszek może nie być zadowolony z takiego obrotu sprawy. Wszak używanie sutanny lub jej odrzucenie jest pewnym termometrem wskazującym na zdrowie bądź upadek Kościoła.''