Clicks2K
pl.news
4

Katolicka Tanzania: szczepionki przeciw Covid-19 nie są potrzebne

Minister zdrowia Tanzanii, Dorothy Gwajima, ogłosiła 1 lutego, że kraj nie ma zapotrzebowania na szczepionki i "nie planuje ich otrzymania".

Tanzania liczy 60 milionów mieszkańców. Wszelkie szczepionki muszą uzyskać ministerialną zgodę. Gwajima wyjaśniła, że Tanzania jest bezpieczna i zachęcała do zdrowego odżywiania, poprawy praktyk higienicznych, stosowania środków odkażających i inhalacji parą wodną.

Kilka dni wcześniej katolicki prezydent, John Magufuli, nazwał szczepionki niebezpiecznymi i niepotrzebnymi, mówiąc, że "Bóg ochroni" naród.

W marcu, Magufuli zdecydował NIE zamykać kościołów. Zachęcał ludzi do chodzenia do pracy i uczęszczania do miejsc kultu.

Tanzania jest jednym z zaledwie trzech krajów na świecie, które nie uczestniczą w histerii Covid-19 i nie udostępniają "danych o zakażeniach". Pozostałe to Turkmenistan i Korea Północna. Wikipedia należąca do oligarchów oskarża teraz Tanzanię o "zaprzeczanie Covid-19".

Grafika: Dorothy Gwajima, #newsByruaesmks
Piotr2000
Wspanialy prezydent tego kraju. Dzielny i prawy. Trzeba wesprzec takich, jak on, przede wszystkim modlitwa. Jakze to inny czlowiek niz Duda, Merkel, Johnson czy inne marionetki swiatowej MASONERII... Niech Bog go wspiera i broni.
. Leliwa
Tanzania przy 60 mln ludności ma obecnie 305 osób zarażonych (ogólnie zaraziło się 509 osób)
Dziecko
Szczęściarze