Clicks48
jili22

Катехизм Святої Кури Арс: Про освячення неділі

Витяг з "Esprit du Curé d'Ars, M. Vianney dans ses catechismes, ses homélies et sa conversation" (1864):

Ви працюєте, працюєте, мої діти, але те, що ви заробляєте, руйнує вашу душу і тіло. Якби тих, хто працює по неділях, запитали: "Що ти тільки що зробив?", вони могли б відповісти: "Я тільки що продав свою душу дияволу, розіп'яв нашого Господа і зрікся мого хрещення. Я за пекло; Потрібно буде плакати всю вічність ні за що... Коли я бачу тих, хто несе по неділях, я думаю, що вони несуть свої душі в пекло.

Ах! Як же він помиляється у своїх розрахунках, той, хто бореться по неділях, з думкою, що він буде заробляти більше грошей або робити більше роботи! Чи зможуть два або три франки колись компенсувати шкоду, яку він завдає собі, порушуючи закон доброго Бога? Ви уявляєте, що все залежить від вашої роботи; але ось хвороба, ось нещасний випадок ... Це займає так мало! гроза, град, мороз. Добрий Господь має все під Рукою; він може помститися, коли і як він хоче; йому не вистачає коштів. Хіба він не завжди найсильніший? Чи не повинен він залишитися господарем в кінці кінців?

Колись була жінка, яка прийшла до свого парафіяльного священика, щоб попросити його забрати свій час у неділю. "Але, - сказав парафіяльний священик, - це не обов'язково; Ваша віра нічого не ризикує. Ця жінка наполягла, кажучи: "Отже, ви хочете, щоб я дозволив моєму врожаю загинути? Вона була тією, хто помер того ж вечора... Він був у більшій небезпеці, ніж його урожай...

Працюйте не для їжі, яка гине, а для їжі, яка живе у вічному житті (св. Іоанн, VI, 27). Як ви працювали по неділях? Ви залишаєте землю такою, яка є, коли виходите; Ви нічого не берете з собою. Ах! коли ви прив'язані до землі, не добре залишати !... Наша перша мета - йти до Бога; Ми тільки на землі для цього...

Мої брати, ми повинні померти в неділю і воскреснути в понеділок.

Неділя – це благо Бога; Це його день, день Господній. Він робив це кожен день тижня; він міг би зберегти їх усіх; Він дав вам шість, він зарезервував тільки сьомий. Яке право ви маєте, щоб доторкнутися до того, що вам не належить? Ви знаєте, що вкрадене майно ніколи не приносить користі. День, коли ви вкрадете у Господа, також не принесе вам користі. Я знаю два способи, звичайно, стати бідним: це працювати по неділях і приймати добро інших.

le-petit-sacristain.blogspot.com/…-cure-d-ars-sur-la-sanctification-du-dimanche.html