Niestety, mamy ciągle wojnę.

Z propagandy, z realnych i nierealnych interpretacji zmian politycznych w świecie, a szczególnie opinii o wojnie w Europie, można poskładać nowy dość jasny obraz rzeczywistości.
Zdjęcie obrazu "Chrzest Rusi" przedstawia chrzest św. Włodzimierza, władcy Księstwa Kijowskiego (988r)

Moje pytanie: po co Ameryce Ukraina, znajduje bardzo logiczne uzasadnienie. Ameryka mając Ukrainę nie dopuści do trwałego związku Niemiec z Rosją, właśnie po to była ta walka z Nord Stream 2 i mocne, ale widocznie nie wystarczające, umocowanie USA w Polsce. Niemcy mając związek gospodarczy z Rosją, wyeliminują z Europy USA jako czynnik ekonomiczny i polityczny.


Kreml przestawia geopolityczną szachownicę, by zakończyć jednobiegunową hegemonię „niezbędnego narodu”. Nic dziwnego, że Imperium Ameryki dąży całkowitego wyrzucenia Rosji z zachodniocentrycznego systemu.

Tym samym Ukraina jest potrzebna w sferze wpływow Rosji. „Sekretem” było zmuszenie Moskwy do wojny wewnątrzsłowiańskiej na Ukrainie, przerwania Nord Stream 2 – a tym samym przerwanie niemieckiej zależności od rosyjskich zasobów naturalnych.

To kończy – przynajmniej w dającej się przewidzieć przyszłości – perspektywę bismarckiego połączenia rosyjsko-niemieckiego, które ostatecznie doprowadziłoby do utraty przez USA kontroli nad eurazjatyckim lądem, od Kanału La Manche po Pacyfik, na rzecz wyłaniającego się paktu Chiny-Rosja-Niemcy.

Deep State uważają Rosję za tak poważne zagrożenie dla „międzynarodowego porządku opartego na demokratycznych zasadach”, że są gotowi zaryzykować, „ograniczoną” wojny nuklearną poza swoim terytorium. Stawką jest nic innego jak utrata rządzenie swiatem przez Anglosasów.

Plany Rosji.
Stratedzy amerykańscy przywidują, że celem Rosji jest odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego, tym samym zamknięcie jakichkolwiek wpływów morskich ze strony zachodu w zaopatrzeniu gospodarczym i zbrojeniowym.

Bohater z wojny w Syrii gen. Aleksandr Dwornikow ma jasny mandat: podbić cały Donbas, całkowicie uwolnić Krym i przygotować natarcie w kierunku Odessy i Naddniestrza, jednocześnie sprowadzając Ukrainę do statusu państwa bez dostępu do morza.

W ten sposob Rosja opanowuje całość lądową śródmorza Jezioro Azowskie –złączone z Morzem Kaspijskim kanałem Don-Wołga, a następne jest Morze Czarne, Morze Bałtyckie, Morze Białe – uświęca Rosję jako de facto kontynentalną potęgę morską.

Przewodniczący połączonych szefów sztabów, Amerykanin, gen. Mark Milley, spodziewa się, że operacja Z będzie trwać przez lata. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej mogą sobie pozwolić na metodyczność i poświęcenie czasu potrzebnego na właściwą demilitaryzację Ukrainy. Ze swej strony kolektywny Zachód jest pod presją czasu – ponieważ odwrót od realnej gospodarki już trwa i na pewno stanie się okrutny.

Minister obrony Shoigu pokazał jasno: wszelkie pojazdy NATO przywożące broń do Kijowa zostaną zniszczone jako „uprawnione cele wojskowe”.

Co na to Unia Europejska.
Dochodzą pomruki niezadowolenia z Niemiec. Raport służb naukowo- prawnych Bundestagu ustalił, że szkolenie żołnierzy ukraińskich na terenie Niemiec może sprowadzać się w świetle prawa międzynarodowego do udziału w wojnie. Niemcy tego nie chcą. A to staje się jeszcze trudniejsze w połączeniu z dostawami broni przez NATO: „Tylko jeśli oprócz dostaw broni problemem byłyby również instrukcje strony konfliktu, lub szkolenie w zakresie specjalistycznej broni, tym samym zostanie opuszczony " bezpieczny obszar niewojennych działań."

Ukraińskie dowództwo jest zasilane przez system EUCom, który zasadniczo przenosi zamówienia na broń z magazynów Pentagonu w USA do oddziałów amerykańskich baz w Europie, a następnie na front wschodni NATO w Polsce, gdzie są przewożone ciężarówkami przez Ukrainę. Rosyjski wywiad pilnuje aby dostawy należycie spalić przez rosyjskie precyzyjne uderzenia naddźwiękowymi pociskami.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow podkreślił, że Moskwa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że USA, NATO i Wielka Brytania przesyłają nie tylko broń, ale także mnóstwo danych wywiadowczych.

Równolegle Zbiorowy Zachód prezentuje tworząc środowisko całkowicie wrogo nastawione do Rosji, nie dbając nawet o pozory partnerstwa w żadnej dziedzinie. W obecnym momencie, Z Z nawet nie rozważa możliwości dialogu z Rosją.
Mimo wszystkich swoich wad, Le Petit Roi Macron był wyjątkiem, rozmawiając z Putinem, przyjmując Modi, premiera Indii solidarnego z Rosją, oraz zachowując względną niezależność od nacisków amerykańskich.
Unia Europejska stoi na rozdrożu przeszłości i przyszłości; rosyjski gaz, czy własny węgiel. Stan ekonomii po "pandemii" jest fatalny.

Prezydent Unii, Ursula von der Leyen zaprezentowała szósty pakiet sankcji przeciwko FR. Najważniejsze jest wykluczenie ze SWIFT trzech kolejnych rosyjskich banków, w tym Sbierbanku. Wykluczono już siedem banków. Wymusi to „całkowitą izolację” Rosji.

Planuje się „postępowe” embargo na import ropy. Koniec z importem ropy do do państw G7 w ciągu sześciu miesięcy i koniec z produktami rafineryjnymi przed końcem 2022 roku. Nawet Kanada, co ogłoszono, podjęła taką deklarację ( hi, hi) Na obecnym etapie MAE pokazuje, że 45% rosyjskiego eksportu ropy trafia do UE, oraz 22% do Chin.
Gwarantowana jest rewolta wewnętrzna, zwłaszcza z Węgier, oraz innych państw, których gospodarka nie przetrwa bez rosyjskich surowców.

Pojawia się też oczywiście 58 „osobistych” sankcji wymierzonych w bardzo niebezpieczne postacie, takie jak patriarcha Kościoła Prawosławnego - Cyryl, oraz żona, syna i córkę rzecznika Kremla Dmitrija Pieskowa.

Sergej Glazyew, obecnie koordynator projektu nowego systemu finansowo/monetarnego tworzonego przez Eurazjatycką Unię Gospodarczą (EAEU) we współpracy z Chińczykami, jest bardzo dosadny w swoich drobiazgowych analizach ekonomicznych. Odnotowuje, że cele Deep State USA jest dążenie do zniszczenia rosyjskiego świata, unicestwienie Iranu i zablokowaniu Chin, podkreśla, że USA „nie będą w stanie wygrać globalnej wojny hybrydowej”. Kluczowym powodem jest to, że Zbiorowy Zachód „postawił wszystkie niepodległe kraje przed koniecznością znalezienia nowych globalnych instrumentów walutowych, mechanizmów ubezpieczenia od ryzyka, przywrócenia norm prawa międzynarodowego i stworzenia własnych systemów bezpieczeństwa ekonomicznego”. CDN
Anna-PK
Anna-PK - Żona, matka, właścicielka psa o imieniu Maja. Hobby to ogródek warzywny i kwiatowy. Robię też pyszny chłodnik na bazie własnych warzyw.