Clicks849
Bob
NA KLESZCZE CZYSTEK Źródło: youtube.com/null Wiosna i coraz ładniejsza pogoda zachęca nas do coraz częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Jednak w zaroślach, parkach, lasach czyha na nas …More
NA KLESZCZE CZYSTEK
Źródło: youtube.com/null
Wiosna i coraz ładniejsza pogoda zachęca nas do coraz częstszego przebywania na świeżym powietrzu. Jednak w zaroślach, parkach, lasach czyha na nas niebezpieczeństwo - kleszcze. Ugryzienie przez tego pajęczaka jest co prawda bezbolesne, jednak skutki tego mogą być tragiczne, bo w niektórych przypadkach zakończyć się może śmiercią. Jednak na pocieszenie dodam, że nie każdy kleszcz przenosi bakterie powodujące kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) czy boreliozę. W ostatnich latach stwierdza się około 200-300 przypadków zachorowania na KZM w Polsce oraz ponad 20 tysięcy stwierdzonych przypadków boreliozy. Jak się okazuje jednak, natura sama przygotowała skuteczny środek odstraszający kleszcze - a mianowicie czystek. Co zrobić, żeby kleszcze nas nie atakowały i w czym jeszcze może nam pomóc czystek? Zapraszam na film i komentarze, czy znacie jakieś inne sposoby na kleszcze.
Zapraszamy również na zakupy do sklepu Pana Adolfa na adolfkudlinski.pl. Po długiej przerwie udało nam się wreszcie zdobyć konserwę udo z kurczaka a od przyszłego tygodnia w ofercie będzie zioło, które pomaga kobietom w okresie klimakterium, reguluje miesiączki a jednocześnie dba o skórę nawilżając ją i pielęgnując. Te i inne właściwości posiada malwa. Zapraszamy!