Clicks7
lv.news

Franciska šausmīgais ieraksts par geju civilo savienību atbalstīšanu

Francisks 21. oktobrī sniedza savu jaunāko deklarāciju, atbalstot [amorālas] homoseksuālas pilsoniskās savienības, atzīstot, ka vienmēr ir iestājies par tām. Tā ir patiesība.

Bergolio atbalstīja pilsoniskās savienības 2010. gadā, kad viņš bija Buenosairesas arhibīskaps. Katrā bīskapu sanāksmē viņš aizstāvēja civilo geju savienību atbalstīšanu kā kompromisu, lai ļautu kritizēt geju pseido laulības – lai gan geju pilsoniskās savienības vienmēr tiek izmantotas kā pirmais solis geju pseido laulību ieviešanai.

Vēlāk Bergolio teica homoseksuālistam Marcelo Markezam, ka “homoseksuāļiem ir jāatzīst viņu tiesības un ka viņš atbalsta pilsoniskās savienības, bet ne viendzimuma laulības” – kaut arī tas ir tas pats.

2014. gada martā Francisks Corriere della Sera teica, ka valstis cenšas “sakārtot dažādas kopdzīves situācijas”, lai nodrošinātu veselības aprūpi un citus ekonomiskus ieguvumus, “Mums ir jāizskata dažādi gadījumi un jānovērtē tos dažādībā.” Šis arguments ir liekulīgs, jo "dažādas kopdzīves situācijas" var regulēt bez atsauces uz seksualitāti vai homoseksualitāti.

Attiecīgi laikrakstos bija šāds virsraksts: “Pāvests Francisks iesaka, ka baznīca var izturēt geju pilsoniskās savienības” vai “pāvests Francisks iesaka atbalstīt pilsoniskās savienības”. Francisks nekad nav noliedzis.

Savā 2017. gada interviju grāmatā Politika un sabiedrība Francisks ieteica, ka starp laulību un homoseksuālu kopdzīvi pastāv tikai terminoloģiska atšķirība: "Laulība ir starp vīrieti un sievieti. Tas ir precīzs termins. Sauksim savienības starp viena dzimuma “pilsoniskās savienības”. ”

Attēls: © Mazur, CC BY-NC-SA, #newsNvxaxnvdas