pl.news
23K

Kardynał Coccopalmerio wykluczył się z Kościoła Katolickiego

Progejowski kardynał Francesco Coccopalmerio (80), którego sekretarza w 2017 przyłapano na gejowskiej imprezie narkotykowej, wsparł interkomunię. W rozmowie z 1 sierpnia z dziennikarzem dworu Franciszka …More
Progejowski kardynał Francesco Coccopalmerio (80), którego sekretarza w 2017 przyłapano na gejowskiej imprezie narkotykowej, wsparł interkomunię.
W rozmowie z 1 sierpnia z dziennikarzem dworu Franciszka, Andrea Torniellim na Vatican Insider Coccopalmerio nazwał heretycki dokument niemieckich biskupów "pozwalający" na udzielanie Komunii Protestantom "ważnym", "bardzo interesującym" i "napisanym z wielką uwagą".
Coccopalmerio stwierdził, że Protestanci mający katolickich małżonków powinni móc przyjąć Komunię "w dowolnym czasie", kiedy uczestniczą we Mszy Świętej, aby nie "dzielić" małżonków [nawet jeśli ci i tak nie dzielą tej swojej wiary].
Dla niego "nie jest warunkiem koniecznym" wiara w doktrynę Katolicką ani przeistoczenie, by móc przyjmować Komunię Świętą. Warunkiem "wystarczającym" ma być "wiara" w to, że chleb i wino użyte w czasie Eucharystii są ciałem i krwią Jezusa Chrystusa.
Tę herezję potępił już Sobór Trydencki: "jeśli ktoś twierdzi, że dostatecznym przygotowaniem do …More
baranek
Ta czapka wygląda jak szczotka albo mop.
baranek
A co on tak pajacuje z ta czapą na głowie?