Mirė sulaukęs 33 metų: "Žiūrėk, tėti, aš nepasikeičiau, esu tik apsirengęs rudai"

Seseriai Belén de la Cruz buvo 33 metai, kai 2018 m. ji mirė nuo kiaušidžių vėžio karmelitų vienuolyne San Kalixto (Kordoba), Ispanijoje.

Prieš prisijungdama prie karmelitų 2005 m., ji studijavo elitinėje Madrido aukštojoje mokykloje "Colegio Universitario de Estudios Financieros" (CUNEF) ir buvo Andalūzijos golfo čempionė.

Jau vaikystėje jai puikiai sekėsi sportuoti. Ji mėgo važinėti dviračiu, žaisti futbolą ir golfą, tačiau nemėgo varžybų.

Likus mėnesiui iki įstojimo į vienuolyną, ji laimėjo golfo prizą Puerto de Santa Marijoje, tačiau nuotraukoje su visais nugalėtojais jos nebuvo.

Sesers Belén šlovė prasidėjo po jos mirties, ElDebate.com (birželio 5 d.) sakė jos tėvas Estanislao Pery Paredes.

Pvz: Lietingą šeštadienio popietę jos laidotuvėse dalyvavo daugiau nei 600 žmonių. Dauguma jų buvo lauke prie bažnyčios ir sušlapo.

Jai buvo 19 ar 20 metų, kai parašė pirmąjį laišką San Kalikto vienuolyno priorei, kuri jai nebuvo lengva, nes ji buvo tokia jauna. Kai įstojo, jai buvo 21-eri.

Pirmieji mėnesiai jai buvo labai sunkūs. Praėjus keturioms savaitėms po įstojimo, ji parašė laišką tėvams: "Apgaudinėčiau jus, jei sakyčiau, kad man tai nieko nekainuoja".

Tačiau laikui bėgant ji pamatė, kad tai yra jos gyvenimas. Ji jautėsi kaip namie, laiminga, tačiau vienuolyne kardinaliai nepasikeitė. Ji sakydavo tėvui: "Žiūrėk, tėti, aš tokia pati, tik apsirengusi rudai".

Vienuolyne ji labai greitai pakilo į viršų. Pirmiausia ją paskyrė prie besisukančio lango, už kurio seserys prie įėjimo kalbasi su lankytojais jų nematydamos. Paskui ji tapo trečia pagal hierarchiją, atsakinga už vienuolyno priežiūrą, palaikė ryšius su sodininkais, santechniku ir elektriku.

Vėliau, būdama jauniausia vienuolyne, buvo paskirta naujokų šeimininke, o paskui subpriore.

2017 m. balandžio 14 d. jai buvo diagnozuotas kiaušidžių auglys. Per rekolekcijas su vienuolėmis sesuo Belén labai stengėsi slėpti savo kančią.

Kartą per chemoterapijos seansą gydytojas susidomėjo, kodėl sesers vardas yra "de la Cruz" (Kryžiaus).

Ji atsakė: "Kryžius yra palaiminimas. Ką daro kunigas, kai suteikia palaiminimą? Jis padaro kryžiaus ženklą. Ką mes darome, kai laiminame save? Darome kryžiaus ženklą. Viskas yra kryžiuje. Jame yra išganymas ir ramybė".

Kai 2018 m. balandžio 5 d., nepraėjus nė metams nuo diagnozės nustatymo, ji mirė, kai kurios seserys prisipažino, kad nesuprato, jog "ji taip serga".

AI vertimas

11:26