Clicks891

Transgender DJ B-Complex vypovedal na NAKA kvôli hanobeniu rasy národa a presvedčenia. Nevie pochopiť, prečo. Chodí aj na výpomoc do Poľska?

Transgender DJ B-Complex vypovedal na NAKA kvôli hanobeniu rasy národa a presvedčenia. Nevie pochopiť, prečo. Chodí aj na výpomoc do Poľska? Chodí aj na výpomoc do Poľska? Podoba je neuveriteľná. V …More
Transgender DJ B-Complex vypovedal na NAKA kvôli hanobeniu rasy národa a presvedčenia. Nevie pochopiť, prečo. Chodí aj na výpomoc do Poľska?
Chodí aj na výpomoc do Poľska? Podoba je neuveriteľná.

V októbri sme písali o kontroverznom plagáte na akciu Hell-o-Queen 2019, ktorý sa posmieval z veriacich. Transgender DJ B-Complex bol na ilustrácii zobrazený s rohmi ako karikatúra Sedembolestnej Panny Márie.
B-komplex tento týždeň na sociálnej sieti informoval, že kvôli plagátu bol pozvaný na NAKA.

Na Instagrame B-Complex (Matia Lenická) uviedol, že na NAKA bola riešiť uvedený halloweensky plagát. „Niekto nás udal za hanobenie rasy, národa a presvedčenia. Je absurdné, aby sme takéto niečo museli riešiť, lebo sa niekomu nepáči, ako sme si vybrali pózu na plagáte“.
„Som rada, že aj medzi policajtmi sú super ľudia a všetkým týmto hejterom prajem, aby sa im to vrátilo, lebo takto by moderná krajina naozaj nemala vyzerať,“ odkazuje DJ, ktorého cituje portál rádia Európa 2.
Plagát s mediálnou podporu.

Žiadosť o stanovisko hovorcu KBS k hanobeniu Sedembolestnej Panny Márie, Patrónky Slovenska na kontroverznej reklame na “transgender” Hell-o-queen 2019

TU: alianciazanedelu.sk/archiv/4528


Kontroverznú udalosť nazvanú Hell-o-Queen opisovali na stránkach ako “riadnu bizar nakladačku, plnú drag queens, (teda mužov prezlečených za ženy), masiek, techna, d’n’b, fetišu a oveľa viac“. Organizátori sľubovali, že nadviažu na atmosféru vystúpení na Pohode a pôjde o „besný žúr“.
K tomuto plagátu sa na jeseň vyjadrovali aj pobúrení kresťanskí politici ako napríklad Anna Záborská z Kresťanskej únie (viac v článku).

Zneužitie loga inštitúcií
Na kontroverznom plagáte sa okrem podobizne B-Complexa nachádzali logá verejných inštitúcií, ako napríklad RTVS či Fondu na podporu umenia. Hovorkyňa verejnoprávneho vysielateľa RTVS ale na jeseň pre Hlavné potvrdila, že zo strany drag queens párty došlo k zneužitiu ich loga.
„RTVS nie je mediálnym partnerom predmetnej akcie. Spolupracujeme s Novou Cvernovkou, ale akcie, ktoré mediálne podporíme, si vyberáme. Túto nijakým spôsobom mediálne nepodporujeme,“ uviedla Erika Rusnáková. „Oficiálne logo RTVS sa na plagáte objavilo bez nášho vedomia a oficiálneho schválenia,“ dodala.

Od podujatia sa dištancoval aj Fond na podporu umenia.
„Fond na podporu umenia finančne, mediálne a ani iným spôsobom samotné podujatie „Helloqueen“ nepodporil, ani sa nenachádza vo výstupoch akéhokoľvek iného projektu,“ uviedla Petra Kňazeová, PR a office manažérka fondu.
„Fond na podporu umenia síce podporuje celoročné aktivity Novej Cvernovky, spomínané podujatie sa v ich výstupoch ani vo výstupoch iných projektov nenachádzalo. Logo bolo použité bez nášho vedomia,“ upozornila Kňazeová.

Jaroslav Zajac

alianciazanedelu.sk/archiv/5028
Peter(skala) likes this.