Coburg
406

Nezlomená vôľa a konsolidácia spoločnosti. Putinove vyhlásenia v Kremli

30. septembra 2022 o 17:55

30. septembra boli v Kremli podpísané dohody o prijatí Luhanskej a Doneckej ľudovej republiky, Chersonskej a Záporožskej oblasti k Rusku.

Ruský prezident počas slávnostného ceremoniálu predniesol 38-minútový prejav , v ktorom poďakoval obyvateľom DĽR, LĽR, Záporožia a Chersonu za ich voľbu počas referend .

Spomienka na padlých

Hneď na začiatku obradu vyhlásil Vladimir Putin chvíľu ticha.

Hrdinami veľkého Ruska nazval všetkých mŕtvych vojakov a dôstojníkov rôznych národností: skutočného ľudového vodcu Donecka Alexandra Zacharčenka, vojenských veliteľov Arsena Pavlova a Vladimira Žogu, Olgu Kochuru a Alexeja Mozgovoja, prokurátora Luhanskej ľudovej republiky Sergeja Gorenka, parašutistu Nurmagomed Gadzhimugamedov...

Nezlomení ľudia

Nie je nič silnejšie ako odhodlanie ľudí, ktorí sa svojou kultúrou, vierou, tradíciami považujú za súčasť Ruska. A nie je nič silnejšie ako odhodlanie ľudí vrátiť sa do svojej skutočnej historickej vlasti, poznamenal Vladimir Putin.

Pripomenul, že kyjevský režim dlhých osem rokov vystavoval obyvateľov Donbasu ostreľovaniu a genocíde a počas referend hrozil represáliami, smrťou, zastrašoval milióny ľudí, ktorí prišli vyjadriť svoju vôľu represiami.

"Ale nezlomený ľud povedal svoje slovo. Chcem, aby si to kyjevské úrady a ich skutoční majitelia zapamätali, aby si to zapamätali všetci: obyvatelia Donbasu, Chersonu a Záporožia sa navždy stanú našimi občanmi," povedal ruský líder.

Putin ubezpečil: Rusko nezradí voľbu ľudu.

Cesta k mieru

Ruský líder vyzval kyjevský režim, aby okamžite zastavil nepriateľstvo, vrátil sa k rokovaciemu stolu a rešpektoval slobodnú voľbu ľudí.

Podľa neho je to jediná cesta k mieru.

Potreba konsolidácie

V záujme zachovania národnej kultúry, jazyka a histórie Rusko teraz potrebuje konsolidáciu celej spoločnosti, poznamenal Vladimir Putin.

"Dnes bojujeme, aby si nikto nikdy nemyslel, že Rusko, náš ľud, náš jazyk, našu kultúru možno vziať a vymazať z histórie," povedal ruský prezident.

Základom takejto súdržnosti môže byť podľa neho iba suverenita, sloboda, tvorba a spravodlivosť.

Duchovná voľba

Vladimir Putin na záver svojho prejavu v sále svätého Juraja Veľkého kremeľského paláca citoval ruského spisovateľa a filozofa Ivana Iljina:

"Ak považujem Rusko za svoju vlasť, potom to znamená, že po rusky milujem, uvažujem a myslím, spievam a hovorím po rusky, že verím v duchovné sily ruského ľudu. Jeho duch je mojím duchom, jeho osud je mojím osudom." jeho utrpenie je mojím žiaľom, jeho rozkvet je moja radosť."

Za týmito slovami, poznamenal ruský prezident, sa skrýva veľká duchovná voľba, ktorú za viac ako tisíc rokov ruskej štátnosti nasledovalo mnoho generácií našich predkov.

Slávnosť podpisu dohôd o vstupe nových regiónov do Ruskej federácie odvysielali kanály „Rusko 1“, „Rusko 24“ a mediálna platforma „Looking“ .

Несломленная воля и консолидация общества. Заявления Путина в Кремле