Clicks1.1K
Edward7
114

Modlitwa międzywyznaniowa w pogańskim Babel

Hebrajski biblista ujawnia nie poparte dowodami twierdzenia o : "domu Abrahama ''
Modlitwa międzywyznaniowa „ma się odbyć na miejscu starożytnej babilońskiej świątyni poświęconej bogu księżyca Nannie”, Abbott ocenia: „Nie mogę się doczekać, aż Franciszek odbędzie wycieczkę„ starożytnych bogów ”, podczas której ofiaruje dary i modlitwy w świątyniach Baala, Aszery, Dagona i Molocha! "


MIASTO WATYKAN - (...)Franciszek zaproponował międzyreligijne nabożeństwo modlitewne dla muzułmanów, Jazydów, Mandaean-Sabean i innych religii na miejscu Ur podczas jego wizyty w Iraku, co bardziej kojarzy się z „Wieżą Babel” niż „Domem Abrahama”. " Watykan potwierdził, że Franciszek poleci do Nāṣiriya 6 marca na nabożeństwo zatytułowane „Modlitwa za synów i córki Abrahama”, na wspólne Ur po spotkaniu z wielkim szyickim ajatollahem Ali al-Sistani w Nadżafie.

„(Franciszek) organizuje spotkanie międzyreligijne w pobliżu domu proroka Ibrahima”, co ma znaczenie religijne dla chrześcijan i muzułmanów oraz dla wszystkich ”- powiedział Church Militant o. Albert Hisham, ksiądz iracki organizujący to wydarzenie. Stanowisko archeologiczne, papieskiego wydarzenia składa się z zigguratu w stylu piramidy i kompleksu mieszkalnego wielkości boiska do piłki nożnej i mogło być centrum administracyjnym starożytnego sumeryjskiego miasta Ur...

Niewłaściwy dom, niewłaściwe miasto?
Jednak badacz Biblii hebrajskiej z Nottingham University, Gavin Fernandes, powiedział Church Militant, że „jest kilka powodów, dla których jest to zły wybór miejsca na takie wydarzenie”.
To, co jest określane jako „dom Abrahama”, jest „powszechnie uznawane za nie tyle mieszkanie patriarchy, ale duży budynek publiczny, który według wykopalisk z Uniwersytetu w Manchesterze był kompleksem administracyjnym lub religijnym ze względu na jego rozmiar i znalezione w nim odkrycia”. Powiedział Fernandes.

Ziggurat bardzo silnie przywołuje historię Wieży Babel z Księgi Rodzaju 11, która sama staje się symbolem buntu i krnąbrności.

„To nie powstrzymało naiwnych fanatyków przed wygłaszaniem twierdzeń o znalezieniu domu chłopięcego Abrahama, mimo że wskazanie historycznej osoby Abrahama jest niezwykle trudnym zadaniem nawet dla tych historyków, którzy chcą wesprzeć jego istnienie” - ubolewał Fernandes. Biblista wyjaśnił również, dlaczego „uczeni nie są nawet pewni, że jest to Ur Abrahama skoro „chociaż na początku XX wieku zajmowło południowe położenie ojczyzny Abrahama, nieco sensacyjne twierdzenia Leonarda Wooleya opublikował w 1927 roku, aby umocnić obecne miejsce jako miejsce narodzin Abrahama ”.

Biblijna geografia podróży Abrahama w Księdze Rodzaju i biblijne opisy jego rodzinnego kraju nie wskazują w rzeczywistości na Ur Wooleya, ale na północne miejsce, bliżej miasta Terah, Harran, które zostało odkryte kilka lat po tym, jak "wełna została już owinięta wełną" oczy sir Leonard"a - zauważył Fernandes.

Ziggurat: Defiance of Christ (Bunt przeciw Chrystusowi)

Naukowiec wyraził również zdziwienie, że międzyreligijne spotkanie odbyło się w cieniu zigguratu, który w Księdze Rodzaju wyraźnie kojarzy się z Wieżą Babel - strukturą reprezentującą totalitarny humanizm i rażący sprzeciw wobec Boga.


Fernandes wyjaśnił:

Ziggurat jest wyrzeźbionym w kamieniu przedstawieniem nirwanicznego wniebowstąpienia do pogańskiego panteonu bogów. Jest to mezopotamski odpowiednik starożytnych Azteków i Egiptu „wierzeń piramidowych”, co powinno być zniewagą dla uczestników jako oddanych przedstawicieli głównych religii świata.

Ziggurat silnie przywołuje historię Wieży Babel z Księgi Rodzaju 11, która z kolei staje się symbolem buntu i uporu opartego na wezwaniu do jedności , w uporze przeciwko Bogu, co szybko wywołało Jego gniew. Eksperci są zgodni co do tego, że wieża Babel, według relacji biblijnych, byłaby swego rodzaju zigguratem.

W międzyczasie konserwatywna witryna internetowa Not the Bee (część popularnych satyrycznych mediów Christian Babylon Bee) szydzi z „obudzonego papieża” za głoszenie o harmonii między dziećmi Abrahama „zamiast głoszenia Chrystusa ukrzyżowanego”.
„To zabawne, bo nie pamiętam, jak Piotr powiedział faryzeuszom, że Abraham to imię pod niebem, dzięki któremu ludzie mogą być zbawieni” - żartuje autor Joel Abbott.

Zauważając, że modlitwa międzywyznaniowa „ma się odbyć na miejscu starożytnej babilońskiej świątyni poświęconej bogu księżyca Nannie”, Abbott ocenia: „Nie mogę się doczekać, aż Franciszek odbędzie wycieczkę„ starożytnych bogów ”, podczas której ofiaruje ofiary i modlitwy w świątyniach Baala, Aszery, Dagona i Molocha! "


(...)Franciszek również „pomijał (studia) w te dni w szkole papieskiej”, kiedy dowiedziałby się, że „Boże obietnice przymierza - łącznie z zadośćuczynieniem Chrystusa - przyjdą tylko przez syna Abrahama Izaaka” - podkreśla Abbott. Muzułmanie wierzą, że Ismael jest spadkobiercą Bożej obietnicy.

Abraham by się zdystansował
Fernandes konkluduje, że duchowy powrót Abrahama do Ur może nie być „najwłaściwszym wspomnieniem dla naszego wielkiego przodka”, ponieważ „w Księdze Rodzaju 24 sam patriarcha stara się zdystansować siebie i swoje potomstwo od kraju ich pochodzenia”.
„Bóg, jak podkreśla dobitnie, wezwał go i mówi (że tak powiem), że gdyby pozwolił swemu potomstwu wrócić do tego kraju, to„ przy jego zwłokach" (po jego śmierci) - zauważa Fernandes. „Można się zastanawiać, czy słowa Abrahama do swego sługi:„ Uważaj, aby nie zabrać tam mego syna ”, nie będą odnosić się również do żadnego syna Abrahama, który żyje dzisiaj” - zastanawia się naukowiec.

churchmilitant.com/…r/julesgomeschurchmilitant.com
choosing-him.blogspot.com
Orędzia
Edward7
---A czy portal Church Militant pamięta spotkanie w Asyżu w 1986? Czy im się zapomniało w przypływie papolatrii?---

...
Niektórzy maja okulary , na których szkiełkach pisze ; Asyż , na drugim koran ...

Jeśli by w tym miejscu wieży Babel mówiło by się; że pokój daje jedynie Jezus Chrystus Mesjasz i Zbawiciel który jest jedynym Panem i Bogiem - to byłoby ok ... ale sądząc po Abu Zabi to raczej …More
---A czy portal Church Militant pamięta spotkanie w Asyżu w 1986? Czy im się zapomniało w przypływie papolatrii?---

...
Niektórzy maja okulary , na których szkiełkach pisze ; Asyż , na drugim koran ...

Jeśli by w tym miejscu wieży Babel mówiło by się; że pokój daje jedynie Jezus Chrystus Mesjasz i Zbawiciel który jest jedynym Panem i Bogiem - to byłoby ok ... ale sądząc po Abu Zabi to raczej wyrzuca się Chrystusa - Boga i wybiera się bożka który zadowala wszystko i wszystkie strony ...

W Asyżu, Papież nawracał , świadcząc o własnej wierze w Chrystusa Pana i się Go nie wyrzekał ...
(herezją był podrzucony bez wiedzy Papieża budda)

To miejsce - wieży Babel zostało wybrane nie przypadkowo, jako bunt, wobec Prawdziwego Boga ...

---cyt. "herezją był podrzucony bez wiedzy Papieża budda" Czyli JP2 zwołał do Asyżu spotkanie międzyreligijne na którym nie wiedział co się dzieje?---

To nie było spotkanie synkretyczne - tak jak obecnie , czyli służące zmieszaniu religii i wyrzuceniu spornych kwestii... Papież tam mowił że: Pokój daje tylko Jezus Chrystus ... - to znaczy że chciał ich nawrócenia.

Jan Paweł II miał wokół siebie wielu masonów , którzy co chwile „coś psuli” , jednak nie mogli wymusić zmian w zakresie wiary i moralności ...

(teraz wykorzystują różne potknięcia , albo absurdalnie wyolbrzymiają niejasności - aby usprawiedliwić niszczenie Kościoła

(kilka skasowanych komentarzy...)
woj_tek shares this
1.1K
Edward7
Santeria, pachamama i nowy błogosławiony J. Hernández
Postępuje stopniowe zastępowanie Matki Bożej - Matką Ziemią, z szacunku dla globalistów i religii ekologicznej
Wieża Babel zostanie wzniesiona po raz kolejny i zaprezentowana jako świątynia Boga ...
Kiedy Pierwsze Przykazanie zostanie złamane przez Mój Kościół na Ziemi - ostatni bastion dzieci Mojego Ojca - świat doświadczy najgorszej kary …More
Santeria, pachamama i nowy błogosławiony J. Hernández
Postępuje stopniowe zastępowanie Matki Bożej - Matką Ziemią, z szacunku dla globalistów i religii ekologicznej
Wieża Babel zostanie wzniesiona po raz kolejny i zaprezentowana jako świątynia Boga ...
Kiedy Pierwsze Przykazanie zostanie złamane przez Mój Kościół na Ziemi - ostatni bastion dzieci Mojego Ojca - świat doświadczy najgorszej kary od czasu powodzi. Gdy pogaństwo pochwyci Mój Kościół, będzie to oznaczało ostatni rozdział. Kiedy dzieci Boga kochają siebie samych i pysznią się przed Nim, On płacze gorzkimi Łzami. Ale kiedy w sercach wszystkich jest On zastępowany przez pogaństwo i fałszywego boga, Jego Gniew będzie niesłychany. paruzja.info/2013.04.21_14-45.php
Wkrótce głosy, które będą promować pogaństwo, będą słyszane w Domach, które oddają Mi cześć i będą bezcześcić Moje Ołtarze. Głosy, które pochodzą od złego ducha, będą postrzegane jako ekscytujące interpretacje aspiracji ludzi, którzy szukają spełnienia w życiu. Będą wznosić okrzyki, wychwalać fałszywych bogów, niszczyć dusze ludzi słabych i bluźnić przeciwko Mnie. Są to dusze, które wywołują mój największy Gniew, ponieważ są bardzo przekonujące i powodują wielkie zamieszanie. Będą działać jak magnes, odciągając wielu chrześcijan ode Mnie.
Moi wrogowie zaślepią Moich ludzi na Prawdę i wkrótce chrześcijanie staną się jak poganie. Zostanę wyrzucony do rynsztoka jak nędzarz, a drzwi Mojego Kościoła zostaną zatrzaśnięte przed Moim Obliczem. A kiedy będę pukał do drzwi, ci, którzy twierdzą, że pochodzą ode Mnie zaryglują je od wewnątrz. paruzja.info/2014.11.18_12-18.php

Gdy rozpoczyna się nowa era radykalnych reform w Moim Kościele, zostanie przyjętych wiele grup niechrześcijańskich. I podczas gdy z radością witam wszystkie dusze, nigdy nie pozwolę, aby Moje Słowo - na którym Mój Kościół został zbudowany - zostało zepchnięte na bok. Ci, którzy Mnie nie przyjmują, ponieważ nie wierzą w to Kim Ja Jestem, zostaną serdecznie przyjęci w Moim Domu. Będzie im okazana wszelkiego rodzaju gościnność; będą traktowani z wielką uprzejmością; będą im przekazane dary, a jednak odmówią oni uznania ich Gospodarza. Następnie, z czasem wykorzystają oni Mój Dom, by oddawać cześć pogańskim bożkom, jako znak szacunku, mówiąc światu, że tylko tak będzie sprawiedliwie. Chrześcijanom powiedzą, że Bóg oczekuje od nich, by serdecznie przyjmowali niewierzących w Kościele. Że niektóre praktyki, które oddają Mi cześć, będą musiały zostać tak skorygowane, aby nie urazić tych gości. Wkrótce Mój Dom nie będzie już należał do Mnie, ponieważ będzie się niewiele wspominało o Moim Prawdziwym Świętym Słowie.paruzja.info/2014.05.18_19-15.php
wacula25wp.pl
Bardzo mądry odważny krok papieża Franciszka .Oby dał radę w tym wieku .