pl.news
54.5K

Kapłan spalony żywcem

W niedzielę Ojciec Isaac Achi został spalony żywcem przez bandytów, którzy napadli na jego prezbiterium w Kafin-Koro, Diecezja Minna, Nigeria, donosi Sunnewsonline.com.

Po godzinie bezowocnych prób wtargnięcia do domu księdza, oprawcy oblali budynek benzyną i podłożyli ogień.

Zamordowany ksiądz wykonał telefon do członka rodziny, który z kolei powiadomił policję. Kapłan pomocniczy został postrzelony, kiedy próbował wydostać się z pożaru, a następnie przewieziono go do szpitala, gdzie walczy o życie.

Ojciec Achi przeżył, gdy w grudniu 2011 przeprowadzono zamach bombowy w Kościele Św. Teresy w Madella, a w 2013 udało się mu uciec z niewoli po uprowadzeniu.

#newsArkjespwny
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
" Zamordowany ksiądz wykonał telefon do członka rodziny, który z kolei powiadomił policję. Kapłan pomocniczy został postrzelony, kiedy próbował wydostać się z pożaru, a następnie przewieziono go do szpitala, gdzie walczy o życie."
======================
...........nie wiadomo czy " zamordowany " czy " walczy o życie " ???
Marek Piotr Wojcicki
"Zamordowany " to proboszcz a wikary " walczy o zycie " . Tekst jest prosty i zrozumialy ale jednak nie dla wszystkich .
PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ POZOSTAŁ W TRADYCJI
🙏 🙏 🙏
MAT -
Amen!!!
nihil quicquam
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen🕯️✝️🕯️