Clicks28
lt.news

Kodėl? Kunigas „vedė“ ilgametę merginą-draugę ant mirties patalo

Tėvas J.-F. C., Ženevos parapijos kunigas Šveicarijoje, mirė balandžio 25 d. nuo limfomos, prieš pat savo 63-ąjį gimtadienį.

Beveik po dviejų savaičių 52 metų tapytojas ir buvusi vienuolė „24heures.ch“ pasakojo, kad C. su ja civilinę santuoką sudarė prieš pat patekimą į komą, atsižvelgiant į jo mirties agoniją.

Jiedu susipažino, kai C. buvo diakonas, o ji - religinga sesuo. Jie 30 metų palaikė draugystę, kurią apibūdino „platoniška aistra“ ir „skaistybės troškimu“, kaip sako 24heures.ch.

Kunigas vadovavo dideliam pastoraciniam vienetui Ženevoje, kurį sudarė keturios parapijos. Laidotuvių metu Ženevos / Fribūro / Lozanos vyskupas Charlesas Morerodas, žinojęs apie aplinkybes, pamoksle paminėjo kunigo „ištikimą ir nuoširdžią draugę, buvusią šalia trisdešimt metų“.

Pasak Šveicarijos vyskupų Cath.ch, sprendimas „tuoktis“ atitiko „nuoseklumo“ ir „pripažinimo“ poreikį. Jei tai būtų tiesa, jie turėjo tai padaryti trisdešimt metų anksčiau. Labiau tikėtina, kad kunigas paskyrė buvusią seserį savo įpėdine, tokiu atveju civilinė santuoka atleido ją nuo paveldėjimo mokesčio, kuris Ženevos kantone gali siekti net 26 proc.

Paveiksliukas: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsPxncoqblde