danutadubiel
11460
BEZ KOMENTARZA.... Warte przypomnienia !!!More
BEZ KOMENTARZA....

Warte przypomnienia !!!
modernistae prohibere
Pamiętam.
mkatana
Dziś całkowicie prawie zanikła świadomośc realnej obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Na taki widok jak ten, na ulicy, w szpitalu rzadkością bywa przyklęknięcie. Bierze się to m.in. stąd, że w kościele też się nie klęka.
Inquisitor
Czy Ty za każdym razem w naszej rozmowie musisz się ośmieszać?
ona
Czasami warto przerwac dyskusje, zwłaszcza jak brak konkretów i znajomosci tematu 🤗
Inquisitor
Niczego za mało. Wszystko było poprawne i w świetnym stanie, to rewolucjoniści zaczęli grzebać i rozsypali wiarę wśród katolików, zaszczepiając do nas praktyki żydowsko-protestanckie.
ona
jasne, a dziś juz i tego za mało by znależć Jezusa 😌
Inquisitor
ona
Nie trzeba było elaboratów. Wystarczyła Msza, katechizm kard. Gasparriego i nabożeństwa (wielkopostne, majowe, czerwcowe, lipcowe, październikowe, itd.) i przyjęcie katolicyzmu z głęboką wiarą. I nie było wówczas spoczynków, bębenków, aplauzów i dzikich pląsów, a ludzie umierali w łasce Bożej.
danutadubiel
Z radością pielegnować ziarna dogmatu

Sacerdos Hyacinthus 2014-10-10 13:57:44

"Nasi przodkowie zasiali niegdyś pole Kościoła pszenicą wiary. Byłoby czymś niegodnym i nieodpowiednim, gdybyśmy, ich potomkowie, zbierali teraz kąkol błędów zamiast ziarna prawdy. Przeciwnie, jest rzeczą właściwą i oczywistą, aby początek nie sprzeciwiał się końcowi, abyśmy po wyrośnięciu ziarna nauki zebrali…More
Z radością pielegnować ziarna dogmatu

Sacerdos Hyacinthus 2014-10-10 13:57:44

"Nasi przodkowie zasiali niegdyś pole Kościoła pszenicą wiary. Byłoby czymś niegodnym i nieodpowiednim, gdybyśmy, ich potomkowie, zbierali teraz kąkol błędów zamiast ziarna prawdy. Przeciwnie, jest rzeczą właściwą i oczywistą, aby początek nie sprzeciwiał się końcowi, abyśmy po wyrośnięciu ziarna nauki zebrali owoc dogmatu. A skoro z biegiem czasu pierwotne ziarna wyrosły, trzeba je pielęgnować z radością"
(św. Wincenty z Lerynu, Commonitorium).
ona
Inquisitor, mało tego oni mieli teologie wykutą na blaszkę, w przeciwieństwie do uczonych w Pismie "dzisiaj" 🙂
Inquisitor
Zapewne te proste kmiotki mieli o wiele większe zrozumienie dla Mszy klasycznej i całej Tradycji Apostolskiej, niż ci "wybitni" teolodzy pokroju Kungów, Congarów, Rahnerów i innych wywrotowców.
danutadubiel
Zanim "odkryto", że forma nie jest ważna, ludzie w prosty sposób wyrażali hołd i przed Panem Zastępów zawsze klękali.