Gloria.tv Needs Your Help - An Urgent Appeal
Jolinar
3773

Papież podkreśla wagę łaciny

Papież podkreśla wagę łaciny (foto. Rvin88/Jüppsche/creativecommons.org /licenses /by/3.0/deed.en) Benedykt XVI powołał Papieską Akademię Języka i …
KamilPe
Zgadzam się z Taginą. Carpediem działa jak tu jak maszyna... UWAGA PROSZĘ !
tagina
Chce uprzedzic, ze carpediem dziala ostro na Glorii, prosze byc uwaznym
Z Panem Bogiem 🤗
+ + +
Benedykt XVI powołał Papieską Akademię Języka i Kultury Łacińskiej. Decyzję papieża ogłoszono w Watykanie w liście apostolskim „Latina lingua”.
Papież w liście podkreślił, że obecnie znajomość łaciny jest konieczna podczas studiów nad dokumentami, dotyczącymi różnych dyscyplin kościelnych, takich jak teologia, liturgia i prawo kanoniczne. Przypomniał, że w dalszym ciągu po łacinie ogłaszane …More
Benedykt XVI powołał Papieską Akademię Języka i Kultury Łacińskiej. Decyzję papieża ogłoszono w Watykanie w liście apostolskim „Latina lingua”.

Papież w liście podkreślił, że obecnie znajomość łaciny jest konieczna podczas studiów nad dokumentami, dotyczącymi różnych dyscyplin kościelnych, takich jak teologia, liturgia i prawo kanoniczne. Przypomniał, że w dalszym ciągu po łacinie ogłaszane są najważniejsze dokumenty papieskie i watykańskie.

Jednocześnie Benedykt XVI zwrócił uwagę na to, że w obecnej dobie „ogólnego osłabienia studiów humanistycznych” panuje „niebezpieczeństwo coraz bardziej powierzchownej znajomości języka łacińskiego”. Z drugiej strony - dodał papież - w świecie, w którym nauka i technologia odgrywają tak dużą rolę, wzrasta zainteresowanie kulturą i językiem łacińskim i to nie tylko na kontynentach, mających swe korzenie kulturowe w dziedzictwie grecko-romańskim.