pl.news
65.2K

Franciszek w Kazachstanie: Wielkie słowa, znikoma treść

13 września Franciszek udał się na trzydniowy wyjazd do Kazachstanu. W trakcie przelotu papież powiedział, że nie ma "żadnych wieści" odnośnie do spotkania z Prezydentem Chin Xi Jinping, który to złoży wizytę w Kazachstanie w tym samym czasie.

Rzecz jasna Franciszek jest "gotów odwiedzić Chiny w każdej chwili". W swoich pierwszych przemowach papież rzucał hasłami pokroju "pokój", "dialog", "jedność" i "harmonia". Według Franciszka religie "są wzywane" [niby przez kogo?] do działania na rzecz "spotkania".

Papież zarządał wycofania kary śmierci i chwalił "wolność słowa", która, jak na ironię, nie istnieje w Watykanie Franciszka.

W trakcie spotkania z Prezydentem Kazachstanu, Kassym-Jomart Tokayevem, Franciszek dowiedział się, że stolicy zostanie przywrócona jej dawna nazwa - Astana (od 2019 roku stolica Kazachstanu nosi nazwę Nur-Sultan na cześć poprzednika Tokayeva). Mimo to miejscowa katolicka diecezja nigdy nie zmieniła swojej nazwy.

Franciszek weźmie udział w siódmym Kongresie Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych, który obędzie się w Astanie, jako "wysłannik pokoju".

LaNuovaBq.it (13 września) komentuje - "praca na rzecz światowego pokoju to tylko pretekst, w ten sposób Kościół bierze udział w tworzeniu nowej, synkretycznej moralności cywilnej". Zdaniem LaNuovaBq.it ten projekt nosi znamiona ateizmu.

#newsDpngdpjoxr

V.R.S.
Ten kongres (czy też jak pisał abp Vigano: sabat) religii to jeden ze zgniłych owoców wojtylianizmu.
seku26
W Kazachstanie jest ponoć oficjalne lądowisko dla ufo, nie trzeba tego komentować..
Anieobecny
tym bardziej, że te niby kosmiczne byty to demony, upadłe anioły, które zwodzą wielu...
By Cię Chronić
Zostanie stolicy Kazachstanu przywrócona nazwa Astana - po przestawieniu liter mamy S-A-T-A-N-A - czyja więc będzie to stolica?
CÓRKA MARYI
MAT -
A kiedy do Moskwy?