Anton Čulen
134.4K

Otvorený list Vdp. Štefana Mordela prezidentke Zuzane Čaputovej: Z Vašej reakcie na kázeň pána arcibiskupa Gadeckého je zrejme, na ktorej strane barikády stojíte

Otvorený list Vdp. Štefana Mordela prezidentke Zuzane Čaputovej: Z Vašej reakcie na kázeň pána arcibiskupa Gadeckého je zrejme, na ktorej strane barikády stojíte

Vážená pani prezidentka! Reagujem na Vaše slová, ktorými ste hodnotili kázeň poznaňského metropolitu arcibiskupa Stanislava Gadeckého, predsedu Konferencie biskupov Poľska, ktorú predniesol na národnej púti v Nitre 5. júla t.r.
Z Vašej reakcie na kázeň pána arcibiskupa Gadeckého je zrejme, na ktorej strane barikády stojíte. Vaše srdce je na strane liberálov, ktorí chcú pretvoriť spoločnosť podľa svojho schizoidného liberálneho konceptu. Dobro je to, čo im vyhovuje; zlo zase to, čo im nevonia. Nemajú zmysel pre Božie veci, nie sú schopní rozoznávať dobro a zlo podľa prirodzeného zákona a svedomia. Sú to ľudia telesní, ktorým, ako hovorí Písmo, „brucho je bohom a hanba slávou“. Hlásajú slobodu, ale len pre seba, pre svoje sebecké a zištné ciele.

Takže sa Vám, pani prezidentka Čaputová, reč arcibiskupa nielenže nepáčila, ale dokonca ste ju aj odmietli, pretože ste „rozpoznali“ čo nebolo v kázni správne v kontexte kresťanskej vierouky. Nuž, div sa svete; vidíte zo svojho pohľadu veci ináč ako katolícky arcibiskup, čo znamená, že ste odborníčkou aj na katolícku vierouku? Nuž blahoželám!

Pani prezidentka! Pri svojej inaugurácii do prezidentského úradu ste sa zúčastnili aj slávnostnom požehnaní v katedrále sv. Martina. Bola to iba fraška? Čiže Vy o žiadne požehnanie ste nestáli a katolícka viera, morálka a sviatosti sú pre Vás iba prázdne chiméry? Vy viete všetko lepšie a Desatoro pre Vás už neplatí?

Mali by ste byť prezidentkou pre všetkých a nie len pre liberálov a LGBTI. Zrejme ste boli pokrstená v katolíckej cirkvi, ale teraz sa ukázalo, že veľa z tejto katolíckej viery sa u Vás nezachovalo. Je mi zo srdca ľúto, že Vám to musím pripomenúť, pani prezidentka!

Čo dodať? Myslím si, žeby bolo načase naliať si čistého vína. Nikto Vás nenúti, aby ste vyznávali kresťansko-katolícku vieru a podľa nej žili. Máte slobodnú vôľu. Môžete žiť aj podľa liberálneho konceptu v medziach pozitívneho práva. Avšak musíte pamätať na to, že nie všetko to, čo chce presadiť „liberálna kaviareň“ je v súlade s prirodzeným právom. Práve preto my kresťania musíme byť ostražití a chrániť aj tie práva, ktoré liberáli neuznávajú a nimi pohŕdajú.

Pri tzv. nežnej revolúcii v roku 1989 sa na námestiach niesol refrén „sľúbili sme si lásku…“ a tiež výzva „nežiť v lži, ale v pravde“! Čo zostalo z týchto pekných hesiel? Znova tu nastupuje diktatúra menšiny, ktorá chce ľuďom nanútiť svoje videnie sveta (pripomínam, že bezbožnícke) a ostatní, ktorí zo svedomia nemôžu akceptovať rôzne amorálnosti, budú ostrakyzovaní a prenasledovaní…

Takže, Vážená pani prezidentka, budem veľmi rád, ak sa už nebudete ukazovať na cirkevných slávnostiach, ale zostanete tam, kde Vás srdce tiahne (ako ste to už pri istej príležitosti dali svojou účasťou najavo). Určite to bude pravdivejšie a čestnejšie.

Ostávam s úctou a pozdravom
Štefan Mordel, farár

alianciazanedelu.sk/archiv/9381
Caesar
Caputová je sorosovka - vela rokov pracovala v sorosovej Via Iuris a stojí na strane zlocinca Sorosa a satanistov - luciferiánov - slobodomurárov, ktorí ju DOSADILI. Volby su slobodomurárský podvod!
wordpress.com/category/nedemokracia/
dalila
Neviem či bola prezidentka pokrstená,ale má rada zen budhizmus
viktoriine vodopady
a chodí do tmy sa zavrieť na mesiac .... kym nehalucinuje....
apredsasatoci
Všetci dobre vieme, aký boh sa skrýva za odpornym liberalizmom.
Peter(skala)
Dobréééééééé ........ trefné do čierneho
dalila
Neviete, či je pápež František v poriadku? Len sa pýtam
Peter(skala)
apredsasatoci
Vyhlasuje sa pátranie po Joskem!
Dávno som nič nečítala o satanovej matrici.
dyk
Ž 146
Marieta Ria
Skvelý komentár, veľmi dobre vystihnutá realita konania našej pani z paláca, ktorá bojuje za to, aby sme boli(tou) krajinou, kde sa ľudia nebudú báť zomierať!
Ivan Herda
Konečne to tu ožíva ,pripájam sa.