mk2017
91.2K

Kard. Robert Sarah: poszanowania dla Eucharystii uczmy się od Świętych

Kard. Robert Sarah: poszanowania dla Eucharystii uczmy się od Świętych Opublikowano 16 września 2018 by wobroniewiary Kard. R. Sarah przyznał, że …
MariaBarbara
@Faustinus nie martw sie, nie obrazasz mnie, raczej moze mego Pana......ale to juz twoj problem.
MariaBarbara
@VRS, coz wg pana to przyjecie Chrystusa w hostii, to nie doswiadczenie religijne? Moze to teoria? Blogoslawieni ktorzy nie widzieli a uwierzyli---- moze Cialo i Krew na oltarzu jest niewidzialna? Zupelnie sie nie rozumiemy.
4 more comments from MariaBarbara
MariaBarbara
@VRS, to czego pan nie potrafi , to zrozumiec ze dzis i jutro musimy zyc wiara a nie rewolucja. Zadna rewolucja nie umniejszy ani powiekszy nam wiary. Panskie opinie sa przyziemne, trzymaja sie teorii. Wiara to pulsujace zycie w Chrystusie. Na stole , na scianie, z boku czy w srodku------to sa kierunki materialne tego swiata. Natomiast zycie w Bogu ma wymiary nadprzyrodzone, niezalezne od tych …More
@VRS, to czego pan nie potrafi , to zrozumiec ze dzis i jutro musimy zyc wiara a nie rewolucja. Zadna rewolucja nie umniejszy ani powiekszy nam wiary. Panskie opinie sa przyziemne, trzymaja sie teorii. Wiara to pulsujace zycie w Chrystusie. Na stole , na scianie, z boku czy w srodku------to sa kierunki materialne tego swiata. Natomiast zycie w Bogu ma wymiary nadprzyrodzone, niezalezne od tych ustawionych przez ludzi .
MariaBarbara
@VRS, zostan pan w historii i targuj sie z kimkolwiek, a ja zostane Dzis przed mym Panem ktory z Krzyza zstepuje na hostie , na stole panskim.
MariaBarbara
Widzialam rozne sytuacje: oltarz na scianie z tabernaculum a przed nim stol; stol bez sciennego oltarza a tabernakulum z boku; stol jako oltarz a tabernakulum w oddzielnym pomieszczeniu, ; krzyz nad oltarzem sciennym posrodku; krzyz posrodku przed stolem; krzyz z boku, stol w srodku. W mojej parafii krzyz jest centralny, stol-oltaz tez , a z tabernakulum przenosi sie Hostie na stol i wszyscy sa …More
Widzialam rozne sytuacje: oltarz na scianie z tabernaculum a przed nim stol; stol bez sciennego oltarza a tabernakulum z boku; stol jako oltarz a tabernakulum w oddzielnym pomieszczeniu, ; krzyz nad oltarzem sciennym posrodku; krzyz posrodku przed stolem; krzyz z boku, stol w srodku. W mojej parafii krzyz jest centralny, stol-oltaz tez , a z tabernakulum przenosi sie Hostie na stol i wszyscy sa przodem do Pana. @VRS, opisuje to co jest, co widze, a twoje zgryzliwe uwagi na nic sie przydaja bo ludzie patrza i widza te rozne sytuacje.
MariaBarbara
@Weronika..S to nie u nas, tutaj przenosi sie Pana na stol-oltarz, nigdy kaplan nie stoi tylem. Jesli w tabernakulum nie ma juz hostii to te nowe konsekrowane nie spozyte wracaja do tabernakulum . Posoborowie nie zawsze jest bezmyslnym modernizmem.
Weronika..S
@MariaBarbara Podczas Mszy Świętej Najświętszy Sakrament znajduje się w Tabernakulum i niestety kapłani odprawiają Mszę Świętą tyłem do Tabernakulum. Musi jedynie cieszyć, że niektórzy chociaż przyklękają lub skłaniają głowę.
MariaBarbara
@GracjanJan, nie rozumisz. Tabernakulum jest miejscem swietym bo Cialo i Krew Pana jest w nim. Jak sie wyjmie GO i polozy na stole wtedy stol jest oltarzem i miejscem swietym przed ktorym kaplan sie sklania. Gdy tabernaculum jest puste ,nie ma znaczenia czy kaplan jest przodem czy tylem, ma byc przodem do Chrystusa!!!
mk2017
Gwinejski kardynał odniósł się również do krytyki, z jaką spotkał się Benedykt XVI po napisaniu wstępu do jego książki „Siła ciszy”. „Arogancja, gwałtowność języka, brak poszanowania i pogarda, jaką okazano Benedyktowi XVI są diabelskie” – powiedział kard. Sarah. Dodał, że dla Kościoła to smutny i zawstydzający incydent.