csk.news
11.1K

Parížsky Arcibiskup: František „To Celé Trochu Poplietol“

Parížsky Arcibiskup na dôchodku Michel Aupetit pripravuje žalobu za urážku na cti proti ParisMatch.com, stránke oligarchov, ktorá naznačovala, že mal “milostný pomer”.

"Nemôžem akceptovať, že moje mlčanie sa vysvetľuje ako priznanie viny," povedal Aupetit pre LeParisien.fr (15. December). O žene, s ktorou bol údajne zapletený v roku 2012, povedal:

„Bola to osoba, ktorá, ako sa to často stáva, keď ste kňazom alebo lekárom, bola oddaná, pretože trpela osamelosťou. Písala mi každý deň. Odpovedal som na list a moja sekretárka si ich mohla prečítať, keďže sme mali rovnakú e-mailovú schránku. Žiadna aféra nebola. Raz túto osobu bolel chrbát. Urobil som jej masáž, aby sa jej uľavilo. Pripomínam vám, že som lekár.“

Aupetit tiež povedal, že pred niekoľkými rokmi oznámil túto záležitosť svojim nadriadeným: "V tomto prípade naozaj nie je nič nové."

LeParisien.fr pripomína, že František hovoril o „maznaní“ a „masážach“ poskytovaných sekretárke. Aupetitova odpoveď: "Myslím, že si to celé trochu poplietol. Moja úbohá sekretárka s tým nemala nič spoločné. Jej manžela a rodinu dobre poznám. Krstil som jej vnúčatá."

Aupetit hovorí, že by mal silu pokračovať, keby František neprijal jeho rezignáciu, a na otázku, či si myslí, že je „obeťou piklov“, odpovedá kladne.

Obrázok: Michel Aupetit, © wikicommons, CC BY-SA, #newsFovgyjcczs

obyčajná veriaca žena
Zbytočne sa vykrúca. Však sme ľudia. Kto mu uverí? Kňaz má byť kňazom a nie masérom. Aj keď je lekár. Slová Pána o pohoršení sú veľmi vážne.