Clicks1.3K
Edward7
12

Nikczemne nominacje w Papieskiej Akademii Życia

Obecnie członkami "PAL" są zagorzali obrońcy szczepionek, propagatorzy zamknięcia kultu katolickiego i innych środków, a także zakonnica zajmująca się eutanazją, antykoncepcją i aborcją... czyli ; Papieska Akademia Śmierci ?

RZYM, Włochy, 12 lutego 2021 -Franciszek mianował w ten piątek czterech nowych członków zwyczajnych Papieskiej Akademii Życia, z których przynajmniej trzech budzi poważne pytania dotyczące przyszłego rozwoju instytucji utworzonej przez papieża Jana Pawła II w 1993 roku dla realizacji Evangelium vitae i kultury życia. Działając w dziedzinach bioetyki i teologii moralnej, sztucznej inteligencji i robotyki, a także zdrowia publicznego i szczepionek, czterech nominowanych zostało wyraźnie wybranych z uwzględnieniem współczesnych zagadnień, od kontroli urodzeń i ideologii płci po „czwartą rewolucję przemysłową” i odpowiedź na kryzys COVID-19.

Siostra Margarita Bofarull i Buñuel z Towarzystwa Najświętszego Serca Jezusowego, lekarz i chirurg, wykłada teologię moralną na Wydziale Teologii Katalonii (północno-wschodnia Hiszpania) oraz na Universidad Centroamericana „José Simeón Cañas” w Salwador. Jest także prezesem Instituto Borja de Bioética na Uniwersytecie Ramona Llulla w Barcelonie - o którym później.

Była już członkiem korespondentem, podobnie jak druga nominowana do pełnego członkostwa Paola Benanti, włoska zakonnica Trzeciego Zakonu Regularnego Franciszkanów, specjalizująca się w teologii moralnej, bioetyce i neurotechnologii. Wykłada na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

Profesor Gualtiero Walter Ricciardi kieruje Wydziałem Nauk o Zdrowiu Kobiet, Dzieci i Zdrowia Publicznego na Katolickim Uniwersytecie Najświętszego Serca we Włoszech, ale był także wybitnym doradcą naukowym rządu włoskiego u szczytu kryzysu związanego z COVID-19 wiosną 2020 r. oraz przedstawiciel Włoch w Komitecie Wykonawczym Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W kwietniu trafił na pierwsze strony gazet we Włoszech z powodu agresywnego "tweeta" skierowanego przeciwko Donaldowi Trumpowi, zilustrowanego filmem pokazującym, jak wiele osób uderza marionetką ówczesnego prezydenta USA.

Wreszcie profesor Maria Chiara Carrozza jest profesorem inżynierii przemysłowej w Instytucie Biorobotyki w Normalnej Szkole w Pizie we Włoszech. Jest szczególnie aktywna w dziedzinie robotyki rehabilitacyjnej dla osób po amputacji, egzoszkieletów do noszenia i „symbiozy człowiek-maszyna”. Jest także politykiem, członkinią centrolewicowej Partii Demokratycznej (związanej z Europejską Partią Socjalistyczną w Parlamencie Europejskim); była ministrem ds. nauczania, uczelni i badań w rządzie Letty w latach 2013-2014.

Arcybiskup Vincenzo Paglia (na homoerotycznym malowidle ściennym, który zamówił dla swojej katedry w Terni), kontrowersyjny prezydent Papieskiej Akademii Życia, mianowany w 2017 r., I jej kanclerz ks. Renzo Pegoraro wydał z tej okazji następujące oświadczenie:

Nowe nominacje czterech akademików zwyczajnych stanowią ważne wydarzenie dla całej Papieskiej Akademii Życia. Nasze zaangażowanie pogłębia się, kierując się wytycznymi wskazanymi przez (...) Franciszka w przemówieniach, które skierował do Papieskiej Akademii Życia w ostatnich latach oraz w określeniu" strategicznych '' celów pracy i studiów, zawartych w Liście Humana Communitas z 2019 roku...

*
Kluczowe słowa to „zdrowie publiczne w perspektywie globalnej”. Jedną z głównych cech kryzysu COVID-19 okazał się nacisk na globalne zarządzanie kwestiami zdrowotnymi, z zasadniczo podobnym podejściem do zarządzania wirusem Wuhan: blokady, utrudnianie wczesnego leczenia w wielu krajach rozwiniętych i skupienie się na innowacjach genetycznie zmodyfikowanych i manipulujące „szczepionki” mRNA - problem, który jest problematyczny nawet z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjenta, ze względu na udział skażonych aborcją komórek płodowych w ich rozwoju i w testowaniu.

Gualtiero Walter Riccialdi wyróżnia się w tej dziedzinie, ponieważ powiedział w pierwszych miesiącach kryzysu COVID-19, że jedynym wyjściem jest „szczepionka”, a blokady i dystans społeczny są przedstawiane
tak długo, jak to konieczne, o ile włoska populacja nie zechciałaby szeroko wymuszany strzał (szczepienie).

To Riccialdi został nagrany w publicznej stacji telewizyjnej RAI Uno 8 marca ubiegłego roku, jako przedstawiciel Włoch w WHO i doradca ministerialny, jako człowiek, który poprosił o zakaz publicznych Mszy św. W całym kraju. Stwierdził: „Nie można organizować żadnych ceremonii religijnych”. Konferencja Episkopatu Włoch chętnie podporządkowała się tej regule, dodając jeszcze więcej cierpienia podczas blokady, która trwała do maja, kiedy pogrzeby były zakazane nawet w regionach, w których COVID był praktycznie nieobecny.

Później, w kwietniu, Ricciardi powtórzył, że środki przeciwko COVID muszą zostać wdrożone w obszarach liturgicznych, a także we wszystkich innych, zwłaszcza w obszarach najbardziej dotkniętych. Stwierdził: „Radzę starszym, aby nadal uczestniczyli w Mszy św w telewizji,
aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka. Powtarzam: są to uniwersalne środki ostrożności, do których będziemy musieli się przyzwyczaić we wszystkich sytuacjach życiowych, przynajmniej do czasu, gdy dostępna będzie szczepionka, czyli 12-18 miesięcy. Życie jest zagrożone ”.

W tamtym czasie włoscy lekarze zostali formalnie poinstruowani, aby nie przeprowadzać sekcji zwłok ofiar COVID-19 i zastosowano leczenie, które faktycznie pogorszyło ich stan, dopóki lekarze nie wzięli sprawy w swoje ręce.

Ricciardi zyskał rozgłos w 2017 roku jako prezes włoskiego Superior Health Institute i jako aktywny orędownik Narodowego Planu Szczepionek, odgrywając wiodącą rolę w prawie, które nałożyło dziesięć obowiązkowych szczepionek dla noworodków.

Na początku 2020 r. - przed wybuchem pandemii COVID-19 we Włoszech - szwajcarskie stowarzyszenie antyszczepionkowe Corvelva opublikowało artykuł podkreślający „konflikty interesów” specjalisty ds. Zdrowia publicznego, wymienione w jego osobistej deklaracji skierowanej do Komisji Europejskiej 28 marca , 2013, z myślą o misji europejskiej.

Należą do nich Novartis dla szczepionki MenB, GlaxoSmithKline, Pfizer, Sanofi Pasteur for Gardasil (szczepionka przeciwko HPV) i inne, dla których działał jako konsultant i doradca w zakresie oceny wpływu ich szczepionek na zdrowie. To on, zdaniem posła do Parlamentu Europejskiego Massimo Baroni, zaproponował utworzenie we Włoszech Narodowego Centrum Oceny Technologii Medycznych, którego cele, jak powiedział Baroni, „wydają się, co ciekawe, pokrywać się z celami GlaxoSmithKline w programie ViHTA”, co firma farmaceutyczna założona we Włoszech.

Krótko mówiąc, wybitny propagator szczepionek jest teraz pełnoprawnym członkiem Papieskiej Akademii Życia.

Nie mniej kontrowersyjna jest postać Siostry Margarity Bofarull i Buñuel,
jak zasugerowano na początku tej historii.
Gdy pod koniec 2013 r. Została dożywotnim członkiem-korespondentem Papieskiej Akademii, nominowana przez jej ówczesnego przewodniczącego ks. Ignacio Carrasco de Paula, wielu latynoskich obrońców życia, wskazało, że była przewodniczącą „proaborcyjnego, pro-eutanazji i pro-eugenistycznego Instituto Borga de Bioética” założonego przez jezuity o. Francesca Abel i Fabre, który był formacyjna rola Siostry Margarity.

Publikacje Instytutu dostępne w Internecie pokazują, że to prawda: jego publikacja Bioètica & Debat, której redakcją jest obecnie Bofarull, zawiera teksty mówiące, że antykoncepcja, legalna aborcja w niektórych przypadkach i pigułki poranne zapobiegające implantacji embrion w łonie matki, zanim osiągnie pełny status ludzki, może być dozwolony , choćby z empatii dla kobiety. Z pewnością część z nich została opublikowana, zanim Siostra Margarita zastąpiła Abla i Fabre (któremu poświęciła pełną podziwu biografię), ale ona popiera je wszystkie, pojawiając się na czele redakcji na stronie internetowej, na której są dostępne.

W 2015 roku ks. Custodio Ballester z katolickiego bloga Adelante la Fé zauważyła, że Bofarull zawsze była ostrożna w swoich publicznych wypowiedziach, pozwalając swoim podwładnym w Instytucie „wykonywać zadanie burzenia katolickiej moralności. „Ale ks. Ballester zwraca uwagę na kilka cytatów, które pokazują, co myśli Bofarull, na przykład jej powiedzenie: „Aborcja nie jest prawem kobiety, to inna sprawa, że powinna być regulowana prawnie, ale nie jako prawo, to inna sprawa”. Instytut Borja, ks. Ballester wspominał, podał pomocną dłoń rządowi socjalistycznemu, gdy zdecydował się zalegalizować aborcję.

Krótko po nominacji do PAL, w styczniu 2014 roku, hiszpańscy „księża na całe życie” skrytykowali Bofarulla w oświadczeniu opublikowanym na blogu Germinans

Germinabit przypomniała, że zorganizowała także konferencję na temat eutanazji dla szpitala św. Jana Bożego w Esplugues w Katalonii, który musiał zostać przeniesiony do miejscowego hotelu z powodu oburzenia przeciwko jego stronniczości za eutanazją.

Ks. Ballester, który jest autorem oświadczenia, obszernie cytowany z proaborcyjnych publikacji Bioètica & Debat, a także zacytował profesora Josefa Seiferta, który w 2012 roku napisał list otwarty, w którym mówił o swoim zaniepokojeniu rosnącym brakiem zaangażowania PAL w prawdę i szacunek dla życia ludzkiego.

Przed nominacją Siostry Margarity do PAL, w kwietniu 2013 r. ACI Prensa (hiszpańskojęzyczna siostrzana agencja Katolickiej Agencji Informacyjnej) opublikowała artykuł krytykujący wsparcie finansowe udzielone Instytutowi Borja, którego była już prezesem, cytując poparcie dla aborcja, zwłaszcza w przypadku ofiar gwałtu, i jej poparcie dla „możliwej depenalizacji eutanazji” już w 2005 roku.

Siostra Bofarull sama opublikowała książkę w Centro Monseñor Romero w Salwadorze w 2014 r. Pod tytułem Una sexualidad liberadora („Wyzwalająca seksualność”), napisaną wspólnie z Cristiánem Barríą Iroumé, psychiatrą medycznym. Zakonnica poświęciła swoją część broszury biblijnemu poglądowi na seksualność, pokazując, że mężczyźni mogą wykorzystywać seks do dominacji kobiet i błagając o nowe podejście, które w ogóle nie podporządkowuje siebie nawzajem.
Jej współautor, Barría Iroumé, kontynuował refleksję na temat współczesnej antykoncepcji, potępiając tradycyjne podejście Humanae vitae, którego katolicy i tak nie przestrzegają. Jego wkład doprowadził do wniosku, że nauczanie Kościoła powinno ewoluować w tych sprawach.

lifesitenews.com/…dent-of-pro-abortion-institute przez - choosing-him.blogspot.com/…s-appointments-by-francis.html
Watykan: szczepionki przeciw COVID-19 „moralnie akceptowalne” - szczepionki z zamordowanych dzieci vaticannews.va/…-19-moralnie-akceptowalne.html

Abp. Viganò; Rozważania dotyczące promocji szczepionki przez Stolicę Apostolską

Szczepionkowy kanibalizm. Wszystkie szczepionki C-19 z zamordowanych dzieci

Ludzkie komórki płodu, z aborcji w szczepionkach
woj_tek shares this
1.3K
jac505
Papieska Akademia Życia znaczy, że papież ją firmuje, papież jest jej szefem. Jeżeli to Franciszek zatwierdził te osoby to potwierdzają się słowa Malachi Martina, że przyjdzie papież, który będzie kontrolowany przez anty-Chrysta. I to właśnie ma miejsce. Franciszek nie jest zniewolony ani opętany przez szatana ale anty-Chryst wywiera na niego coraz większy wpływ, który nazywamy kontrolą. Króluj …More
Papieska Akademia Życia znaczy, że papież ją firmuje, papież jest jej szefem. Jeżeli to Franciszek zatwierdził te osoby to potwierdzają się słowa Malachi Martina, że przyjdzie papież, który będzie kontrolowany przez anty-Chrysta. I to właśnie ma miejsce. Franciszek nie jest zniewolony ani opętany przez szatana ale anty-Chryst wywiera na niego coraz większy wpływ, który nazywamy kontrolą. Króluj nam Chryste !
MEDALIK ŚW. BENEDYKTA
,,...Nie mniej kontrowersyjna jest postać Siostry Margarity Bofarull i Buñuel, jak zasugerowano na początku tej historii.
Gdy pod koniec 2013 r. Została dożywotnim członkiem-korespondentem Papieskiej Akademii, nominowana przez jej ówczesnego przewodniczącego ks. Ignacio Carrasco de Paula, wielu latynoskich obrońców życia, wskazało, że była przewodniczącą „proaborcyjnego, pro-eutanazji i pro-euge…More
,,...Nie mniej kontrowersyjna jest postać Siostry Margarity Bofarull i Buñuel, jak zasugerowano na początku tej historii.
Gdy pod koniec 2013 r. Została dożywotnim członkiem-korespondentem Papieskiej Akademii, nominowana przez jej ówczesnego przewodniczącego ks. Ignacio Carrasco de Paula, wielu latynoskich obrońców życia, wskazało, że była przewodniczącą „proaborcyjnego, pro-eutanazji i pro-eugenistycznego Instituto Borga de Bioética” założonego przez jezuity o. Francesca Abel i Fabre, który był formacyjna rola Siostry Margarity...''