Coburg
31K

Najnovší pozoruhodný ruský film - Srdce Parmy

30. septembra 2022 12:19

Krásne, epické, veľké: prví diváci ocenili „Srdce Parmy“


Epická akčná dráma „Heart of Parma“ príde do kín 6. októbra. Film o konfrontácii dvoch svetov – pohanského Uralu a kresťanského Ruska – sa stal jedným z najočakávanejších v ruskej kinematografii. Prví diváci už stihli oceniť mierku obrazu a podeliť sa o svoje dojmy.

"Bolo to tak skvelé! Krásne, epické, veľkoplošné," hovorí herečka Maria Andreeva .

„Je to o večnosti, o láske, o odvahe, dôstojnosti,“ hovorí herečka Elena Lyadova .

"Poviem dvoma slovami:" Hra o tróny "odpočíva," hovorí herec a producent Leonid Yarmolnik .

Takéto veľkolepé drámy na veľkom plátne už dlho nevideli. Autori filmu „Srdce Parmy“ ponoria divákov do hustej atmosféry stredoveku. V 15. storočí sa Perm postupne stal súčasťou Moskovského kniežatstva – tento proces bol krutý, bolestivý, no neodvratný.

Diváci ocenili rozsah:

Veľmi cool inscenácia bojov, páčili sa mi bojové scény, toto je úplne nová úroveň.
Film hovorí k srdcu. Veľmi sa mi to páčilo.
Tu je v tomto filme prítomná láska, vášeň a neha. Celý film čaká na čakanie – a čo bude ďalej?


Vyrozprávať príbeh tak, aby bol divák do posledného políčka nielen v napätí, ale premýšľal aj o dôležitých veciach, to je cieľ, ku ktorému filmový tím pracuje už viac ako päť rokov.

"Film kladie veľa otázok. O láske, priateľstve, kde je táto línia vašej pravdy? Pravda môže byť krásna a vznešená, no v kontexte spoločnej histórie sa môže zdať ako omyl až zrada. Môže človek, ľudstvo, so všetkými svojimi vznešenými túžbami, vyhnúť sa vojne?" pýta sa herečka Elena Panova.

V centre konfliktu civilizácií je príbeh princa Michaila z Permu, ktorý stojí pred bolestivou voľbou: prijať vôľu Moskvy alebo zostať na strane miestnych vládcov, ktorí sa stali jeho skutočnými priateľmi? Hrdina Alexandra Kuznecova nehľadá moc a snaží sa žiť v mieri so všetkými, ale v záujme budúcnosti svojej rodnej krajiny je pripravený chopiť sa meča.

"Najzaujímavejšie pre mňa je, že človek s takýmito pacifistickými názormi je pod tlakom okolností donútený stať sa neporaziteľným bojovníkom. To okolnosti dokážu s človekom urobiť," vysvetľuje režisér Anton Megerdičev .

O pozornosť verejnosti „The Heart of Parma“ bojuje všetkými dostupnými prostriedkami – tento blockbuster úspešne spája veľkolepé bojové scény, mystiku a romantický príbeh lásky medzi princom a pohankou Tice, ktorú všetci považujú za čarodejnicu. Táto vášeň mení nielen osud Michaila, ale aj jeho rodnú parmu.

"Ona, ako Rys, vtrhne do tejto bitky. Nezvyčajná a tajomná superzáhada, ktorú nie každý dokáže vyriešiť," hovorí herečka Elena Erbaková.

Každá postava na obrázku – od starého mudrca, ktorý sa nechcel podriadiť cudzej viere, až po guvernéra, ktorý prejavil zbabelosť – hľadá svoje miesto v sieti života. Nájde však niečo viac – seba. Toto je celá sila a múdrosť „Srdca Parmy“.

„Toto je príbeh o tom, ako by ste sa nikdy nemali vzdať svojich zásad, svojich hodnôt,“ zdôrazňuje herec Islam Zafesov.

"Heart of Parma" je legenda o skutočných bojovníkoch, ktorí bránia svoje: vieru, zem a duše. Táto akčná dráma je príkladom seriózneho rozhovoru o zložitom svete v nás a okolo nás.

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram
Vesti.Ru - VKontakte , Odnoklassniki , Yandex.Zen a Telegram .


Красиво, эпично, масштабно: первые зрители оценили "Сердце пармы"
milboy
@Andrea Top ja som napr absolútne vynechal holywoodsku produkciu z kín aj tv. Vo všetkom hľadám overtonove okna a všade sa otvárajú.
ja by som ti odporučil film ..je to vlastne dvoj-film s názvami Zámer a Počatie
Je to jeden z najgenialnejšich a najpoučnejšich filmov, ale je to ťažké sledovanie a pochopenie na prvý krát.
Andrea Top
Ruský už spomínaný Cigáni idú do Neba a ten tajný agent, čo sem dal Coburg, tak ten sme všetky časti pozreli za dva dni . Osobne som veľmi náročná na filmy. ČT 2 sa zhoršila a tak sme si predplatili, ale sme veľmi nároční. Ten Holywood to je úpadok. Staré filmy Noir boli prehľadné, akúrát Poistka smrti bola dobrá. A sem tam Hitchkock Nepravý muž podľa skutočnej udalosti. Inak ich neberiem.
Coburg
Milboy ty máš dobrý vkus, to je film ako zákusok. Ale keď sa sem pozriem, aké filmy návštevníci pozerajú väčšinovo, tak veľký zmysel pre umenie nekvitne...