Coburg
43311.2K
Šaman El Šaman shares this
1.2K
video - databaze sledování čipu
Janko333
🇺🇸 Elon Musk - zakladateľ SpaceX:
🇷🇺 Rusko je schopné úplne zničiť USA a Európu jadrovým útokom za menej ako pol hodiny. A naopak. Je úžasné, koľko ľudí o tom nevie.
▪Starlink je všetko, čo Ukrajine zostalo. Internetové vlákno, telefónne linky, mobilné veže a iná vesmírna komunikácia vo vojnovej zóne boli zničené.
štefan161 shares this
724
Vac
Zuzana Schlosserova shares this
19
dalila
Myslím že je to možné. Nedajú všetko na svetlo sveta akú majú technológiu predsa
Sophia Ela
Ano, technologie jsou vývojem mnohem dál, než si jen dovedeme představit.
VerteNeverte
neviem neviem ale že by toto bola pravda? Všetko funguje na energiu prúd ! Ako dostali baterie do vakcín ? Čo paháňa čipi? Pozrite si najmenši čip na svete ten ma priemer 1mm to je injekcia na odber krvy nie na pichnutie tkz.vakcíny . A ďalšia zaujímavosť neviem ale na diaľku by to nefungovalo len na informácie z blýska načítania scanerom.Dajte info
milboy
čipy su v nano rozmeroch. Žiadne baterie nie su potrebne, ale to by si sa musel zaujímať o vývoj nano-technológií a nie o to, čo bolo pred xx rokmi.
VerteNeverte
Napriek tomu, že vyššie spomínané argumenty sú pravdivé, nepotvrdzujú možnosť čipovania obyvateľstva. V skutočnosti skôr poukazujú na viacero problémov… Prvým z ním je fakt, že najmenší vyvinutý čip na komunikáciu s 5G sieťou má rozmery 4mm² – teda 2x2mm. [Zdroj Venture Beat- júl 2019] Síce to znie ako pekná veľkosť, no bavíme sa o samostatnom čipe – bez zdroju energie, senzoru, mikropočítaču …More
Napriek tomu, že vyššie spomínané argumenty sú pravdivé, nepotvrdzujú možnosť čipovania obyvateľstva. V skutočnosti skôr poukazujú na viacero problémov… Prvým z ním je fakt, že najmenší vyvinutý čip na komunikáciu s 5G sieťou má rozmery 4mm² – teda 2x2mm. [Zdroj Venture Beat- júl 2019] Síce to znie ako pekná veľkosť, no bavíme sa o samostatnom čipe – bez zdroju energie, senzoru, mikropočítaču a bez antény.
Coburg
Veľa vecí považujeme ešte za science fiction, ale technika už tak pokročila, a zatajujú nám to, až tomu nechceme veriť. Ani sa nečudujem...
VerteNeverte
Pre získavanie energie z ľudského tela potrebuje čip pridať špeciálny modul a batériu, prípadne kondenzátor. Pre spracovávanie údajov by sme ďalej museli pridať mikropočítač a senzor na GPS. Plus samozrejme spomínanú anténu. Všetko sú to priestorovo a energeticky náročné komponenty.
Ak by sme teda chceli všetky tieto veci dať do jedného čipu, dostali by sme sa na oveľa väčšie rozmery, ako …More
Pre získavanie energie z ľudského tela potrebuje čip pridať špeciálny modul a batériu, prípadne kondenzátor. Pre spracovávanie údajov by sme ďalej museli pridať mikropočítač a senzor na GPS. Plus samozrejme spomínanú anténu. Všetko sú to priestorovo a energeticky náročné komponenty.

Ak by sme teda chceli všetky tieto veci dať do jedného čipu, dostali by sme sa na oveľa väčšie rozmery, ako sú pôvodné 4mm². Môj osobný odhad je aspoň veľkosť veľkej kapsule na antibiotiká. V rôznych konšpiračných teóriách sa taktiež často uvádza informácia, ako „nás budú nonstop sledovať“. Ani pri aplikácii vyššie spomínaného zdroja energie však čip nebude mať dostatok energie na nepretržité spracovávanie a odosielanie údajov.
VerteNeverte
to je ako zabaliť notebook do filtra s cigarety
Peter(skala)
@VerteNeverte
vedel by si vysvetliť ako je možné, že očipované psy dokažu nájsť, ked ako vraviš - čipy nemaju el.zdroj?
VerteNeverte
psy maju čip o veľkosti 1 cm a daju sa načítať len priamo na kožu psa resp.miesta kde je čip umiestneny aj to čita len údaje komu patrí jednoduché ak máte psa viete ked to v pichali psíkovi pod kožu či? Ja som sa informoval ako to je a funguje . Skúste hľadať ďalej: Názov „najmenšieho počítača na svete“ je sporný – a to nielen preto, že vedci sa pretekajú v zmenšovaní zariadení, ale aj preto …More
psy maju čip o veľkosti 1 cm a daju sa načítať len priamo na kožu psa resp.miesta kde je čip umiestneny aj to čita len údaje komu patrí jednoduché ak máte psa viete ked to v pichali psíkovi pod kožu či? Ja som sa informoval ako to je a funguje . Skúste hľadať ďalej: Názov „najmenšieho počítača na svete“ je sporný – a to nielen preto, že vedci sa pretekajú v zmenšovaní zariadení, ale aj preto, že samotná definícia počítača by mohla byť predmetom diskusie. Najnovší tím, ktorý si nárokuje titul, pochádza z University of Michigan s malým zariadením, ktoré komunikuje prostredníctvom svetla a vďaka čomu vyzerá zrnko ryže giganticky.

Nové zariadenie je v podstate kocka so stranami merajúcimi len 0,3 mm (0,01 palca), čo je asi desatina veľkosti predchádzajúceho najmenšieho počítača na svete : zariadenia s veľkosťou pieskových zŕn, ktoré IBM predstavila už v marci.

Na palube malého zariadenia je procesor, RAM, fotovoltaický energetický systém a bezdrôtový vysielač a prijímač, ktorý komunikuje pomocou impulzov svetla. Základňová stanica vysiela svetlo do čipu, aby ho napájala, a čip posiela dáta späť do základne ako svetlo pomocou prenosovej LED. Môže to znieť ako recept na katastrofu používať svetlo ako napájanie aj dáta, ale počítač bol navrhnutý tak, aby riešil tento problém, pričom tím napríklad namiesto svetlocitlivých diód používa spínané kondenzátory.

Malý počítač je navrhnutý tak, aby sa používal ako presný teplotný senzor, ktorý je schopný monitorovať teploty a zmeny v oblastiach malých ako niekoľko buniek s presnosťou približne 0,1 °C. Robí to tak, že teploty prevádza na časové intervaly a porovnáva ich s ustálený časový interval vysielaný na čip základnou stanicou.

Zatiaľ čo tento mechanizmus by mohol mať celý rad aplikácií, jedným z prvých môže byť detekcia a liečba rakoviny. Hypotézou je, že rakovinové bunky sú vo všeobecnosti teplejšie ako zdravé tkanivo, takže výskumníci plánujú túto myšlienku otestovať pomocou tohto presného teplotného senzora.

„Keďže je snímač teploty malý a biokompatibilný, môžeme ho implantovať do myši a okolo neho rastú rakovinové bunky,“ hovorí Gary Luker, spolupracovník projektu. "Používame tento teplotný senzor na skúmanie zmien teploty v nádore v porovnaní s normálnym tkanivom a či môžeme použiť zmeny teploty na určenie úspechu alebo zlyhania terapie."

Ďalším sporným bodom je, či senzor, ako je tento, stále zaručuje označenie „počítač“ a teda najmenší počítač na svete. Napríklad, akonáhle zariadenie stratí napájanie, všetky jeho programovanie a údaje sa vymažú, čo by podľa tímu mohlo z tohto termínu vylúčiť. To by mohlo byť obzvlášť problematické vzhľadom na to, že je napájaný svetlom z externej základňovej stanice a bude fungovať v tmavom prostredí, ako je ľudské telo.

„Nie sme si istí, či by sa mali nazývať počítače alebo nie,“ hovorí David Blaauw, hlavný vývojár zariadenia. "Je to skôr vec názoru, či majú minimálnu požadovanú funkčnosť."

Či už to chcete nazvať akokoľvek, tieto drobné zariadenia by nakoniec mohli nájsť využitie v biomedicínskej diagnostike a monitorovaní, sledovaní, štúdiu drobných organizmov a monitorovaní ropných rezervoárov.

Výskum bol prezentovaný na sympóziu 2018 o technológii a obvodoch VLSI minulý týždeň.

Zdroj: University of Michigan
Peter(skala)
hovoriš, že načitať udaje s čipu vedia, len pri priložení "čitačky" ku čipu?!
Myslíš tým, že čitačka má bateriu, takže čip nemusí mať?
VerteNeverte
Pre identifikáciu čipu sa v rámci EÚ používajú normované pasívne kódy RFID (rádiofrekvenčná identifikácia) ISO 11784 a ISO 11785. Pasívne čipy nevysielajú vlastné elektromagnetické pole a preto ich nie je možné sledovať pomocou satelitu, ani inak na diaľku získať informácie, ktoré obsahuje. Jediným spôsobom čítania a preukázania kódu je použitím čítačky mikročipov, teda v bezprostrednej …More
Pre identifikáciu čipu sa v rámci EÚ používajú normované pasívne kódy RFID (rádiofrekvenčná identifikácia) ISO 11784 a ISO 11785. Pasívne čipy nevysielajú vlastné elektromagnetické pole a preto ich nie je možné sledovať pomocou satelitu, ani inak na diaľku získať informácie, ktoré obsahuje. Jediným spôsobom čítania a preukázania kódu je použitím čítačky mikročipov, teda v bezprostrednej vzdialenosti. Čítačka sa prikladá k povrchu tela zvieraťa, a akonáhle sa priblíži k čipu, na displeji sa zobrazí číselný kód čipu.
Peter(skala)
..takže pripušťaš, že aj ked čip nemá vlastný el.zdroj, predsa pri dostatočnej vzdialenosti iného zdroja, resp.vysielača dokážu z čipu nie len načítať udaje, ale dokonca by mohli aj samotný čip ovladať - presnejšie povedané: čip sa môže správať ako príjmač informácii a vydávať nie len informacie z tela von (do čitačky) ale aj do mozgu
VerteNeverte
Ja som sa aspoň este nedopatral k tomu že čipy dokážu na diaľku posielať signal z ľudského tela v takom malom vydaní v nano a 5G takže neviem poteší každý overený článok .
VerteNeverte
to áno môže byť ale otazne je aká vzdialenosť ! Sledujem 5G sieť a iné veci okolo toho no vždy sú tam nejaké medzery ktoré mi nesedia
One more comment from VerteNeverte
VerteNeverte
…ach. Síce by som si o tom rád pozrel aspoň natočený sci-fi film, niečo také ešte v skutočnosti reálne nie je možné.
Náš mozog – biologické neuróny – fungujú na princípe elektrických impulzov. V týchto impulzoch sú všetky naše myšlienky a vnímanie. Síce sa niekomu môže zdať jednoduché, aby čip, ktorý by sme teoreticky mohli mať v tele, (napríklad aj v hlave) generoval takéto impulzy …More
…ach. Síce by som si o tom rád pozrel aspoň natočený sci-fi film, niečo také ešte v skutočnosti reálne nie je možné.

Náš mozog – biologické neuróny – fungujú na princípe elektrických impulzov. V týchto impulzoch sú všetky naše myšlienky a vnímanie. Síce sa niekomu môže zdať jednoduché, aby čip, ktorý by sme teoreticky mohli mať v tele, (napríklad aj v hlave) generoval takéto impulzy pomocou ktorých by nás doslova ovládal ako bábky, od skutočnosti to má ďaleko.

Prečo? Pretože o tom, čo sa deje v našej mysli máme stále iba matný obraz. A to aj za pomoci špeciálnej helmy, ktorá sníma tisíce mikroimpulzov v mozgu. [Viac v článkoch nižšie na tému „Monitorovanie aktivity mozgu“] Ohľadom vkladania myšlienok do mozgu som nenašiel žiaden výskum ktorý by sa v dnešnej dobe o niečo také pokúšal, nie to dokázal výsledky. Ak ale o niečom takom vieš, hoď link do komentu a môžme sa o tom pobaviť.

Možno to niekoho prekvapí, no mozog nie je počítač, ktorý má jeden USB port, kam dokážeme vložiť nanočip, ktorý ho bude celý ovládať. Preto, ak by sme aj mali lepšie informácie o tom, čo sa deje v našej mysli, na manipuláciu s nami by sme museli mať naraz pripojený takmer celý mozog. Nie len mizivú časť.
Peter(skala)
hovoriš, že mozog vydáva el.impulzy, takže tým chceľš povedať, že má nejaký el.zdroj?
Ináč, ked hovoríš o mozgu a počitači, tak počitač bol vyhotovený práve inšpiraciou ľudskeho tela.More
hovoriš, že mozog vydáva el.impulzy, takže tým chceľš povedať, že má nejaký el.zdroj?

Ináč, ked hovoríš o mozgu a počitači, tak počitač bol vyhotovený práve inšpiraciou ľudskeho tela.
VerteNeverte
Priemerný človek vyprodukuje v pokoji približne 100 wattov energie čo sa rovná dennému energetickému príjmu ~2000 kcal. 2000 kcal je priemerná odporúčaná denná dávka. Množstvo vyprodukovanej energie je teda priamo úmerné aj skonzumovaným kalóriám. Ak teda prijímame viac kalórií ako vyprodukujeme jednoducho priberáme a tuk je teda energetická zásoba. Ľudské telo, v prípade trénovaného …More
Priemerný človek vyprodukuje v pokoji približne 100 wattov energie čo sa rovná dennému energetickému príjmu ~2000 kcal. 2000 kcal je priemerná odporúčaná denná dávka. Množstvo vyprodukovanej energie je teda priamo úmerné aj skonzumovaným kalóriám. Ak teda prijímame viac kalórií ako vyprodukujeme jednoducho priberáme a tuk je teda energetická zásoba. Ľudské telo, v prípade trénovaného športovca, dokáže pohodlne vydávať niekoľko minút aj 300 - 400 wattov energie. V špeciálnych prípadoch ako je napríklad šprint profesionálnych atlétov to môže byť aj 2000 wattov, čo už je celkom pekné číslo.

Väčšina vyprodukovanej energie je potrebná pre dôležité činnosti tela ako je činnosť srdca a používanie svalov. Väčšina tejto energie sa stráca ako prebytočné teplo. Takmer všetká prebytočná energia sa dá využiť na výrobu elektrickej energie, ktorá by mohla možno aj úplne nahradiť dnešné chemické batérie. Niekomu to môže pripadať trochu ako Matrix kde sa Neo prebudil a zistil, že miliardy ľudí sú udržiavaní ako zásobarne energie, teda "živé batérie" pre robotov ovládajúcich svet. Tento projekt sa tomu trošku blíži ale dúfajme, že to tak ďaleko nezájde :).
Peter(skala)
ked to zhrnieme prišli sme k zaveru
1- ludske telo má vlastný el.zdroj
2.- nanočipy vložené do tela nepotrebuju vlastný, či iný zdroj, lebo maju ludský...
3. - nanočipy nie lenže môžu vydávať informacie ale aj prijmať a to nie len z tela von, ale aj do tela.
... otazkou nie je ani tak, či je možné, aby čip dokázal sa správať ako inteligentný organizmus ako skôr, čo všetko dokáže a aké to môže …More
ked to zhrnieme prišli sme k zaveru
1- ludske telo má vlastný el.zdroj
2.- nanočipy vložené do tela nepotrebuju vlastný, či iný zdroj, lebo maju ludský...
3. - nanočipy nie lenže môžu vydávať informacie ale aj prijmať a to nie len z tela von, ale aj do tela.

... otazkou nie je ani tak, či je možné, aby čip dokázal sa správať ako inteligentný organizmus ako skôr, čo všetko dokáže a aké to môže mať následky
VerteNeverte
Tak všetko je možné je to reálne ale nie v takom malom rozmere čiže nanočip nie nedokáže taketo veci jedine v dnešnej dobe jedine v inej veľkosti a neverím že v vakcíne bol čip o veľkosti viac ako 1cm
VerteNeverte
je video z nemecka kde si dávajú čipi pod kožu do tela na informácie ktoré majú podľa osoby naprogramované v čipe,ako c19 pas pracovné kódy vstupu do práce a pod. ale aj tak sa ten čip prikladá k čítačke
Peter(skala)
to je tvoj názor-tvoja skusenosť a poznanie, tvoja predstava, ale realita vyžaduje pripustiť možnosti, že nanočastice sa môžu správať ako velke ... len na pohlad (bez mikroskopu) sa to nezdá, lebo ludske oko nedokaže vidieť tak miniaturnu štrukturu.
pripomína mi to bakterie alebo miniaturne organizmy v mori, ktoré volným okom sa nedá spozorovať, ale pod mikroskopom môžeme zistiť, že sa správaju …More
to je tvoj názor-tvoja skusenosť a poznanie, tvoja predstava, ale realita vyžaduje pripustiť možnosti, že nanočastice sa môžu správať ako velke ... len na pohlad (bez mikroskopu) sa to nezdá, lebo ludske oko nedokaže vidieť tak miniaturnu štrukturu.

pripomína mi to bakterie alebo miniaturne organizmy v mori, ktoré volným okom sa nedá spozorovať, ale pod mikroskopom môžeme zistiť, že sa správaju ako tie velke...

takže nezaleží ani tak na velkosti ako skôr na samotnom organizme ako je vytvorený, aké má funkcie, čo dokáže... a ako vieme, tak ludský organizmus je práve tým známy, že nepotrebuje velké ale práve naopak malé častice, ktor hýbu aj velkými časťami tela.

Na to spoliehaju vedci, dokonca vymysleli, že budu podavať lieky prostrednictvom čipov- tie budu davkovať v ludskom tele podla naprogramovania

DESIVÁ ŠTÚDIA: NANOČASTICE Z MRNA VAKCÍN KOLUJÚ V CELOM TELE – V MOZGU, SRDCI, PEČENI A INDE

Dr. Michael Palmer o mRNA vakcínach, ktoré poškodzujú DNA

VIDEO: Magnetismus záměrně přidán do covid „vakcín”, aby se mRNA rozšířila do celého těla

DESIVÁ ŠTÚDIA: NANOČASTICE Z MRNA VAKCÍN KOLUJÚ V CELOM TELE – V MOZGU, SRDCI, PEČENI A INDE

VIDEO: 5G sieť negativne ovpyvňuje imunitný systém

5G sieť a súvislosti s Covidom19
VerteNeverte
Koľko ľudí toľko chutí rád sa podelim o skúsenosť a informácie druhých
Zuz S
Kolko ludi sa vytesuje, ze ich zivotne funkcie v realnom case monitoruje "smart naramok". Mnohym sa to fakt paci. Vysledok IQ testu na ruke, inak je to nepochopitelne.
A v kombinacii s "vakcinou" ... naozaj vyladene a dokonale.
Peter(skala)
ja som preto ani nechcel smart naramok, ale ked už tak smart naramkový mobil. Obidve sice nie su dobré pre zdravie, ale naramkový mobil má aspon menšiu bateriu a tým aj menší vysielač pre telo. Po praktickej stranke chapem, že naramkový mobil nie je pre nikoho atraktivny :)
VerteNeverte
ja osobne nepoužívam nič stoho ani náramok,hodinky už len mobil aj to nieje cesta ale nemám aspon ziadne funkcie sledovania mojho stavu
Zuz S
Najlepšie žiadna smart technologia v dosahu. Prečo ludia maju na tele plostice a myslia si, ze s mensou baterkou im menej ublizia? Okrem toho, ide o velmi skodlive ziarenie, ci uz telefon alebo wifi. Ak mas cas, mrkni sem electricsense.com (clanky je mozne prelozit si trebars cez translator).
554
Ruský hacker objavil databázu sledovania očkovaných.
Diabolské vakcíny celosvetovo vrátane v Rusku v podobe sputnika a iných na sledovanie pomocou 5g sieti.

Očkovaní proti covidu trpia novou chorobou - gloria.tvMore
Ruský hacker objavil databázu sledovania očkovaných.
Diabolské vakcíny celosvetovo vrátane v Rusku v podobe sputnika a iných na sledovanie pomocou 5g sieti.


Očkovaní proti covidu trpia novou chorobou - gloria.tv