Jakie role odgrywają psychologowie i socjologowie w kontrolowaniu ludności, na przykładzie narracji C-19

Fundacja Rockefellera organizuje wielomilionową ofensywę o nazwie "Mercury Project" , aby „zwiększyć wykorzystanie szczepionek Covid19 i ...

Prof. Bill Willers
„Znaczna liczba osób nadal nie czuje się dostatecznie zagrożona osobiście; …. Postrzegany poziom osobistego zagrożenia należy zwiększyć wśród tych, którzy są samozadowoleni, używając mocnych wiadomości emocjonalnych”.Independent Scientific Pandemic Insights Group on Behaviors (SPI-B), 22 marca 2020 r.

Rządy zawsze starały się kontrolować swoje populacje , ale to, co sprawia, że jest to obecnie tak niepokojące, to fakt, że moc kontrolowania masowej percepcji wzrasta z 'warp speed' wraz z postępem technologii i sztucznej inteligencji (AI). W tym samym czasie krok po kroku jesteśmy wpędzani w cybersferę. Deklarowanym celem jest zamknięcie ludzkości w cyfrowym medium, które, jak ujął to James Corbett, jest „komputerem kogoś innego”. Kiedy wszyscy tam będziemy, jak obiecał guru Światowego Forum Ekonomicznego Yuval Noah Harari , będzie to oznaczać koniec wolnej woli, ponieważ będziemy doskonale „hackowalni”.

Dwie rzeczy z niedawnej pamięci skłaniają do zakwestionowania ról odgrywanych dzisiaj przez psychologów i socjologów. Jednym z nich jest to, że to psychologowie udoskonalili amerykańskie techniki tortur za 80 000 000 dolarów. Drugi dotyczy dziwnego milczenia z ich strony, gdy dystansowanie społeczne i maskowanie, znane jako bezużyteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa, zostały nagle wymuszone na opinii publicznej. Dzieci — ludzkość na etapie rozwoju — są szkolone, by bały się innych ludzi jako potencjalnie toksyczne (/zarażające). Jaki będzie trwały wpływ na kulturę, gdy ci psychicznie maltretowani młodzi wejdą w szeregi dorosłego społeczeństwa? Dlaczego nie jest to publicznie omawiane przez najbardziej fachowe zawody?

W międzyczasie pojawiły się tak zwane organizacje „nadge”, których celem jest wpływanie na publiczne przekonania i zachowanie w kierunku celów pożądanych przez rządy. Najbardziej godny uwagi wśród jednostek popychających jest brytyjski zespół analizy behawioralnej (BIT) . Założona w 2010 roku firma BIT od tego czasu wydzieliła biura w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie . Książka na ten temat autorstwa CEO BIT pozytywny wpływ na modyfikację zachowania, ale w rzeczywistości jest potężnym narzędziem dla osób o złych zamiarach, takich jak te, które można znaleźć w rządowych biurokracjach i branżach, które tak ściśle się z nimi połączyły, że działają jako pojedyncze bloki.

(Przypis: Wybitna rola Cass Sunsteina w BIT-ie daje wgląd w podstępne motywacje BIT-u i podobnych mu grup. Sunstein, profesor prawa z Harvardu i współautor książki Nudge , zdobył światową sławę w 2008 roku jako pierwszy autor teorii spiskowych , w którym autorzy uznali za „niepokojące”, że wielu nie uwierzyło w oficjalne wyjaśnienie ataków z 11 września . Autorzy zaproponowali użycie „infiltracji poznawczej” przez agentów rządowych przeciwko obywatelom i grupom sceptycznym wobec oficjalnych narracji, aby przybliżyć ich myślenie zgodne z pożądanym przez rząd).

Laura Dodsworth napisała książkę na temat rządowego wykorzystania strachu do masowej kontroli podczas pandemii Covid19 oraz naukowców behawioralnych, którzy są doradcami. Chociaż zajmuje się wydarzeniami w Wielkiej Brytanii, opisuje, co wydarzyło się na całym Zachodzie. Dodsworth cytuje dr. Piersa Robinsona , współdyrektora Organizacji ds. Badań Propagandy : „W propagandzie chodzi o psychologię behawioralną, manipulację zasadniczo…. Sposób, w jaki zachowali się niektórzy behawioryści podczas reakcji na Covid19, niesie ze sobą ryzyko nieetycznego postępowania. Myślę, że powinniśmy zbadać i pociągnąć do odpowiedzialności profesjonalistów zamieszanych w to.” Rzeczywiście powinniśmy, a każdy, kto ma wątpliwości, jak łatwo można nami manipulować, będzie chciał zobaczyć, co… te społeczne eksperymenty ujawniły ludzkie słabości.

W tej chwili pośrednicy władzy, w tym Fundacja Rockefellera i Narodowa Fundacja Nauki (!!), organizują wielomilionową ofensywę o nazwie Mercury Project , aby między innymi „zwiększyć wykorzystanie szczepionek Covid19 i innych zalecanych środków zdrowia publicznego poprzez przeciwdziałanie "błędom" - oraz "dezinformacji", w tym interwencje /metody skierowane do producentów lub konsumentów dezinformacji i błędom” . W tej późnej chwili jest jasne jak "gin", że tak zwane „błędne i dezinformacje”, do których nawiązują ludzie stojący za Projektem Merkury, są w rzeczywistości prawdami, które konglomerat farmaceutyczny/rządowy/medialny stara się stłumić. Oraz zagrożenie wynikające z „…interwencji, których celem jest…” , jest realne. W ciągu pierwszych dwóch lat wytworzonej pandemii, sprzeciwiający się personel medyczny spotykał się tylko z oszczerstwami i zwolnieniami. Teraz stawka jest podnoszona, a siły stojące za ofensywą masowego wstrzykiwania (i ich egzekutorzy) są znani jako bezwzględni.

Podstawą tego wszystkiego jest to, że Projekt Mercury, skoncentrowany na masowej modyfikacji zachowań w celu „przyjmowania szczepionek”, jest prowadzony przez Radę Badań Nauk Społecznych (SSRC) , która obejmuje zarówno Amerykańskie Stowarzyszenie Socjologiczne , jak i Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne - to szeroki parasol. Oto jesteśmy, po dwóch i pół roku pandemii okazało się, że jest wytworem o zasięgu globalnym. Centralnym elementem jest demonizowanie i cenzurowanie każdego głosu, choćby autorytatywnego, niezgodnego ze sztywno chronioną, zorientowaną na wstrzykiwanie narracją. Co zdumiewające, w tym dyktatorskim środowisku główne reprezentatywne organizacje socjologii i psychologii : dostosowali się do zorganizowanej obsady potężnych graczy stojących za potworną sytuacją.

Gdy nie są zaangażowani w aktywną służbę sprawcom pandemii, behawioryści w większości wydają się cofać w rodzaj akademickiego wyobcowania. Społeczność medyczna ze swojej strony dała wyraźny wachlarz odważnych dusz podczas pandemii, które opierają się atakom mediów głównego nurtu (również Wikipedii) oraz oficjalnym atakom takich jak stanowe rady medyczne i ich Federacja z historią powiązań finansowych z przemysł farmaceutyczny (patrz też TUTAJ ). Należą do nich znane postaci medyczne, takie jak Robert McCullough , Simone Gold , Meryl Nass , Pierre Kory , i wiele więcej. W przeciwieństwie do tego, szeregi psychologii i socjologii nie dostarczyły danych, które chciałyby publicznie stanąć przeciwko masowemu oszustwu Covid-19. Ich profesjonalne zrozumienie technik „komunikowania” używanych przeciwko społeczeństwu może pomóc straumatyzowanej ludzkości w zrozumieniu ogromu tego, co im się robi. Zamiast tego trwa ich milczenie.

Bill Willers jest emerytowanym profesorem biologii na Uniwersytecie Wisconsin w Oshkosh. Jest założycielem Superior Wilderness Action Network i redaktorem Learning to Listen to the Land i Unmanaged Landscapes. What Roles Do Psychologists and Sociologists Play in the COVID-19 Narrative? - Global Research

Psychopolitycy u władzy i zbiorowa terapia okultystyczna
W naszym kraju obecnie rozwija się nowy wariant komunizmu na użytek Zachodu - ma na celu terroryzowanie ludzi, dopóki nie osiągną zbiorowego stanu hipnotycznego, który złamie ich wolną wole i popchnie do bezkrytycznego przyjęcia masek ... szczepionek, by dobrowolnie zgodzili się żyć pod tyrańską władzą NWO. Media sterowane dodatkowo podżegają do bezmyślnego fanatyzmu, który odrzuci wszelkie próby zmuszenia ich do odkrycia prawdy stojącej za „pandemią”. Bardzo łatwo jest zweryfikować, że ten „naukowy” program „postępowych” korporacji wielonarodowych opiera się na badaniach nad praniem mózgu, których używali komuniści w ZSRR. Zatem podobieństwo między metodą stosowaną przez komunistów a metodą stosowaną przez postępowców jest niezwykła. Głęboki i systematyczny terror wywołany przez psychopolityczne osoby wywołuje stan hipnozy, przerażenie , niepewność, strach przed nieznanymi niebezpieczeństwami; i histeria, która skutkuje absurdalnymi postawami, kiedy dochodzi do skrajności nakazów protokołu bezpieczeństwa; jak widzimy wokół nas. Nie ma żadnej możliwej obrony - pomyśl o łatwowiernym ujarzmianiu przez propagandę - możemy się tylko schować, zakryć, zamknąć w kapsule, która oddziela nas od wszystkiego na zewnątrz, rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Wszystkie obronne środki ostrożności, terror rozprzestrzenia się przez niewidzialnego wirusa; które można przykucnąć w rękach naszych dzieci, w oddechu naszej żony, w ubraniach, w prześcieradłach. Czujemy, jak unosi się nad naszymi głowami, prześladuje nas, szukając luki, by rzucić się na nas i zabić.

PSYCHOPOLITYKA - Technika prania mózgu.
Były komunista Jankesów, Kenneth Goff, w 1956 roku! Opublikował broszurę zatytułowaną „Psychopolityka”, zawierającą opis metody psychologicznej stosowanej w ZSRR w celu ujarzmienia buntowników. Jego prawdziwość musi zostać zaakceptowana przez wydarzenia, które miały miejsce w tamtym czasie; a dla tych, którzy są obecnie narzuceni przez rząd światowy, aby nas nawrócić, ocaleni z „Pandemonium” (lub plagi które wymyślą w przyszłości), sterowani , tylko pozorni ludzkie, do wykorzystania jako słudzy „wybranej” klasy]. „Se non e vero e ben trovato”.

„Diaboliczny geniusz, którym był Lenin, pokazał swoje zainteresowanie atakiem na umysł. Dr Boris Sokoloff, który odegrał ważną rolę w wydarzeniach, których kulminacją była rewolucja 25 października 1917 r., W swojej książce „Białe noce” opisuje intymne rozmowy Lenina z doktorem Ivánem Pavlovem, które służyły jako oparty na gigantycznym sowieckim eksperymencie mającym na celu ujednolicenie ludzkiej myśli i woli. Tekst Psychopolityki nawiązuje do wagi twórczości Pawłowa.

„W normalnych okolicznościach wysiłki małej, prawie nieskończenie małej mniejszości społeczeństwa, aby zrobić pranie mózgu większości obywateli i zamknąć ich w domach, dla obłąkanych, byłyby niesamowite i fantastyczne. Ale to nie są normalne czasy; jesteśmy w "Erze Wielkich Oszustw", kiedy czerń wydaje się równie biała, a biel jest jak czerń, kiedy rozsądni ludzie udają wariatów, a szalonym ludziom pozwala się działać jako psychiatrzy świata… ”.

[…] „Podważanie chrześcijańskich zasad moralnych, osłabienie poczucia lojalności wobec społeczności lokalnych i narodowych oraz uporczywa kampania na rzecz globalnej centralizacji władz politycznych w swego rodzaju utopijnym Parlamencie Powszechnym są aspekty strategii fundamentalnej w tekście Psychopolityki. Biorąc pod uwagę ograniczenie tego wprowadzenia, nie można zrobić więcej niż wskazać zakres tego ogólnego ataku; Jednak ze względu na wagę tej sprawy musimy poważnie zwrócić uwagę na to, w jaki sposób ONZ i niektóre jej organizacje pomocnicze są instrumentalizowane.

„Podczas gdy wielu idealistów widzi w ONZ nadzieję na pokój na świecie, komuniści uważają ją za najważniejszą platformę kierowania czerwonej propagandy przeciwko wolnemu światu. Ale to głównie w Światowej Organizacji Zdrowia i UNESCO odkrywamy niepohamowane intencje tych, którzy szukają zniszczenia, atakując umysł.

„Autorzy tekstu„ Psychopolitics ”z pewnością pochwalą następujące świadectwo dr. Brocka Chisholma, dyrektora Światowej Organizacji Zdrowia: „Przełykaliśmy wszelkiego rodzaju trujące przekonania, którymi karmili nas nasi rodzice, nauczyciele i instruktorzy religii ” (psychologia -nienawiść do rodziny). A potem dr Chisholm radzi: „Konieczna jest reinterpretacja pojęć „Dobro i zło” i wykorzenienie pojęć, które obecnie rządzą w tej sprawie ... Większość psychiatrów i psychologów to ludzie, którzy wyrwali się z tych moralnych łańcuchów ”.


[…] Ale zwykły człowiek nawet nie podejrzewa istnienia tej wojny skierowanej przeciwko jego umysłowi i jego przekonaniom. Prasa codzienna mało i nic nie informuje o wydarzeniach, takich jak Międzynarodowy Kongres Zdrowia Psychicznego, który odbył się w 1948 r., Któremu przewodniczył dr Chisholm i podczas którego każdy z mówców powtarzał, że ze względu na „zdrowie psychiczne” konieczne jest zerwanie więzi rodzinnych, narodowościowych i religijnych… […] Twierdzono, że prawdziwi patrioci to ludzie, którzy przejawiają objawy zaburzenia równowagi psychicznej i potrzebują leczenie psychiatryczne .

[…] Na przykład proces kardynała Mindtzentya pokazuje, że [komunizm] jest w stanie przedstawić swoje ofiary publicznie bez obawy, że zareagują w jakiś nieoczekiwany sposób. Nie ma już wątpliwości, że komuniści dogłębnie przestudiowali każdą możliwą metodę ataku na umysł… Atak na umysł (z zastosowaniem teorii Pawłowa) jest najpoważniejszym zagrożeniem obecnie nękającym cywilizację zachodnią. […] Cywilizacja zachodnia wygra tę wojnę albo zatonie na zawsze…

[…] „Łatwo jest odkryć, na ile sposobów cała populacja jest uwarunkowana lub przygotowana na tę zmianę, która będzie oznaczać całkowitą utratę indywidualności i osobowości…” (Charles Morgan, w „Freedoms of the Mind)” .

[…] „Dzięki nowoczesnemu scentralizowanemu systemowi propagandowemu można narazić społeczność na intensywny atak, którego nie jest świadoma.
*
[ Z TEKSTU SOWIECKIEGO NA TEMAT PSYCHOPOLITYKI WPISUJEMY TE PARAGRAFY DEDYKOWANE ABY POKAZAĆ, ŻE NIEZBĘDNYM I PODSTAWOWYM ELEMENTEM PSYCHOPOLITYKI JEST UTRZYMANIE POPULACJI W STANIE HIPNOTYCZNYM PRZEZ TERROR, ABY JĄ STEROWAĆ].

[…] „Misją psychopolityki jest najpierw ustalenie celów i zapewnienie posłuszeństwa grupom ludzkim, a następnie eliminacja tych, którzy mogą spiskować przeciwko uzyskanej w ten sposób władzy ... ( zastanówmy się, jak kontrolując zarazki, możemy pokonać organizm wroga poprzez inwazję bakterii i wirusów, które go nie zabijają ).

[…] Osoba pobita bez wytchnienia wchodzi w stan psychiczny, który pozwala na praktykowanie na nim hipnozy, która sprawia, że wierzy we wszystko, co się do niego mówi… dodając do tego użycie przemocy, hipnotyzm jest zawsze skuteczny. Kiedy świadomość nie może być zdominowana przez hipnozę, stosuje się leki, elektrowstrząsy i inne (chirurgiczne) metody…; efekt ostrego strachu wywołuje stan hipnozy…; celem hipnozy jest utrwalanie przekonań. Jakie przekonania można narzucić ludziom? Przed użyciem siły i przemocy nie ma niczego, w co nie można by uwierzyć jednostkom i ogółowi ludzi. W takim stopniu, w jakim uwierzą w to, w co mają wierzyć, zostanie osiągnięte całkowite posłuszeństwo wobec państwa komunistycznego.

[…] Aby ustanowić w jednostce, grupie lub narodzie stan głębokiej hipnozy, władcy muszą uruchomić mechanizm terroru. Psychiatrzy są na odpowiednim poziomie, aby wypełnić tę funkcję, wzbudzania terroru ...

[…] „Umiejętność, z jaką przeprowadza się atak psychopolityczny, nie pozwoli laikom dowiedzieć się, co się dzieje; powtarzając, że zasady psychoterapii są zbyt wysokie, by zwykły człowiek mógł je zrozumieć, totalna rewolucja może nastąpić bez najmniejszego podejrzenia ludzi, dopóki nie staną przed faktem dokonanym. Niezwykle ważne jest, aby operatorzy psychopolityczni infiltrowali organizacje medyczne, naródu do podbicia, a od tej reduty, wywierają ciągłą presję na ludność i rząd, aż do okupacji komunistycznej.

[…] " Człowiek jest zwierzęcym mechanizmem bodźców i reakcji. Ich możliwości rozumowania, a nawet podtrzymywania uczuć etycznych i moralnych, zależą wyłącznie od ich mechanizmów bodźców i reakcji, to znaczy od ich odruchów warunkowych (Iván Pavlov) "… Człowiek bez własnej inicjatywy jest zdany na łaskę odruchów warunkowych. Wystarczy zlokalizować bodziec w anatomii nerwowej jednostki, aby zareagował i wykonał określone polecenia ... Podobnie jak w przypadku hipnozy, w niektórych przypadkach konieczne będzie ustanowienie przez uderzenia, porażenie prądem i przerażenie prawdziwego łańcucha odruchów, które pozostają potencjalne do okoliczności zewnętrznej, podobnie do tej która zaistniała, gdy stosowanie brutalnych metod urzeczywistniło je, budząc lęk przed nieposłuszeństwem ... Poszukuje się, aby każda pokusa nieposłuszeństwa była związana z brutalną formą kary. W ten sposób tylko dzięki posłuszeństwu jednostka poczuje się wolna od bólu ...W narkomanii jednostka może być wyczerpana fizycznie i psychicznie, a w tych warunkach otrzyma szereg rozkazów, które mogą sprawić, że na stałe wykorzeni swoje wcześniejsze przekonania.


[…] Kolejnym polem działania psychopolityka jest atak na seksualność. U pacjenta może wywołać pożądanie. U wszystkich zwierząt, a tym samym u ludzi, seks jest silną motywacją, a zatem, jeśli jest to dogodne dla psychopolitów... tak jak możesz wyszkolić psa lub konia, możesz wyszkolić mężczyznę. Żądza, masochizm, homoseksualizm i inne perwersje (złe skłonności) mogą być wywołane bólem, narkotykami (truciznami w jedzeniu) i hipnozą.

[…] Im bardziej brutalne będą zabiegi, tym lepsze rezultaty osiągnie psychopolityka.


[POKOJOWY PODBÓJ KRAJU WROGÓW, OSIĄGNIĘTY PRZEZ DEGRADOWANIE SIŁ ZBROJNYCH, MŁODZIEŻ , PATRIOTÓW, NIECHĘĆ DO RELIGII ITP].

"[…] Możliwości psychopolityka może przewodzić siłom siły zbrojne wykorzystują „psychologów” do służby w sądach wojskowych; gdyby tak się stało, Siły Zbrojne podbitego Narodu będą tak skutecznie w naszych rękach, jak gdybyśmy byli przed nimi ... dzięki prostej procedurze umiejscowienia wykwalifikowanego psychopolitycznego blisko techników lub "skarbców" tajemnic wojskowych, kraj w przypadku rewolucji będzie , każdy stwierdziłby, że jego własna armia i flota zostałyby sparaliżowane przez komunizm, jak to miało miejsce w Niemczech w 1918 i 1919 roku. Tak więc zniszczenie obecnych przekonań i późniejsza reorganizacja reprezentują w rzeczywistości pokojowy podbój wrogiego kraju.

[…] Siły Zbrojne i służby bezpieczeństwa mogą wymagać porad psychologicznych ze strony naszych zespołów, zdobywając tym samym pozycje, na które spływałyby najważniejsze raporty wojskowe. „Udostępniając młodym ludziom różne narkotyki, przyzwyczajając młodzież do alkoholu i zakłócając instynkty seksualne za pomocą literatury i reklamy pornograficznej, psycho-polityka może wzbudzić wśród nowego pokolenia postawy lenistwa i poniżenia, które dialektycznie otwierają drzwi do prawdziwa wolność młodzieży: komunizm."


[…] Gdyby można było zmiażdżyć narodową dumę i patriotyzm jednego pokolenia, zdobylibyśmy kraj, do którego należało to pokolenie. Z tego powodu lojalność wobec narodu w ogóle, a zwłaszcza młodzieży, musi być nieustannie podważana ... Rola psychopolityczki w tej dziedzinie ma ogromne znaczenie. Ze swojej władzy w sprawach mentalnych może ogłaszać wszelkiego rodzaju niszczycielskie środki. Może doradzać systemom wczesnej edukacji ukierunkowanym na rozwój dziecka bez odpowiedzialności i głębokich uczuć rodzinnych.

[…] "Musimy pracować, aby religia stała się synonimem szaleństwa. Musimy pracować, dopóki władze lokalne i krajowe nie zastanowią się dwa razy, aby ogłosić publicznymi wrogami grupy religijne. […] Musicie przekupić prawników i sędziów, aby bronili grup i ludzi, na których kościoły patrzą z dezaprobatą, i szerzyć gatunek, że wiara w Boga powoduje zaburzenia psychiczne, a nawet wzbudza publiczną nienawiść i nietolerancję wobec kobiet. religii.…" lascadenasdeobligado.blogspot.com

Psychologia - nauka demonów
"Zaszczepienie owcy" C-19 -to największy "Eksperyment zgodności Ascha" jaki kiedykolwiek przeprowad…
Chcą zhakować nasze umysły, aby oddzielić nas Boga
Psychologia zamiast religii
Jota-jotka
Wklejam cały tekst
…] " Człowiek jest zwierzęcym mechanizmem bodźców i reakcji. Ich możliwości rozumowania, a nawet podtrzymywania uczuć etycznych i moralnych, zależą wyłącznie od ich mechanizmów bodźców i reakcji, to znaczy od ich odruchów warunkowych (Iván Pavlov) "
Człowiek bez własnej inicjatywy jest zdany na łaskę odruchów warunkowych.
Wystarczy zlokalizować bodziec w anatomii nerwowej …
More
Wklejam cały tekst

…] " Człowiek jest zwierzęcym mechanizmem bodźców i reakcji. Ich możliwości rozumowania, a nawet podtrzymywania uczuć etycznych i moralnych, zależą wyłącznie od ich mechanizmów bodźców i reakcji, to znaczy od ich odruchów warunkowych (Iván Pavlov) "

Człowiek bez własnej inicjatywy jest zdany na łaskę odruchów warunkowych.

Wystarczy zlokalizować bodziec w anatomii nerwowej jednostki, aby zareagował i wykonał określone polecenia ... Podobnie jak w przypadku hipnozy, w niektórych przypadkach konieczne będzie ustanowienie przez uderzenia, porażenie prądem i przerażenie prawdziwego łańcucha odruchów, które pozostają potencjalne do okoliczności zewnętrznej, podobnie do tej która zaistniała, gdy stosowanie brutalnych metod urzeczywistniło je, budząc lęk przed nieposłuszeństwem

Poszukuje się, aby każda pokusa nieposłuszeństwa była związana z brutalną formą kary. W ten sposób tylko dzięki posłuszeństwu jednostka poczuje się wolna od bólu ...W narkomanii jednostka może być wyczerpana fizycznie i psychicznie, a w tych warunkach otrzyma szereg rozkazów, które mogą sprawić, że na stałe wykorzeni swoje wcześniejsze przekonania.,,

Natomiast o temperamencie


,,V Typy układu nerwowego
Klasyczną teoria temperamentu zainteresował się rosyjski fizjolog, Pawłow. Jego koncepcja typologii układu nerwowego opiera się na trzech cechach podstawowych procesów nerwowych: ich sile, zrównoważeniu i ruchliwości. Podstawowe procesy nerwowe to pobudzenie i hamowanie.
Siła procesów nerwowych to stopień odporności na działanie silnych bodźców i zmęczenie. Zrównoważenie procesów nerwowych to stosunek siły procesu pobudzania do siły procesu hamowania jednostki. Ruchliwość procesów nerwowych to szybkość przechodzenia ośrodków ze stanu pobudzania w stan hamowania i vice versa. Kombinacje tych trzech cech to różne typy układu nerwowego (typy wyższej czynności nerwowej), wyróżnione przez Pawłowa.
Punktem wyjścia jest siła procesów nerwowych - rozróżniamy dwa typy układu nerwowego, słaby i silny. Typ silny dzieli się, pod względem zrównoważenia procesów pobudzenia i hamowania, na zrównoważony i niezrównoważony. Typ niezrównoważony to kolejny (po słabym) typ pojedynczy, u którego występuje przewaga pobudzenia nad hamowaniem. Pod kątem ruchliwości, typ silny zrównoważony dzieli się na typ ruchliwy i typ powolny. Pawłow uparcie podkreślał, że jego typologia pokrywa się z klasyczną propozycją Hipokratesa

Według Pawłowa typ układu nerwowego jest wrodzony i raczej nie zmienia się pod wpływem wychowania, czy otoczenia. Typ układu to fizjologiczna baza temperamentu, a temperament to jego przejaw psychiczny.,,

Czytaj więcej na OSOBOWOŚĆ, TEMPERAMENT I TYP UKŁADU NERWOWEGO A STYL PRACY - Ściągi, wypracowania, lektury - Bryk.pl

Ps.
Rozmawiamy innym językiem ja trzymam się tego jak wpływa na zachowanie człowieka a szczególnie tym konkretnym przypadku SZCZEPIONEK a nie wiary ....
V.R.S.
"Na przykład proces kardynała Mindtzentya pokazuje"
---
Chyba kardynała Mindszenty'ego.
baran katolicki
Edward7 dziękuję i gratuluję powyższego wpisu. Dodam tylko, że w mentalności nowoczesnych katolików to co religijne uważane jest za psychiczne. Psychologia jako nauka jest jak najbardziej cenna i pożyteczne w granicach naturalnych możliwości. Jeśli wyszkolony psycholog z pozycji psychologa wypowiada się o duchowości, religii, wierze do ośmiesza sam siebie i swój empiryczny warsztat. Psychologia …More
Edward7 dziękuję i gratuluję powyższego wpisu. Dodam tylko, że w mentalności nowoczesnych katolików to co religijne uważane jest za psychiczne. Psychologia jako nauka jest jak najbardziej cenna i pożyteczne w granicach naturalnych możliwości. Jeśli wyszkolony psycholog z pozycji psychologa wypowiada się o duchowości, religii, wierze do ośmiesza sam siebie i swój empiryczny warsztat. Psychologia nie może mieszać się do teologii. Od rozumu jest prawowity kapłan a od umysłu jest psycholog i psychiatra.
rycerz NIEPOKALANEJ shares this
5644
rycerz NIEPOKALANEJ
gdzie byli psychoterapeuci w czasie pandemii nawet AA BYŁO TYLKO PRZEZ TELEFON?
rycerz NIEPOKALANEJ
KAZALI DZIECIOM SIEDZIEĆ W DOMU I POSŁUSZNIE ZAKŁADAĆ MASKI. przecież DZIECI BĘDĄ MIEĆ PRZEZ TO TRAUMĘ NA CAŁE ŻYCIE
Posoborowe absurdy
To się nazywa PSYCHOMANIPULACJA, SOCJOTECHNIKA. Po ludzku warto zapoznać się z tymi technikami, aby się niedać ogłupić, wpędzić w kompleksy. Taką metodę na 100% stosuje ks. Chmielewski >>> 💥TECHNIKI MANIPULACJI 💥ks. Dominik Chmielewski - ksiądz opętany samouwielbiem. BYŁA KATOLICZK…
Edward7
Pandemia to narzędzie szatana, które ma zniszczyć Eucharystię
"Ks. Dominik Chmielewski, znany duszpasterz i rekolekcjonista stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "podejrzana". Jego zdaniem lekarze na świecie dostają olbrzymie pieniądze za to, że wpisują w akt zgonu covid-19.
Takie słowa duchownego padły w czasie wystąpienia, które miało miejsce na Słowacji. Nazwał pandemię covid-19 "podejrzaną …
More
Pandemia to narzędzie szatana, które ma zniszczyć Eucharystię
"Ks. Dominik Chmielewski, znany duszpasterz i rekolekcjonista stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "podejrzana". Jego zdaniem lekarze na świecie dostają olbrzymie pieniądze za to, że wpisują w akt zgonu covid-19.

Takie słowa duchownego padły w czasie wystąpienia, które miało miejsce na Słowacji. Nazwał pandemię covid-19 "podejrzaną pandemią", która "jest pandemią strachu, a nie prawdziwą pandemią". ...."
Ks. Chmielewski uważa, że pandemia jest narzędziem szatana i nazywa ją "pandemią strachu"

ks. Dominik Chmielewski - Wchodzimy w bardzo trudny czas
Edward7
Jota-jotka
,,Podważanie chrześcijańskich zasad moralnych, osłabienie poczucia lojalności wobec społeczności lokalnych i narodowych oraz uporczywa kampania na rzecz globalnej centralizacji władz politycznych w swego rodzaju utopijnym Parlamencie Powszechnym są aspekty strategii fundamentalnej w tekście Psychopolityki. Biorąc pod uwagę ograniczenie tego wprowadzenia, nie można zrobić więcej niż wskazać zakres …More
,,Podważanie chrześcijańskich zasad moralnych, osłabienie poczucia lojalności wobec społeczności lokalnych i narodowych oraz uporczywa kampania na rzecz globalnej centralizacji władz politycznych w swego rodzaju utopijnym Parlamencie Powszechnym są aspekty strategii fundamentalnej w tekście Psychopolityki. Biorąc pod uwagę ograniczenie tego wprowadzenia, nie można zrobić więcej niż wskazać zakres tego ogólnego ataku; ,,

________________

" Człowiek jest zwierzęcym mechanizmem bodźców i reakcji. Ich możliwości rozumowania, a nawet podtrzymywania uczuć etycznych i moralnych, zależą wyłącznie od ich mechanizmów bodźców i reakcji, to znaczy od ich odruchów warunkowych (Iván Pavlov) "… Człowiek bez własnej inicjatywy jest zdany na łaskę odruchów warunkowych. Wystarczy zlokalizować bodziec w anatomii nerwowej jednostki, aby zareagował i wykonał określone polecenia ...,,

😭
Edward7
Psycho-okultyści atakują ks D. Chmielewskiego
ZOBACZCIE KTO STOI ZA NAGONNKĄ NA KSIĘDZA DOMINIKA CHMIELEWSKIEGO . JEST TO ŚWIECKA …
Pandemia to narzędzie szatana, które ma zniszczyć Eucharystię
"Ks. Dominik Chmielewski, znany duszpasterz i rekolekcjonista stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "podejrzana". Jego zdaniem lekarze na świecie dostają olbrzymie pieniądze za to, że wpisują w akt …More
Psycho-okultyści atakują ks D. Chmielewskiego
ZOBACZCIE KTO STOI ZA NAGONNKĄ NA KSIĘDZA DOMINIKA CHMIELEWSKIEGO . JEST TO ŚWIECKA …

Pandemia to narzędzie szatana, które ma zniszczyć Eucharystię
"Ks. Dominik Chmielewski, znany duszpasterz i rekolekcjonista stwierdził, że pandemia koronawirusa jest "podejrzana". Jego zdaniem lekarze na świecie dostają olbrzymie pieniądze za to, że wpisują w akt zgonu covid-19.

Takie słowa duchownego padły w czasie wystąpienia, które miało miejsce na Słowacji. Nazwał pandemię covid-19 "podejrzaną pandemią", która "jest pandemią strachu, a nie prawdziwą pandemią". ...."
Ks. Chmielewski uważa, że pandemia jest narzędziem szatana i nazywa ją "pandemią strachu"

ks. Dominik Chmielewski - Wchodzimy w bardzo trudny czas
V.R.S.
Problemy oraz błędy duszpasterstwa ks. Chmielewskiego nie mają nic wspólnego z domniemanym "psycho-okultyzmem" innych osób. Mydlenie oczu poprzez tego typu akcje ad personam, które rozlewają się po tym forum, świadczy jedynie niestety o osobliwej mentalności, która nie potrafi się odnieść do istoty problemu tj. mieżdugoryzmu, pseudo-mesjanizmu, pseudo-charyzmatyzmu i lekceważenia tego co katolickie …More
Problemy oraz błędy duszpasterstwa ks. Chmielewskiego nie mają nic wspólnego z domniemanym "psycho-okultyzmem" innych osób. Mydlenie oczu poprzez tego typu akcje ad personam, które rozlewają się po tym forum, świadczy jedynie niestety o osobliwej mentalności, która nie potrafi się odnieść do istoty problemu tj. mieżdugoryzmu, pseudo-mesjanizmu, pseudo-charyzmatyzmu i lekceważenia tego co katolickie w duszpasterstwie "Wojownika".
Jota-jotka
Okazuje się być prawdą.
,,Człowiek jest zwierzęcym mechanizmem bodźców i reakcji.
Ich możliwości rozumowania, a nawet podtrzymywania uczuć etycznych i moralnych, zależą wyłącznie od ich mechanizmów bodźców i reakcji, to znaczy od ich odruchów warunkowych (Iván Pavlov) "
baran katolicki
Jota-jotka taka teoria jest do przyjęcia dla protestantów ale nie dla wierzących Katolików. Każdy człowiek w świętej i apostolskiej Wierze katolickiej posiada rozumną duszę/życie/. Zwierzęta również mają duszę/życie/ zmysłową. Współczesna psychologia nawet ta w wykonaniu protestanckich katolików jakimi są bez wątpienia Gajdowie redukuje duszę człowieka do poziomu duszy zwierzęcej. Jest to skutek …More
Jota-jotka taka teoria jest do przyjęcia dla protestantów ale nie dla wierzących Katolików. Każdy człowiek w świętej i apostolskiej Wierze katolickiej posiada rozumną duszę/życie/. Zwierzęta również mają duszę/życie/ zmysłową. Współczesna psychologia nawet ta w wykonaniu protestanckich katolików jakimi są bez wątpienia Gajdowie redukuje duszę człowieka do poziomu duszy zwierzęcej. Jest to skutek powszechnie panującej w nauce teorii ewolucji tak zwanego darwinizmu. Czy potrafisz odróżnić rozum od umysłu. To czy ktoś używa rozumu widać gołym okiem. Nawet tutaj na forum. 😊
Jota-jotka
No to się przygotowałeś i błysnąłeś intelektem ☺️
Dobra robota możesz być zadowolony sam z siebie jak i koledzy w wierze
Ps .
Przytoczyłam (Iván Pavlov)
Czekałeś cały dzień aż się pojawię doceniam cierpliwość
👍🙃🤭
Jota-jotka
@baran katolicki
Obym się myliła ,ale jest to METODA na dokuczanie ,wyśmiewanie a w ostateczności na zastraszanie ,bym nie pojawiała się na forum... bo takie teksty
,,Czy potrafisz odróżnić rozum od umysłu. To czy ktoś używa rozumu widać gołym okiem. Nawet tutaj na forum. 😊,,
to prowokacja i nie przystoi osobie takiej ,która ma wysokie mniemanie o sobie .
Pozdrawiam mimo wszystko i życzę …More
@baran katolicki
Obym się myliła ,ale jest to METODA na dokuczanie ,wyśmiewanie a w ostateczności na zastraszanie ,bym nie pojawiała się na forum... bo takie teksty
,,Czy potrafisz odróżnić rozum od umysłu. To czy ktoś używa rozumu widać gołym okiem. Nawet tutaj na forum. 😊,,
to prowokacja i nie przystoi osobie takiej ,która ma wysokie mniemanie o sobie .
Pozdrawiam mimo wszystko i życzę wszystkiego dobrego.
baran katolicki
Jota-jotka nie mam tyle czasu aby ciągle śledzić co jest na forum. Wróciłem z pracy i zajrzałem komentarze. Napisałaś "Okazuje się być prawdą.
,,Człowiek jest zwierzęcym mechanizmem bodźców i reakcji.
Ich możliwości rozumowania, a nawet podtrzymywania uczuć etycznych i moralnych, zależą wyłącznie od ich mechanizmów bodźców i reakcji, to znaczy od ich odruchów warunkowych (Iván Pavlov) ". Co …More
Jota-jotka nie mam tyle czasu aby ciągle śledzić co jest na forum. Wróciłem z pracy i zajrzałem komentarze. Napisałaś "Okazuje się być prawdą.
,,Człowiek jest zwierzęcym mechanizmem bodźców i reakcji.
Ich możliwości rozumowania, a nawet podtrzymywania uczuć etycznych i moralnych, zależą wyłącznie od ich mechanizmów bodźców i reakcji, to znaczy od ich odruchów warunkowych (Iván Pavlov) ". Co do oceny moich możliwości i intencji bardzo się mylisz. 🙏🙏🙏 Wybacz jeśli zasmuciłem twoja duszę. 😉
Jota-jotka
Dlaczego łączysz tę myśl Pavłava ze mną ?czy adresowalam ją do Ciebie? czy otrzymałeś zadanie by mi ,,dokopać,,?
Daruj sobie jest to ostatni wpis a winni się tłumaczą
Żegnam
@baran katolickiMore
Dlaczego łączysz tę myśl Pavłava ze mną ?czy adresowalam ją do Ciebie? czy otrzymałeś zadanie by mi ,,dokopać,,?
Daruj sobie jest to ostatni wpis a winni się tłumaczą
Żegnam

@baran katolicki
baran katolicki
Jota-jotka twoją myślą było stwierdzenie, że "Okazuję się być prawdą". Tego nie wymyślił nikt inny tylko ty sama. Dajesz sygnał, że ten poniższy cytat "okazuje się być prawdą". Dla mnie teza Ivana Pavlova jest fałszywa i bardzo szkodliwa dla katolickiej antropologii. Zapewne słyszałaś o animalizacjii człowieka i humanizacji zwierząt. Posłuchaj ANIMALIZACJA CZŁOWIEKA, HUMANIZACJA ZWIERZĄT I …More
Jota-jotka twoją myślą było stwierdzenie, że "Okazuję się być prawdą". Tego nie wymyślił nikt inny tylko ty sama. Dajesz sygnał, że ten poniższy cytat "okazuje się być prawdą". Dla mnie teza Ivana Pavlova jest fałszywa i bardzo szkodliwa dla katolickiej antropologii. Zapewne słyszałaś o animalizacjii człowieka i humanizacji zwierząt. Posłuchaj ANIMALIZACJA CZŁOWIEKA, HUMANIZACJA ZWIERZĄT I DRZEW cz.1 ks. prof. dr. hab. Tadeusz Guz
Jota-jotka
@baran katolicki
Co za hipokryzja
Pochwalasz cały artykuł a ja poczyniłam dwa komentarze z zastanowieniem 🤔 z tego właśnie artykułu ,który tak chwalisz☺️
Dalej pasował mi tak .zgadza się
A ty w kolejnym swoim komentarzu MANIPULUJESZ pisząc o sygnale ...
Jaki sygnał wszystkich łapiesz za słowo ? Cytuję ciebie
,,Dla mnie teza Ivana Pavlova jest fałszywa i bardzo szkodliwa dla katolickiej …More
@baran katolicki
Co za hipokryzja
Pochwalasz cały artykuł a ja poczyniłam dwa komentarze z zastanowieniem 🤔 z tego właśnie artykułu ,który tak chwalisz☺️

Dalej pasował mi tak .zgadza się
A ty w kolejnym swoim komentarzu MANIPULUJESZ pisząc o sygnale ...
Jaki sygnał wszystkich łapiesz za słowo ? Cytuję ciebie
,,Dla mnie teza Ivana Pavlova jest fałszywa i bardzo szkodliwa dla katolickiej antropologii. ,,OK
,,Iwan Pawłow (1849-1936) poczułby się urażony, gdybyś nazwał go psychologiem. W gruncie rzeczy miał on tylko pogardę dla ówczesnej psychologii strukturalistycznej i funkcjonalistycznej, którą uważał za beznadziejnie uwikłaną w spekulacje dotyczące subiektywnego życia psychicznego. Pawłow i setki badaczy-statystów, którzy przeszli przez rosyjską „fabrykę” jego badań, słynęli ze swych prac nad fizjologią trawienia – za które Pawłow w 1904 roku dostał Nagrodę Nobla. ,,

innelektury.pl/psy-pawlowa/
,,
Iwan Pietrowicz Pawłow zajmował się także działalnością układu nerwowego jako całości. Na podstawie swoich badań określił cztery rodzaje układu nerwowego jako fizjologiczną podstawę typologii temperamentów,,

On nawet pisał ,że
,,poczułby się urażony, gdybyś nazwał go psychologiem.,,
Gdzie tu mowa o ,,doktrynie katolickiej,,?
I w koncu
TO dlaczego w pierwszym swoim komentarzu
Podsumowales w taki sposób
,,Czy potrafisz odróżnić rozum od umysłu. To czy ktoś używa rozumu widać gołym okiem. Nawet tutaj na forum. 😊,,
Człowiek na poziomie za jakiego się uważasz , dobry znawca tłumaczy a nie poniża.
Jak wyżej a Ty jak zrobiłeś nie widzisz tego.
Włączasz się do dyskusji w której ciebie w tym artykule NIE BYŁO.
Głupa udajesz ,że
,,Wróciłem z pracy i zajrzałem komentarze. ,,
Proszę skończ Pan
Nie zasługujesz by cokolwiek Twojego czytać niestety daruj sobie i zablokuje jeśli dalej będziesz coraz to nowe wątki zaczynał .
Masz prawo nie zgadzać się zacznij nowy wątek i UDOWADNIAJ dyskutuj.... ale ja nie mam ochoty z Tobą dyskutować no chyba MAM DO TEGO PRAWO 🤔
baran katolicki
Jota-jotka Iwan Pawłow jest jednym z najwybitniejszych autorytetów naukowych w Rosji i, co tu dużo mówić, na całym świecie. Będąc bardzo utalentowanym naukowcem, przez całe życie zdołał wnieść imponujący wkład w rozwój PSYCHOLOGII i fizjologii. To Pawłow jest uważany za twórcę nauki o wyższej aktywności nerwowej człowieka. Iwan Pietrowicz Pawłow (14 września 1849, Riazań, 27 lutego 1936, …More
Jota-jotka Iwan Pawłow jest jednym z najwybitniejszych autorytetów naukowych w Rosji i, co tu dużo mówić, na całym świecie. Będąc bardzo utalentowanym naukowcem, przez całe życie zdołał wnieść imponujący wkład w rozwój PSYCHOLOGII i fizjologii. To Pawłow jest uważany za twórcę nauki o wyższej aktywności nerwowej człowieka. Iwan Pietrowicz Pawłow (14 września 1849, Riazań, 27 lutego 1936, Leningrad) jeden z najbardziej autorytatywnych naukowców w Rosji, fizjolog, PSYCHOLOG, twórca nauki o wyższej aktywności nerwowej i pomysłów na procesy regulacji trawienia; założyciel największej rosyjskiej szkoły fizjologicznej; 1904 Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii „za pracę nad fizjologią trawienia”. I.P. Pavlov został pierwszym rosyjskim laureatem Nagrody Nobla.
Jota-jotka
baran katolicki,
Jestem już zmęczona i nie mam.pojęcia PO CO powielasz po mnie o Pawłowie🤔
Tak po ludzku brakuje mi od Ciebie ,,przepraszam ,,
Tyle .
Edward7
Jota-jotka chodziło o to że to stwierdzenie ma racje w niektórych przypadkach.... np... wystarczy napisać na Glorii ; Papież Jan Paweł II - a od razu pojawią się wpisy ; koran, Asyż , nie ważne co by pisało w artykule ... ale koran Asyż i tak w kółko ... czyli to ma zastosowanie do ludzi którzy wierzą tylko we własne ego
Jota-jotka
@Edward7,
Oczywiście zakres badań i wkład do nauki Pawłowa jest olbrzymi jednak odnosząc się do spornego cytatu i wyjaśnienia , że
,,chodziło o to że to stwierdzenie ma racje w niektórych przypadkach.,,
naturalnie rodzimy się już z określonymi skłonnościami jak poniżej temperamentem ...dopiero poznając PRAWDĘ o sobie możemy korygować jednak temperamentu nie zmienimy ...
,,Iwan Pietrowicz Pawłow …More
@Edward7,
Oczywiście zakres badań i wkład do nauki Pawłowa jest olbrzymi jednak odnosząc się do spornego cytatu i wyjaśnienia , że
,,chodziło o to że to stwierdzenie ma racje w niektórych przypadkach.,,

naturalnie rodzimy się już z określonymi skłonnościami jak poniżej temperamentem ...dopiero poznając PRAWDĘ o sobie możemy korygować jednak temperamentu nie zmienimy ...

,,Iwan Pietrowicz Pawłow zajmował się także działalnością układu nerwowego jako całości. Na podstawie swoich badań określił cztery rodzaje układu nerwowego jako fizjologiczną podstawę typologii temperamentów,,
Dlatego tak na szybko przytoczyłam i tą dziedzinę.
Inna kwestią jest fakt ,że te badania osiągnięcia zostały wykorzystane do zniewalania i wymuszania w czasach Lelinizmu i nie tylko.
A jeszcze inną kwestią jest zupełne spłycanie wręcz bagatelizowanie jak poczynił baran katolicki w słowach

,,redukuje duszę człowieka do poziomu duszy zwierzęcej. Jest to skutek powszechnie panującej w nauce teorii ewolucji tak zwanego darwinizmu.
Czy potrafisz odróżnić rozum od umysłu. ,,😢🧐
Edward7
"Przekonanie, że myślenie jest efektem materialnych procesów, jest po prostu przesądem utrzymywanym przez dogmatycznych materialistów" Laureat Nagrody Nobla o istnieniu nieśmiertelnej duszy - Wieczność - Adonai.pl
.... pojęcia naukowe starają się usuwać duszę ... wszystko co rożni człowieka od zwierząt - za to odpowiada dusza (rozum, umysł) , bez której ciało nie może istnieć , psychologia (nauka …More
"Przekonanie, że myślenie jest efektem materialnych procesów, jest po prostu przesądem utrzymywanym przez dogmatycznych materialistów" Laureat Nagrody Nobla o istnieniu nieśmiertelnej duszy - Wieczność - Adonai.pl

.... pojęcia naukowe starają się usuwać duszę ... wszystko co rożni człowieka od zwierząt - za to odpowiada dusza (rozum, umysł) , bez której ciało nie może istnieć , psychologia (nauka o duszy) - neguje istnienie duszy , sprowadza wszystko do materializmu ...

Naukowcy o duszy, umyśle i świadomości człowieka
Tak więc oprócz materialnego ciała w człowieku istnieje umysłowy – czyli duchowy – świat, ze stałą świadomością osobowego „ja”
Niematerialny umysł i materialny mózg Nauka mówi nam, że co 7-9 lat następuje całkowita wymiana całej materii w ludzkim ciele, w tym także w mózgu. Nie stajemy się przez to nowymi osobami. W ludzkim mózgu znajduje się 100 milionów komórek nerwowych, a każda z nich połączona jest z blisko stoma tysiącami innych komórek. Podczas życia pojedynczego neuronu wymiana cząsteczek dokonuje się 10 tysięcy razy. Pomimo tej nieustannej wymiany materii w ludzkim organizmie człowiek ma stałą świadomość własnego „ja”, która w ogóle nie ulega zmianie. „Jakim sposobem półtorakilogramowa galaretowata masa, którą nazywamy mózgiem, tworzy naszą tożsamość?” – pyta Greg Peterson w czasopiśmie „Christian Century....
Jota-jotka
Edward7,
.Rozmawiamy innym językiem ja trzymam się tego jak wpływa na zachowanie człowieka ....
a szczególnie w tym konkretnym przypadku SZCZEPIONEK a nie wiary ....