Clicks511
csk.news

Tri veci, ktoré by som chcel povedať o Synode Mladých - maestro Aurelio Porfiri

Málokto to môže vedieť, ale v minulosti som sa zúčastnil mnohých Vatikánskych Synod.

Nie, nikdy som nebol synodským otcom, ale ja bol som organistom, ktorý sprevádzal otcov Synody počas Hora Tertia. Nikdy som nemal príležitosť zasiahnuť na týchto stretnutiach a vzhľadom na to, čo som už niekoľko rokov písal, myslím, že v budúcnosti nebudem pozvaní.

Teraz, keď vstupujem do môjho stredného veku, musím povedať, čo sa týka nasledujúcej Synody Mládeže, aspoň tri veci. Keďže sa nemôžem vyjadriť počas Synody, urobím to tu.

1) Mladí ľudia, nemusíte absolutizovať svoju mladosť. Ide o pasáž, čas dospievania k dospelosti. Tí, ktorí chvália mládež, sú buď cynickí, alebo starší. Preto nemôžem postaviť "Omše pre mládež". Omše sú pre každého, nielen pre časť Božieho ľudu.

2) Mladí ľudia, pamätajte, že Pápež vám povie, aby ste boli protagonistami vašej histórie. Neprijímajte pasívne to, čo vám dominantný rozprávajú, vrátane rozprávaní niektorých rozprávaní prítomných v našej Svätej Matke Cirkvi. Požiadajte Cirkev, aby napadla svet, aby v prípade potreby položila otázky, aby sa nerozpustila v smrteľnom objatí svetu.

3) Mladí ľudia, zažívajte Tradíciu. Nehovorím "tradicionalizmus", ale tradíciu, poklady umenia, krásy, duchovnosti, modlitby a kultúry, ktoré nám naši otcovia odovzdali. Pamätajte, že tí, ktorí prijímajú Tradíciu, vidia ďalej. Vidím, ako sa môj pozemský život stáva každý deň kratší. Ste mojou nádejou, ste nohy, ktoré budú pokračovať v tom, čo ste my a ja prijali.

Obrázok: © Mazur/catholicnews.org.uk, CC BY-NC-SA, #newsXqepddornb