Peter(skala)
232K

Predseda KBS: Mons.Bober sa nie lenže nezastal arc.Oroscha, ale zároveň využil Oroschove ospravedlnenie, aby nemusel riešiť nemravnosti v podniku: Tepláreň.

Všetci veľmi dobre vieme, že v podniku: Tepláreň na Zámockej ulici v Bratislave sa páchajú zločiny nemravnosti, pod vplyvom omámnych látok, len to nikto z verejných funkcionárov poriadne nerieši.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) sú nie len najvyšší predstavitelia Katolíckej Cirkvi, ale aj štátni úradnici, ktorí slúžia spoločnosti predovšetkým duchovnými službami a zároveń vyučujú i dozerajú na morálku spoločnosti. To je ich úloha daná od Boha a slovenskej vlády. Oni majú byť garantom alebo aspoň ukazovateľom na prehrešky v oblasti viery a mravov.

Z týchto vážnych a opodstatných dôvodov spoločnosť má právom očakávať, že KBS a hlavne ich predseda (Mons.Bernard Bober) bude verejne zastávať a ohlasovať právo i spravodlivosť týkajúc sa viery a mravov. Jediným biskupom na Slovensku, ktorý aspoň svojich podriadených kňazov chcel mravne usmerniť a poukázať na hriechy, ktoré sa páchajú v podniku: Tepláreň, bol arc.Orosch a aj toho chcú umlčať ako verejní činitelia v politike, tak aj v médiach a dokonca aj v samotnej Cirkvi. Nezastal sa ho ani predseda KBS a teraz, keď Mons.Orosch sa len ospravedlnil za vzniknuté pohoršenie verejnosti, aby dal najavo, že jeho úmyslom nebolo vyvíjať pohoršenie, ale hlavne poukázať na nemravnosti a hriechy, o ktorých spoločnosť už aj vie, len ich treba riešiť - tak arc.Bober sa správa ako keby sa to malo uzavrieť ospravedlnením a nič ďalej neriešiť.

„Ďakujem trnavskému arcibiskupovi Jánovi Oroschovi za jeho vyjadrenie a vyslovenie ľútosti nad situáciou, ktorá v spoločnosti vyvolala nepokoj. Ospravedlňujem sa za vzniknuté nedorozumenie, ktoré vyšlo z našich radov. Ako biskupi, kňazi, zasvätení, ale aj veriaci laici sme povolaní snažiť sa o čo najväčšiu empatiu naplnenú evanjeliovým posolstvom nádeje a milosrdenstva, a to hlavne v okamihu, keď stojíme zoči-voči tragickým udalostiam,“ píše Bernard Bober.

„Vtedy chceme tíšiť bolesť a upokojovať; nechceme vyhrocovať polemiky, ani sa zaoberať podozreniami, pre ktoré niet podkladov. Na diskusie a hľadanie argumentov o hodnotách či morálnych postojoch je potrebné využiť iné fóra a príležitosti na dialóg. Teraz je čas „plakať s plačúcimi“ (Rim 12,15). Ešte raz vyjadrujem úprimnú sústrasť rodinám obetí vraždy na Zámockej ulici v Bratislave a znásobujem sľúbené modlitbové memento. Veriacich prosím o modlitby za pokoj a zmierenie pre všetkých v našej krajine,“ uzavrel Bober.


Zdroj: Trnavský arcibiskup Orosch prelomil mlčanie. Ospravedlnil sa rodinám obetí zo Zámockej a dodal, že všetci sme hriešni | TVNOVINY.sk

Klerici na kázňach verejne pripomínajú príklad sv.Jána Krstiteľa, aby veriaci podľa jeho príkladu ohlasovali, keď sa páchajú hriechy nemravnosti a teraz, keď to povedal nahlas Mons.Orosch, tak biskupi dávajú od toho ruky preč. To je nie len zbabelosť zo strany biskupov, ale aj zbavenie sa zodpovednosti, ktorú majú voči spoločnosti. Neplnia si svoje povinnosti voči Bohu, Cirkvi a štátu. Keby boli len laici, ale úradníci v štátnom rezorte a neplnili by si svoje povinnosti, tak by museli vyvodiť za to dôsledky.

Boh je trpezlivý a tieto dôsledky bude vyžadovať skôr, či neskôr aj iným spôsobom. Otázne je, ako sa dovtedy zachovajú, či napravia svoje chyby alebo v nich budú pokračovať
Hermenegild
Veď tá Tepláreň je rovnocenná, ak nie horšia, verejnému domu či erotic. salónu. A to vrchný klér nevidí ?
Peter(skala)
jasné, že vidia, tak ako aj policajti, ale nič s tým nerobia.
U nas to funguje ako s drogovým kartelom - tých, ktorí spolupracujú s tajnou službou, tak nechaju dílovať a ostatných pranieruju a Teplaren je na vrchole
dyk
"Biskup proti biskupovi, ..."
Snezienka
Áno, presne. Ako povedala Panna Mária v Akite. A tiež povedala, že bude padať na zem oheň a síra a že to bude trest väčší ako potopa.
dyk
Potopa Kométa.
Peter(skala)
zrejme, ked bude asteroid prechádzať atmosferou, tak sa roztriešti a horiace ulomky budu vizerať ako ohnivý dážď
dyk
To máš u Izaiáša podrobné opísané.
Možno kométu bude sprevádzať roj kometčiat a toto bude plošné potešenie :)More
To máš u Izaiáša podrobné opísané.

Možno kométu bude sprevádzať roj kometčiat a toto bude plošné potešenie :)
Peter(skala)
... a to sprevadzanie môže byť spôsobene Aj tým, že ho budu chcieť odkloniť a namiesto toho, ešte viac roztrieštia...
dyk
Netrafia ju. Budú sa pokúšať, ale netrafia ju. Oni už asi aj vedia ktorá a už nacvičujú. Veď všetci, čo to robia nie sú neveriaci a vedia, čo sa v Biblii píše a tak sa už pripravujú.
Veriacim kresťanom to môžeš hovoriť, ukázať, ale i tak neuveria.
Peter(skala)
možno sa naozaj netrafia. Tento rok sa trafili a odklonili o nejaký ten kusok, ale aj tak by nenarazil. Oni len skušali či sa trafia a čo to spôsobí. Teraz sa chvalia, že to dokazali, ale je otazne ako to bude s tým, čo nakoniec dopadne na Zem.
Tak, či tak je isté, že ten asteroid na Zem dopadne a bude to horšie ako vojna, čo predpovedal sv.Pio Proroctvo sv.Pia z Pietralčiny o posledných časoch …More
možno sa naozaj netrafia. Tento rok sa trafili a odklonili o nejaký ten kusok, ale aj tak by nenarazil. Oni len skušali či sa trafia a čo to spôsobí. Teraz sa chvalia, že to dokazali, ale je otazne ako to bude s tým, čo nakoniec dopadne na Zem.

Tak, či tak je isté, že ten asteroid na Zem dopadne a bude to horšie ako vojna, čo predpovedal sv.Pio Proroctvo sv.Pia z Pietralčiny o posledných časoch :: News-spravy
dyk
Čítal som o tom ešte v roku 2007. Netrafia ju.
dyk
Prečítaj si pozorne dnešné prvé čítanie - 13.11.2022.
Tam to je jasne vysvetlené :)
Peter(skala)
kde si čital že ju netrafia
dyk
Z roku 2007 To už nepamätám
dyk
Dnešné prvé čítanie!!!
Peter(skala)
a čo si pamätáš? Kto hovoril že to netrafia? Je to z proroctva alebo nejakí vedci, či kto to hovoril?
dyk
Neviem. Mám to aj vytlačené, ale nechce sa mi to hľadať
tomik1313
"Vy ste soľ zeme. Ak soľ stratí chuť, čím ju osolia? Už nie je na nič, len ju vyhodiť von, aby ju ľudia pošliapali." Matúš 5:13
johanika
Bober nie je mojím duchovným otcom, pri ktorom by som cítila ochranu proti zlu...To, čo stváral počas covidového šialenstva svedčí o jeho charaktere a viere. On sa krúti ako to od neho svet vyžaduje. Predsedom KBS by nemal byť človek tendenčný. Kristovo učenie je nemenné, kňazi a biskupi by mali byť vo svojich pilieroch nemenní, mali by oplývať múdrosťou a dobrotou, nemali by slúžiť svetu, …More
Bober nie je mojím duchovným otcom, pri ktorom by som cítila ochranu proti zlu...To, čo stváral počas covidového šialenstva svedčí o jeho charaktere a viere. On sa krúti ako to od neho svet vyžaduje. Predsedom KBS by nemal byť človek tendenčný. Kristovo učenie je nemenné, kňazi a biskupi by mali byť vo svojich pilieroch nemenní, mali by oplývať múdrosťou a dobrotou, nemali by slúžiť svetu, iba Bohu. Ak ľudia nemajú prísť o svoju nádej vo večný život, musia svoju vieru oddeliť od nevieryhodných ľudí, pretože ich to pomýli a nastane zmätok.
Marieta Ria
Nepodporiť vlastného biskupa, keď do neho kopú, nezastať sa ho... byť tichúčko, veď nás sa to netýka, on je zodpovedný sám za svoje vyjadrenie... ale keď sú už útoky nad mieru, tak b. Orosch vydá vyhlásenie, že sa nikoho nechcel dotknúť... Tu zrazu predseda KBS okamžite zaujme svoje stanovisko ospravedlnenia sa všetkým, čo o nich bolo povedané... Chrániť vlastného biskupa, to nie, ale sa …More
Nepodporiť vlastného biskupa, keď do neho kopú, nezastať sa ho... byť tichúčko, veď nás sa to netýka, on je zodpovedný sám za svoje vyjadrenie... ale keď sú už útoky nad mieru, tak b. Orosch vydá vyhlásenie, že sa nikoho nechcel dotknúť... Tu zrazu predseda KBS okamžite zaujme svoje stanovisko ospravedlnenia sa všetkým, čo o nich bolo povedané... Chrániť vlastného biskupa, to nie, ale sa ospravedlniť všetkým, že si niekto dovolil vôbec spomenúť niečo o nemorálnosti skutkov, páchaných v Teplárni, to sa ide pretrhnúť... Ale nátura sa nezaprie - počas covidu posviacať "vakcinačné" centrá, robiť očkovacie centrá na farách, propagovať a stať sa tvárou kampane "Vakcína je nádej"... a teraz ohľaduplnosť voči osobám, páchajúcim ťažký hriech a chcejúcim si ho ešte schvaľovať, tolerovať a pretláčať ho ako niečo normálne...
To on, ako predseda našich biskupov mal byť prvý, ktorý mal poukázať na tento stav, že pod rúškom ubližovania dúhovej skupine sa tu pretláča škodlivá agenda, útočí sa na rodinu, na Cirkev, na vieru...
To sa musia statočného biskupa zastávať predstavitelia združenia Slovenskí katolíci... morálni teológovia i laici?
Už tretí rok žijeme dobu, keď sa veriacich nemá kto zastať, či to bolo šikanovanie a obmedzovanie počas covidu, pretláčanie "očkovania" (neoverenej, život ohrozujúcej látky, vstupujúcej do DNA človeka - teda do Božieho diela, či jej pofidérny vývoj a testovanie na báze bunk. línií premyslene a selektívne potratených detí, ktoré boli pri odbere mučené!!), či ohrozovanie základných životných potrieb tepla a jedla, či pretláčanie agendy LGBT, ktorá cielene ohrozuje naše rodiny a ďalšie pokolenie... Kde je už tá pomyselná červená čiara, za ktorú už nemožno ísť?
Peter(skala)
Boberovi sa to kopíííííííííííííí, nabaluje až sa to celé na neho raz vyvrati a spočitaju mu to neveriaci - práve tí, ktorých si chcel učičíkať, lebo im nie je nič sväté a jeho liškanie len teraz zneužívaju. Avšak ked príde prenasleodvanie veriacich, potom predseda bude tiež na odstrel.
Preto je to od neho hlupe a naivné, že sa takto nechá ovplyvnovať
Lepšie by urobil, keby vôbec neprijal …More
Boberovi sa to kopíííííííííííííí, nabaluje až sa to celé na neho raz vyvrati a spočitaju mu to neveriaci - práve tí, ktorých si chcel učičíkať, lebo im nie je nič sväté a jeho liškanie len teraz zneužívaju. Avšak ked príde prenasleodvanie veriacich, potom predseda bude tiež na odstrel.

Preto je to od neho hlupe a naivné, že sa takto nechá ovplyvnovať
Lepšie by urobil, keby vôbec neprijal predsednictvo a radšej odovzdal aj urad arcibiskupa.
johanika
Východné Slovensko bolo vždy najviac kresťanské, tak bolo potrebné pomocou biskupov zrevitalizovať svetský spôsob života. "Posledný mohykán" vladyka Chautur sekularite bránil a vieru chránil, musel odísť. Ako posledná nádej Cyril Vasiľ príchodom na Slovensko "stratil chuť"... Zdá sa, že všetko vychádza...
. ARMATA .
Mne ten Bober príde ako vtierka. Ak sa arcibiskup Orosch úprimne ospravedlnil, on sa do toho nemá vôbec čo starať, miešať a snažiť sa to nejak ešte "vylepšovať", alebo obhajovať a vysvetľovať. A prečo by sa stále mali modliť len veriaci, keď sa môžu aj ateisti a neveriaci? Páchať hriechy im cudzie nieje...