Clicks5
tr.news

Kargaşa: "Muhafazakâr" Piskopos Elden Komünyonu Dayatıyor

Arjantin'in San Rafael kentindeki inançlılar, San Rafael Piskoposu Eduardo Taussig'in elden Komünyon dayatma kararını protesto etmek için diz çöktü.

San Rafael uluslararası üne sahip mükemmel bir piskoposluk. Dinine bağlı Katolik din adamları ve güçlü Katolik gönüllüleri var. Taussig "muhafazakâr" kabul ediliyor ve Francis'in de favorisi değil.

Ancak şimdi, belirsiz nedenlerden ötürü, Taussig otoritesinin tüm ağırlığını elden Komünyon için kişisel bir savaşa attı.

San Rafael'deki muhalif bir kiliseyi geçici olarak kapattı. Aralarında ilahiyat okulu rektörü ve rektör yardımcısı olmak üzere emrini uygulamayı reddeden rahipler evlerine gönderildi.

Taussig kendini yeni rektör ilan etti ve seminerler koronavirüs pandemisinden bu yana kilit altında olmasına rağmen ilahiyat okulu öğrencilerini elden Komünyon almaya zorladı. Taussig'in sözcüsü bu uygulamanın ilahiyat öğrencilerine "itaatlerini test etmek için" dayatıldığını doğruladı.

Artık, Taussig'in piskoposluğu kendisine karşı. Geçtiğimiz günlerde insanlar, Taussig'in yaşadığı ilahiyat okulunun önünde toplandılar ve kararından vazgeçmesini talep ettiler.

#newsMnmqhgyjta