Clicks297
pl.news
1

NIESPOTYKANY wyjątek: kardynał zostaje proboszczem

Urodzony we Włoszech, 82-letni kardynał Bengueli (Angola), Eugenio Dal Corso, powrócił do bycia proboszczem.

Jest on jednym z wielu nieznanych kardynałów, których Franciszek mianował w imię swojej ideologii "peryferii". Del Corso mieszkał jedenaście lat w Argentynie, zanim w 1986 roku wyjechał do Angoli.

Ksiądz z Don Calabria jest teraz proboszczem w Caiundo (południowo-wschodnia Angola), gdzie mieszkają 24 tysiące ludzi i gdzie zdarzają się dni, kiedy ludzie – z wyjątkiem księży – jedzą tylko raz dziennie. W domach nie ma bieżącej wody. Trzeba ją czerpać z rzeki i gotować, zanim się ją wypije. Elektryczność pojawia się i znika.

Podobnie jak na dekadenckim Zachodzie, istnieją tu poważne problemy społeczne. "Jeśli urodzi się dziecko, które jest trochę chore, po prostu zabijają je", powiedział Dal Corso portalowi AlfaYOmega.es (28 listopada).

Kościół soborowy dotarł również do Angoli: "Praktycznie wszyscy ludzie są chrześcijanami. Sześćdziesiąt pięć procent to katolicy, ale większość z nich przyjęła tylko chrzest; potem nie przyjmują już żadnych sakramentów."

#newsGbuqerfxta
BeatkaS
Ostatni będą pierwszymi :) dla mnie to jasne świadectwo że ksiądź jest bożym człowiekiem - takich Bergolgio nie lubi... Jestem jednak pewna, że on wyprzedzi franka w drodze ku Panu Bogu o ile ten drugi wogóle tam trafi...