COŚ NAM ZNÓW SZYKUJĄ. WIELKIE MARKETY ANULUJĄ ZAMÓWIENIA NA MILIARDY DOLARÓW !

Czy wiedzą coś, czego nam nie mówią? Jak widać poniżej, Walmart, Target i inni główni detaliści w USA anulują zamówienia o wartości miliardów dolarów przed nadchodzącym sezonem świątecznym. Nigdy nie słyszałem, żeby coś takiego się wydarzyło, a w normalnych okolicznościach nie miałoby to żadnego sensu. Okres świąteczny jest zazwyczaj najbardziej pracowitym okresem w roku dla detalistów i w tym momencie w 2021 r. istniała obawa, że zapasy będą niewystarczające z powodu problemów w globalnym łańcuchu dostaw.

Ale teraz wszystko się zmieniło. Nagle najwięksi detaliści gorączkowo anulują zamówienia, co miałoby sens tylko wtedy, gdyby zbliżało się poważne spowolnienie gospodarcze.

Na przykład Walmart przyznaje, że anulował „miliardy dolarów w zamówieniach”, gdy zbliżamy się do nadchodzącego sezonu świątecznego…

John David Rainey, wiceprezes Walmart i dyrektor finansowy, powiedział, że firma oczyściła większość swoich letnich zapasów, zmniejsza ekspozycję na elektronikę, artykuły domowe i sportowe oraz anuluje „zamówienia miliardów dolarów”, aby zrównoważyć zapasy. Powiedział: „Nasze działania w trzecim kwartale pozwolą nam poczynić znaczne postępy w usprawnianiu bezwzględnych zapasów i asortymentu, co pozwoli naszym sklepom na dobrą pozycję przed sezonem świątecznym”.

To niezwykle dziwne, że Walmart zdecydował się na taki krok.

Niedawno miałem okazję przespacerować się po Walmarcie i było mnóstwo dziur inwentaryzacyjnych.

Co więc miało sprawić, że nagle anulowali miliardy dolarów zamówień, których według nich potrzebowali na okres świąteczny?

Być może przedsiębiorczy reporter zechce zadać ci to pytanie.

Tymczasem właśnie dowiedzieliśmy się, że Target anulował również „ponad 1,5 miliarda dolarów” w zamówieniach...

Target powiedział, że zmniejszył swoje „ryzyko zapasów w uznanych kategoriach” w II kwartale, anulując ponad 1,5 miliarda dolarów zamówień w tych kategoriach i produkty dyskontowe.

Target jest znacznie mniejszy niż Walmart, więc anulowanie tak wielu zamówień dla

Target to naprawdę wielka sprawa.

I okazuje się, że Kohl's i Under Armour również anulowali dużą liczbę zamówień...

Kohl's również zmniejszył zamówienia i zwiększył promocje, aby poradzić sobie z nadmiarem.

„Podjęliśmy kroki w celu zmniejszenia zapasów, w tym zwiększenie promocji, agresywne usuwanie nadmiaru zapasów i zmniejszanie zamówień” – powiedziała dyrektor finansowy Kohla Jill Timm podczas telekonferencji z inwestorami.

Under Armour powiedział również, że dokonuje pewnych proaktywnych odwołań z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw, aby zapewnić, że „właściwe zapasy dotrą we właściwym czasie”, powiedział tymczasowy prezes i dyrektor generalny Colin Browne podczas telekonferencji z inwestorami.

Sprzedawcy ci najwyraźniej obawiają się, że skończą z ogromnymi zapasami, których nie będą w stanie sprzedać.

Czy uważasz, że aktywność gospodarcza będzie w najbliższych miesiącach znacznie słabsza niż pierwotnie oczekiwano?

Jednym z dyrektorów firmy, który publicznie przyznaje, że wierzy w recesję, jest dyrektor generalny FedEx Raj Subramaniam...

Dyrektor generalny FedEx Raj Subramaniam powiedział w czwartek Jimowi Cramerowi z CNBC, że wierzy, że światowa gospodarka zmierza w kierunku recesji.

"Myślę, że tak. Ale wiesz, te liczby nie wróżą dobrze”, powiedział Subramaniam w odpowiedzi na pytanie Cramer, czy gospodarka „zmierza w globalną recesję”.

Pesymizm prezesa pojawił się po tym, jak FedEx pominął szacunki dotyczące sprzedaży i zysków za pierwszy kwartał. Firma wycofała się również z całorocznych wytycznych.

Niestety, trafił w sedno.

Od miesięcy ostrzegałem, że dane ekonomiczne wskazują na poważne kłopoty, a teraz każdy to widzi.

Ale w przeciwieństwie do „Wielkiej Recesji” z 2008 i 2009 roku, tym razem również będziemy musieli zmierzyć się z szalejącą inflacją, nawet gdy wokół nas spowolni się aktywność gospodarcza.

The Wall Street Journal ostrzega nawet, że amerykańscy konsumenci „zapłacą jeszcze więcej tej zimy”, ponieważ rachunki za ogrzewanie wciąż rosną do absolutnie absurdalnych poziomów…

Odbiorcy usług użyteczności publicznej w USA, którzy borykają się z jednymi z najwyższych rachunków od lat, będą musieli zapłacić jeszcze więcej tej zimy, ponieważ ceny gazu ziemnego nadal rosną.

Ceny gazu ziemnego wzrosły w tym roku ponad dwukrotnie, ponieważ globalne niedobory dostaw zostały pogłębione przez wojnę na Ukrainie i oczekuje się, że pozostaną wysokie przez wiele miesięcy, ponieważ paliwo jest potrzebne do oświetlenia i ogrzewania domów zimą. Niedobory dostaw sprawiły, że dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej zakup i produkcja energii elektrycznej jest znacznie droższa, a koszty te przerzucają się na klientów.

Koszty życia od dłuższego czasu rosną znacznie szybciej niż nasze wypłaty i wkrótce stanie się to o wiele bardziej bolesne.

Uwielbiam to, jak Brandon Smith niedawno podsumował obecny stan amerykańskiej gospodarki...

Ludzie krytyczni wobec alternatywnych ekonomistów często stwierdzają, że tak długo przewidywaliśmy kryzys, że „będziemy mieli rację”. Są to zazwyczaj ludzie, którzy nie rozumieją natury upadku gospodarczego – to jest jak lawina, która narasta z czasem, a potem pęka i gwałtownie narasta, gdy spływa z góry. Nie zdają sobie z tego sprawy, że są TERAZ w środku kryzysu gospodarczego i po prostu tego nie widzą, ponieważ przyzwyczaili się do obecności śniegu i zimna.

Spadek gospodarczy to proces, który ciągnie się przez wiele lat, a nawet w przypadku takich wydarzeń jak krach na giełdzie w 1929 roku lub krach z 2008 roku, te chwile paniki są niczym innym jak gruzem, który pozostawia wielka fala spadającego lodu, który każdy powinien widziałem przyjście z dużym wyprzedzeniem, ale odmówił.

To takie prawdziwe.

Już teraz znajdujemy się w środku szalejącego kryzysu gospodarczego, ale w nadchodzących miesiącach i latach sytuacja może się znacznie pogorszyć.

Walmart, Target i inni wielcy detaliści ciężko pracują, aby przygotować się na to, co ma nadejść.

A Ty, czy jesteś?

Mam taką nadzieję, ponieważ do tej pory dla wszystkich powinno być jasne, że nadchodzą niezwykle trudne czasy.

https://www.zerohedge.com/personal-finance/why-are-walmart-and-other-major-us-retailers-canceling-billions-dollars-orders
Krystian N.
Kupujcie buty, kurtki, skarpety, spodnie na zapas. Niedługo przemysł padnie.
Dobrze mieć w domu zestaw narzędzi, kuszę, kuchenki gazowe, podstawową broń, wodę mineralną w piwnicy, konserwy, suplementy, lampy UVB, .........
Ja to obecnie powoli zbieram.
Maciej Marczyński
myślę że to grubo przesadzone. może ktoś celowo sieje panikę za oceanem. wiadomo jak oni są zaangażowani w konflikt na ukrainie. im nie ma co wierzyć, do końca. u nas w pracy pracuje dużo ludzi w średnim wieku, mają rodziny po 2 lub 3 dzieci, raczej nie widać aby ktoś przejmował się podwyżkami, drożejącym prądem czy ekogroszkiem. wszyscy z nich biorą 500+ więc jakoś im idzie , pracują jako inżynierowie …More
myślę że to grubo przesadzone. może ktoś celowo sieje panikę za oceanem. wiadomo jak oni są zaangażowani w konflikt na ukrainie. im nie ma co wierzyć, do końca. u nas w pracy pracuje dużo ludzi w średnim wieku, mają rodziny po 2 lub 3 dzieci, raczej nie widać aby ktoś przejmował się podwyżkami, drożejącym prądem czy ekogroszkiem. wszyscy z nich biorą 500+ więc jakoś im idzie , pracują jako inżynierowie budów, więc kasa zdecydowanie większa niż moja. Piszę to co widzę obecnie
Krystian N.
To nie jest grubo przesadzone. W Niemczech zamyka się jedną fabrykę po drugiej. Chiny walczą kowidem z eksportem na Zachód. Za parę miesięcy nie będzie cynku na rynku. To oznacza upadek przemysłu.
Maciej Marczyński
u nas na razie w Wielkopolsce spokój, wprawdzie mieliśmy problem z wahadłami pkp (dostarczają nam kruszywo) , a teraz wożą węgiel więc mieliśmy trochę problemów, Ale kupiliśmy od innej firmy i jakoś się dalej kręci. przetargi się wygrywa, zamawiający praktycznie na każdym przetargu musi dokładać od 1/4 do nawet 1/3 wartości przetargu, bo wie że jak ogłosi go za miesiąc/ dwa będzie jeszcze drożej …More
u nas na razie w Wielkopolsce spokój, wprawdzie mieliśmy problem z wahadłami pkp (dostarczają nam kruszywo) , a teraz wożą węgiel więc mieliśmy trochę problemów, Ale kupiliśmy od innej firmy i jakoś się dalej kręci. przetargi się wygrywa, zamawiający praktycznie na każdym przetargu musi dokładać od 1/4 do nawet 1/3 wartości przetargu, bo wie że jak ogłosi go za miesiąc/ dwa będzie jeszcze drożej.
seku26
Kusza nie jest w Polsce zakazana?
Mark Nemo
Nie zapomnijcie o spirytusie: butelkę można rzucić na ukraiński czołg, lub wypić w dniu zwycięstwa, gdy Djuda z rezunami zasądzie za kratkami.
Na serio: zapasy są OK. Nawet, jak "apokalipsa" rozejdzie się po kościach, to można je zużyć. Produkty te na pewno nie będą tańsze niż obecnie.
Mark Nemo
@seku26 Gdy fasady państwa się rozlecą, to nie będzie grało roli to, co było wcześniej zakazane. By chronić siebie i rodzinę, wszystko jest dozwolone! Takie jest prawo naturalne. Rządzący wprowadzają prawa, by chronić swoją władzę i nie obchodzą ich interesy ludu, jak i w przypadku katastrofy śmierć milionów. Może wkrótce będzie nielegalne być niezaszczepionym? Państwo w obecnej formie jest …More
@seku26 Gdy fasady państwa się rozlecą, to nie będzie grało roli to, co było wcześniej zakazane. By chronić siebie i rodzinę, wszystko jest dozwolone! Takie jest prawo naturalne. Rządzący wprowadzają prawa, by chronić swoją władzę i nie obchodzą ich interesy ludu, jak i w przypadku katastrofy śmierć milionów. Może wkrótce będzie nielegalne być niezaszczepionym? Państwo w obecnej formie jest narzędziem opresji - a bardzo dobre, legalne kusze, można nabyć w Niemczech.
seku26
Zgadzam się z Tobą. Ja jeszcze mogę polecić jakąś broń cp, np colt, remington, derringer. W myśl Katolicką możemy a nawet musimy bronić swoich rodzin i samych siebie. Jeśli chodzi o zapasy to polecam kostki seven oceans, termin do końca 2027 roku a są energetyczne i wygodne.