Clicks1.5K

POZOR: 11.8. sa rozhodne o "pandemickom pláne": očkovanie, zakazy, ...

SLOVENSKO: Vláda sa pripravuje na druhú vlnu pandémie, pandemický plán je rozdelený do štyroch skupín a bude mať päť fáz a tri milióny vakcín, očkovanie zatiaľ nebude povinné.

Predpokladá nepokoje v uliciach, preto nasadí na občanov armádu i políciu.

Účinná a bezpečná vakcína môže zohrať významnú rolu v boji s ochorením COVID-19.
Po piatkovom rokovaní pandemickej komisie na pôde Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR to uviedol hlavný hygienik SR Ján Mikas. Šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) zasa uviedol, že komisia zatiaľ neschválila pandemický plán, potrebuje do neho zapracovať viaceré pripomienky. Jeho definitívna verzia by mala byť známa 11. augusta.

„Naozaj vidíme možnosť, ak bude dostupná bezpečná a účinná vakcína, tak táto vakcína môže zohrať významnú úlohu pri potlačení tejto pandémie,“ uviedol hlavný hygienik. Krajčí doplnil, že v súvislosti s pandemickým plánom vznikli štyri pracovné skupiny. Jedna z nich sa bude týkať realizácie imunizácie na Slovensku. Slovensko má podľa slov ministra záujem o m-RNA vakcínu. Rezort zdravotníctva podľa slov jeho šéfa v tejto súvislosti „intenzívne“ komunikuje v tejto veci najmä s Európskou komisiou. Objednať by sa jej mali zhruba tri milióny kusov. Očkovanie nebude povinné. „Veľmi radi by sme pomocou kampane a zároveň odporúčaní, ktoré skupiny obyvateľstva by sa mali očkovať, objednali pre Slovensko,“ komentoval s tým, že v niektorých prípadoch bude odporúčanie veľmi zmysluplné.

Ďalšia skupina sa bude venovať zabezpečeniu ambulantnej starostlivosti. „Tá by mala byť realizovaná okresnými úradmi v sídle kraja v spolupráci s vyššími územnými celkami. Veľmi dobre vieme, že situácia v ambulantnom sektore je náročná vzhľadom na to, že ho máme do veľkej mieri obslúžený lekármi, ktorí sú už vo vyššom veku. Uvedomujeme si, že dobre zvládnuť ambulantnú sféru počas pandémie je veľmi dôležité,“ komentoval Krajčí s tým, že skupina by mala zadefinovať to, akých lekárov možno využiť aj bez epidemiologických ambulancií.

Ďalšia pracovná skupina by mala zabezpečiť tímy rýchlej intervencie, ktoré by mohli naraz zasahovať na západnom, strednom a východnom Slovensku. Pokiaľ by na nejakom mieste nastala epidemiologická situácia, mali by byť schopné situáciu stabilizovať na niekoľko dní. „Budú to tímy, ktoré v prípade vzniku ohniska nákazy budú schopné okamžite vycestovať a situáciu stabilizovať,“ uviedol minister. Posledná skupina sa bude zaoberať tzv. semaformi pre zariadenia sociálnych služieb, primárnej zdravotnej starostlivosti a tiež ústavné zdravotnícke zariadenia, čiže nemocnice. Podľa týchto semaforov sa budú reprofilizovať zdravotnícke zariadenia počas ďalšieho nástupu pandémie.

Hlavný hygienik tiež doplnil, že aktuálna epidemiologická situácia na Slovensku je stabilná. Denne pribúda približne 20 až 30 nových prípadov. Podľa jeho slov ide najmä o importované prípady, kontakty regionálni hygienici a epidemiológovia aktívne vyhľadávajú.

Minister zdôraznil, že slovenské zdravotníctvo je pripravené na prípadnú druhú vlnu pandémie COVID-19. „Nemocnice aktuálne fungujú v štandardnom režime, pacientom je poskytovaná zdravotná starostlivosť bez obmedzení. Ľudia s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň sú podľa rezortu zdravotníctva hospitalizovaní na infekčných oddeleniach. V prípade zvýšenia počtu akútnych pacientov sú zdravotnícke zariadenia pripravené okamžite alokovať nevyhnutné lôžka,“ uzavrel Krajčí.

Jaroslav Novák

cz24.news/matovicova-vlad…
ľubica
Krajčí: „Druhá vlna pandémie je už tu.“ Slovensko má nový pandemický plánwww.hlavnespravy.sk/…/2259458
Roberto 55
Slovenska armada nestoji za vela a tiez policia, ale dufam, ze nepojdu proti vlastnym na zaklade rozkazov od pomatenych hlav politikov. Navyse armada a policia ma chranit ludi pred "vonkajsim nepriatelom" a nie vladu (ktora je nepriatelom vlastneho ludu) pred spravodlivym hnevom ludu....
Tomas Urik
Rozpraval som zo znamim kapitanom zo SK armady kde nasa armada ma 17000 aktivnych clenov.
A ten mi povedal ze ked pride k niecomu tak kazdy vojak co on pozna pojde domov chranit svoju rodinu a sa vyserie na vladu!!!!
Roberto 55
Mali by chranit aj ostatnych ludi, proti vlade.
Anton Čulen
A nik sa nás nezastane.... Buď alebo. Modlime sa a prosme o Božiu pomoc a ochranu. Liberálny "kresťania" v NRSR zrejme nebudú mať problém ísť proti vôli vlastného národa. Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, oroduj za nás.
Tomas Urik
Bude to ako zazrak nad Wislou kde ked bolsevici napadli polsko tak utekali kade lahsie kedze bohorodica ako hovorili bojovala za poliakov vsetky naboje co palili na Warsavu sa vracali spet na nich!!!!

Jeden vysoky dostojnik sa schoval do psej budy a len krical ustup bogorodica!!!!
Peter(skala)
Zaujimavé info. len taký detail: Bohorodica v preklade znamená Božia rodička, preto sa píše s Velkým B a to podobne ako táááááááááá Warsava
😉
Coburg
Je to doslova vojna proti vlastnému obyvateľstvu.
Tomas Urik
Samozrejme a to preto ze ludia u nas si este neuvedomili ze MY sme vlada!!! Nie tam neaky tajtrlik premier ci prezident! Vlada je lud SR!
Roberto 55
Vacsina vlad vo svete je proti vlastnemu obyvatelstvu a vsetky riadi elita globalistov-satanistov. Tzv elitarov je malo, ale zmocnili sa vsetkich penazi a skrze tzv. narodne banky, (ktore vlastnia cez sukromne banky) si mozu tlacit peniaze aj virtualne... Vsetky staty na svete su zadlzene a mali by to splacat (lud krajiny) prave tymto sukromnym bankam, ktore samozrejme vlastnia elity. Teda skrze …More
Vacsina vlad vo svete je proti vlastnemu obyvatelstvu a vsetky riadi elita globalistov-satanistov. Tzv elitarov je malo, ale zmocnili sa vsetkich penazi a skrze tzv. narodne banky, (ktore vlastnia cez sukromne banky) si mozu tlacit peniaze aj virtualne... Vsetky staty na svete su zadlzene a mali by to splacat (lud krajiny) prave tymto sukromnym bankam, ktore samozrejme vlastnia elity. Teda skrze peniaze si dosadzuju masivnou propagandou do vlad iba toho, kto sa im hodi. Ludia sa nechaju ohlupit touto masivnou masmedialnou lzou a takto su riadeni elitami. Elitarov je malo a stacilo by iba, aby sa ludia (vcitane tzv. potlacovatelskeho aparatu-policia a armada) vzburili a odmietli pocuvat ich nezmysli. Svet vie kto su. V Gronsku a Antarktide je dost miesta pre tych, ktori odmietli Pana Boha a radsej sa na neho hraju...