Clicks711

Abp Viganò: "Postrzegam abp. Lefebvre’a jako przykładnego wyznawcę wiary"

Abp Viganò: "Postrzegam abp. Lefebvre’a jako

przykładnego wyznawcę wiary"

2020-10-15 bibula.com/?p=119430

Zawarte w tytule słowa padły w liście, który abp Karol Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, wysłał w odpowiedzi na artykuł Stefana Kokxa pt. Jego Ekscelencja ma rację co do II Soboru Watykańskiego, ale co według niego katolicy powinni zrobić teraz?, zamieszczony na portalu Catholic Family News. Znany z ujawnienia niewygodnych dla Watykanu skandali prałat przyrównał Bractwo Kapłańskie Św. Piusa X do „zdrowego ciernia w boku hierarchii”, który nie pozwolił wygasnąć płomieniowi Tradycji, oraz przypomniał o szczególnej aktualności słów jego Założyciela:

Postrzegam abp. Lefebvre’a jako przykładnego wyznawcę wiary. Uważam też, że teraz już nie ulega wątpliwości, iż jego krytyka soboru i modernistycznej apostazji ma większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nie należy zapominać, że prześladowania, jakie dotknęły abp. Lefebvre’a ze strony Stolicy Apostolskiej i biskupów [całego] świata, służyły przede wszystkim jako środek mający zastraszyć tych katolików, którzy opierali się rewolucji soborowej.

Zgadzam się również ze spostrzeżeniem Jego Ekscelencji bp. Bernarda Tissiera de Mallerais o współobecności dwóch podmiotów w Rzymie: Kościół Chrystusowy jest okupowany i zepchnięty w cień przez modernistyczną strukturę soborową, która zagnieździła się wewnątrz samej hierarchii i wykorzystuje autorytet swoich duchownych, żeby zatryumfować nad Oblubienicą Chrystusa i naszą Matką.


Powyższe słowa to kolejne potwierdzenie, pochodzące ze strony (niegdyś) wysokiego rangą hierarchy rzymskiego, że od czasu wystąpienia abp. Marcelego Lefebvre’a w latach 70. XX wieku upadek wśród posoborowej hierarchii kościelnej tylko się pogłębił. Dają one jednak także pewną nadzieję, że Arcybiskup kiedyś doczeka się rehabilitacji oraz że – co najważniejsze – broniona przez niego Tradycja katolicka odzyska należne jej miejsce.
Źródło

BREAKING: Archbishop Viganò Responds to Questions Posed by CFN

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Arcybiskup Marceli Lefebvr obrońca wiary

Watykan naciskał na wydawnictwo w sprawie książki ze świadectwami abp Viganò o zaniedbaniach papieża

Wspomnienia z życia i działalności pasterskiej abp Lefebvre: Arcybiskup Lefebvre w USA

Riposta arcybiskupa Vigano wobec zarzutów watykańskiego biura prasowego

Abp Carlo Maria Viganò: Trzecia tajemnica fatimska jest nieznana

Złożenie doczesnych szczątków abp. Lefebvre’a w krypcie kościoła w Ecône

Arcybiskup Vigano do Sandro Magistra: krytyka soboru to nie schizma!

Arcybiskup Vigano publikuje kolejne świadectwo. Padają bardzo mocne słowa

Merci, Monseigneur !! – W rocznicę śmierci abp. Lefebvre’a

Bp Fellay: Słowa abp. Lefebvre’a były i pozostają prawdziwe

Quas Primas
To Święty Kapłan.
Miałam albumy o tym Świętym Kapłanie, ale glorjański plankton skasował.
Nie wytrzymał presji komentarzy i wielości artykułów czy filmów o Arcybiskupie, który URATOWAŁ Katolicką Wiarę.
Wieczne Odpoczywanie Amen
180

,,Kościół Chrystusowy jest okupowany i zepchnięty w cień przez modernistyczną strukturę soborową, która zagnieździła się wewnątrz samej hierarchii i wykorzystuje autorytet swoich duchownych, żeby zatryumfować nad Oblubienicą Chrystusa i naszą Matką.,,