Edward7
41.2K

Abp Viganò: Uwolnienie przez Benedykta XVI starożytnej Mszy sprawiło, że wielu kapłanów odkryło …

Wywiad Paix Liturgique z abp Carlo Maria Viganò 1 (Monsignor, dlaczego po Vaticanum II kwestia liturgiczna jest tak paląca?) Kwestia liturgiczna ma …
V.R.S. and one more user link to this post
YacentY
Dziś uczestniczył w Astanie w koncelebrze na NOMie razem z Franciszkiem
Andreios
O ile mi wiadomo
Abp Viganò nie uczestniczy w tych obradach w Astanie.Nie ma go po prostu w Kazachstanie....More
O ile mi wiadomo

Abp Viganò nie uczestniczy w tych obradach w Astanie.Nie ma go po prostu w Kazachstanie....
Jan Kanty Lipski
Prawda
Edward7
Ks. Benko Salezjanin, kolejny ksiądz, który deklaruje wierność Papieżowi Benedyktowi XVI: Bergoglio nie jest Papieżem
Księża-bohaterowie nadal wychodzą deklarując wierność prawdziwemu papieżowi Benedyktowi XVI, który, jak dobrze wiecie, nigdy nie abdykował, ale został zmuszony do ustąpienia (władzy, ale nie papiestwa dopow), przeszedł na emeryturę w utrudnionym położeniu, czyli w kanonicznej …More
Ks. Benko Salezjanin, kolejny ksiądz, który deklaruje wierność Papieżowi Benedyktowi XVI: Bergoglio nie jest Papieżem

Księża-bohaterowie nadal wychodzą deklarując wierność prawdziwemu papieżowi Benedyktowi XVI, który, jak dobrze wiecie, nigdy nie abdykował, ale został zmuszony do ustąpienia (władzy, ale nie papiestwa dopow), przeszedł na emeryturę w utrudnionym położeniu, czyli w kanonicznej sytuacji uwięzienia, która pozwala mu pozostać jedynym papieżem.

Andrea Cionci 10 września 2022 r.

Przy całkowitej obojętności watykanistów głównego nurtu, rozwija się najbardziej sensacyjna dla Kościoła historia od czasów schizmy zachodniej. Księża-bohaterowie wciąż wychodzą i deklarują wierność prawdziwemu papieżowi Benedyktowi XVI, który, jak dobrze wiecie, nigdy nie abdykował, ale zmuszony do działania, wycofał się na utrudnione miejsce, (kanon 412 TUTAJ) kanoniczną sytuację uwięzienia, która pozwala mu pozostać jedynym papieżem, o którym mówi od dziewięciu lat, nie mogąc nigdy sprecyzować, którym z nich. Jasne, że jeśli pójdziemy na kolejne konklawe z około 120 fałszywymi kardynałami nominowanymi przez Bergoglio, to zostanie wybrany kolejny antypapież i pożegnamy się na zawsze z widzialnym Kościołem kanonicznym. Z powrotem do katakumb.

Utrudniona działalność nie jest ani skomplikowana, ani osobliwa: istnieje od czasów papieskich norm "dekretowych", czyli od 1200 roku, a kanon 335 wyraźnie określa ją jako alternatywę dla wakującej siedziby: "Dopóki rzymska siedziba jest wakująca lub CAŁKOWICIE uniemożliwiona, nic się nie zmienia w rządzie Kościoła powszechnego".

Jeśli więc papież zrzeknie się munus petrinus, to abdykuje, a katedra staje się wakująca. Jeśli papież nie może sprawować ministerium, władzy praktycznej - zgodnie z deklaracją Benedykta - władza jest utrudniona, papież pozostaje papieżem, uwięzionym. Ergo, każdy kto sprawuje władzę papieską w jego miejsce jest uzurpatorem antypapieżem. Stwierdzamy to od dwóch lat, tutaj, dwa razy w tygodniu, teraz także w bestsellerze "Codex Ratzinger" (Byoblu wyd. maj 2022) i nikt nie był w stanie nas obalić, nawet publicznie wyzywani kanoniści, którzy w Bolonii, w odpowiedzi, po odkryciu sytuacji prawnej, utworzyli grupę studyjną "O papieżu emerycie i papieżu nieprawomyślnym". ("Emeritus" nie oznacza emeryta, ale tego, który zasługuje, tego, który ma prawo być papieżem).

Dlatego też, jakkolwiek byłoby to niewygodne, duchowieństwo i wierni muszą wybrać, po której stronie stanąć: albo z zablokowanym papieżem, albo z panującym antypapieżem.

Pierwszym księdzem, który zdecydował się pójść za Chrystusem i Jego Wikariuszem był Don Alessandro Minutella, palermitański ksiądz z dwoma doktoratami z teologii dogmatycznej, który natychmiast zrozumiał, że Bergoglio z pewnością nie może być papieżem, ze swoją odwróconą i antychrześcijańską duchowością, bergoglizmem. TUTAJ . Don Minutella drogo zapłacił za wierność prawdziwemu papieżowi: zawieszenie a divinis , dwie ekskomuniki, sprowadzenie do stanu świeckiego TUTAJ . Oczywiście wszystko nieważne, ponieważ sankcje zostały nałożone przez kościół antypapieski. Po nim ks. Enrico Bernasconi , również nieważnie ekskomunikowany i z dumą. potem dołączyli; o. Celestino, o. Gebhardt (Niemiec), o. Johannes (Austriak), o. Pavel (Czechy) i o. Natale TUTAJ . Jest kilka zakonnic, o których porozmawiamy w odpowiednim czasie.

Dzisiaj proponujemy wam kilka linijek streszczonych w obszernym wywiadzie Samuela Colombo TUTAJ z O. Robertem Benko , 52-letnim “byłym” salezjaninem ze Słowacji, wyświęconym w 2002 roku, który wygłosił ważne oświadczenia.

Ojcze, co sprawiło, że z całą świadomością powiedziałeś, że papieżem jest i pozostanie Benedykt XVI?

A. "Od pierwszej chwili wiedziałem, że Benedykt XVI jest prawdziwym papieżem. Kiedy zrezygnował, ja, nie rozumiejąc łaciny, nie wiedziałem, co się dzieje, ale w sercu czułem, że coś jest nie tak.... Nie mogłem jednak udzielić sobie wtedy odpowiedzi, bo nie miałem materiałów. Pierwszą rzeczą, jaką usłyszałem po wyborze Bergoglio, a którą powiedzieli nam nasi księża diecezjalni w Šaštínie (ale nie tylko), było to, że wybory były nieważne, ponieważ nie przestrzegano przepisów".

A dlaczego ci księża nie wyszli?

A. "Wówczas, gdy usłyszałam, że jest nieważna, chciałam natychmiast wyjść, ale powiedzieli mi: "Jeśli wyjdziesz, to co będziesz robić sam? W pojedynkę nic się nie robi. Więc przynajmniej można zrobić coś dla ludzi, którzy zostali. Nie ma co się obawiać, że w Watykanie pozwalają robić rzeczy niezgodne z naszą wiarą", więc wolałem milczeć, bo nie znałem wielu elementów".

Może musiały nadejść odpowiednie czasy... A w ciągu tych wszystkich lat na pewno widziałeś zgrabną działalność tzw. papieża Franciszka?

r "Tak, to prawda, kiedy byłem w ostatnim mieście, w Michalovcach, słyszałem o tych "Dubiach", które pisali kardynałowie... Potem dołączyli inni księża i inni ludzie, ale kwestia nie została rozwiązana. Potem zacząłem szukać i w końcu (4 czy 5 lat temu) znalazłem Don Minutella i zacząłem go słuchać. Był pierwszym księdzem, który pomógł mi z Kodeksem Prawa Kanonicznego, ponieważ kiedy pracuje się z dziećmi lub młodzieżą, nie ma się zbyt wiele czasu na zagłębianie się w temat, ale Don Minutella dużo studiował. Czułem, że to jest prawda. To płonęło w moim sercu. Ale nie wiedziałem, jak się wydostać. Od 14 miesięcy mam spotkania z przełożonymi. Dwa lata temu pomógł mi Don Bernasconi, bo wysłał mi maila z materiałami, które mogę wykorzystać, by napisać do przełożonych i wyjaśnić problem. Zadałam tyle pytań prosząc o odpowiedź. Przestudiowali moje pytania i odpowiedzieli: "Nie wiemy, jak ci odpowiedzieć, ale jesteśmy z papieżem Franciszkiem. W historii było wielu złych papieży, wiemy, że on nie jest dobry, ale jesteśmy z nim".

Ale problem nie polega na tym, że Bergoglio jest złym papieżem, Bergoglio nie jest papieżem i oni są z kimś, kto nie jest papieżem!

A. "Tak, to jest bardzo jasne. Bo tu nie chodzi o grzech przełożonego, biskupa czy papieża, ani o błąd... chodzi o kogoś, kto nie jest papieżem!

To może być przesądzone, biorąc pod uwagę, że "Ubi Petrus Ibi Ecclesia", ale czy w jedności z tymi, którzy nie są papieżami? Ale w jedności z tymi, którzy odprawiają Mszę, ojciec Roberto?

A. "Przed wyjazdem odprawiałem już Mszę św. z papieżem Benedyktem, ponieważ kościoły były zamknięte podczas pandemii. Kiedy więc sam odprawiałem Mszę Świętą, odprawiałem ją w jedności z papieżem Benedyktem. Ale kiedy musiałem świętować we wspólnocie, zmusili mnie do wymienienia papieża Franciszka. W tym tkwił problem. Dlatego nie byłem posłuszny. A ja przez te 14 miesięcy nie chciałem dołączyć do innych wspólnot. Mój przełożony powiedział mi: "Teraz wiem, że jesteś z papieżem Benedyktem, ale nie mogę cię wypuścić od razu, musisz być ciągle nieposłuszny, więc mam materiał dla przełożonego, żeby cię wypuścił". Nie jest łatwo opuścić wspólnotę salezjańską. Ale jeśli masz materiał do nieposłuszeństwa... raz, drugi, trzeci...".

Ale ci księża salezjanie, jego przełożeni, którzy go usankcjonowali i dopilnowali, żeby wyszedł, jak oni myślą?

A. "Mieli ból w sercu, byli smutni, nie chcieli, żeby odszedł. Ponieważ wiedzieli, że coś jest nie tak, nie mogli mi odpowiedzieć. Poważną rzeczą jest powiedzieć "nie wiemy jak wam odpowiedzieć": więc o czym rozmawiamy, skoro nie wiecie jak mi odpowiedzieć? Od grudnia 2021 roku nie jestem już z salezjanami, ale byłem bardzo szczęśliwy, nawet jeśli moi współbracia byli smutni, bo mnie kochali. W moim sercu jestem i zawsze będę salezjaninem".

Czy na Słowacji są inni księża, którzy może jeszcze nie wyjechali, ale rozpoznają papieża Benedykta XVI?

A. "Tak, są, zarówno diecezjalne jak i salezjańskie, ale żyją w ukryciu w obawie przed utratą pracy. Nawet nauczyciele w szkołach rozumieją, że to nie jest nauka Kościoła, ale muszą kontynuować, bo bez pieniędzy nie są w stanie utrzymać swoich rodzin.

Są więc trzymani, powiedzmy, pod szantażem... Czy na Słowacji są biskupi, których uznaje za papieża Benedykta XVI?

A. "Tak, ale nie potrafię powiedzieć nazwiska".

Zostałeś zawieszony a divinis, ale nie zostałeś jeszcze ekskomunikowany ...

A. "Nie... ale teraz usłyszałem, że w Trnawie mówi się, że arcybiskup bratysławski Stanislav Zvolenský chce mnie ekskomunikować, bo usłyszał, że się rozwijamy i wzrastamy".

Powiedzmy, że tzw. papież Franciszek jest duchowym przewodnikiem Nowego Porządku Świata. Czy zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

A. "Tak, to jasne".

A czy żyjemy, Pana zdaniem, Trzecim Sekretem Fatimskim i tą farsą, o której mówi Katechizm Kościoła Katolickiego w 675 roku?

A. "Tak, dokładnie".

W tym wszystkim papież Benedykt nie zabiera głosu, nie może, bo jest na upośledzonym miejscu, i nie neguje tych księży, ani nikogo innego, kto mówi o upośledzonym miejscu, a tym bardziej pisarza. Rzeczywiście, w liście sprzed kilku dni do Centrum Studiów Gioacchino da Fiore napisał: "W historycznym działaniu Boga prawda ujawnia się stopniowo".

A kto ma uszy do słuchania, niechaj zrozumie.
Don Benko, un altro prete si dichiara fedele a Benedetto XVI: Bergoglio non è il papa/
Padre Benko -Salesiano, otro sacerdote que se declara fiel a Benedicto XVI: Bergoglio no es el Papa