pl.news
14K

Kanada: Ksiądz gwiazdor opuszcza szeregi Novus Ordo

Dominic LeRouzès, lat 48, który od 2021 nadzorował ministerstwo młodzieży i powołań, zrzuca sutannę. Jeszcze trzy lata temu LeRouzès był członkiem kanadyjskiego ruchu Famille Marie-Jeunesse (FMJ)…More
Dominic LeRouzès, lat 48, który od 2021 nadzorował ministerstwo młodzieży i powołań, zrzuca sutannę.
Jeszcze trzy lata temu LeRouzès był członkiem kanadyjskiego ruchu Famille Marie-Jeunesse (FMJ), który przyciągał młodych ludzi - co nie zmienia faktu, że wielu z nich odeszło w późniejszym czasie.
W swoim oświadczeniu podaje, że "jego powołanie nie miało prawdziwej przyczyny" i "od lat po cichu nosił się z tą myślą".
LeRouzès przyjął święcenia jako członek FMJ w Archidiecezji Sherbrooke w maju 2003. Następnie pełnił rolę prywatnego sekretarza Kardynała Ouelleta, najpierw Quebec, a później w Watykanie.
W Rzymie uzyskał stopień doktora na Uniwersytecie Gregoriańskim. Jego prace poświęcone Lévinasowi i von Balthasarowi zostały opublikowane w 2018. Kardynał Ouellet był również oddanym wielbicielem von Balthasara, napisał w swojej przedmowie.
W tym punkcie swojej kariery LeRouzès opuścił FMJ i dołączył do Archidiecezji Quebec w 2021. W czasie pandemii Covid-19 cztery razy na dzień występował …More
Jan Kanty Lipski