Clicks1.4K
pl.news
1

Patriarcha Bartłomiej: "połączenie z Kościołem Katolickim nieuniknione"

W czasie niedawnej wizyty na górze Atos w Grecji patriarcha greckiego prawosławia, Bartłomiej, próbował przekonać niklu mnichów, że nie ma dogmatycznych różnic między prawosławiem a Katolicyzmem i że ponowne zespolenie z Kościołem Katolickim jest "nieuniknione".

Według Spzh.news z 25 listopada większość mnichów była zakłopotana, ale nikt nie zaoponował. Niektórzy tylko uronili łzę. Wszystko to wiadomo tylko z relacji, ponieważ straż zabroniła nagrywania mowy Bartłomieja.

12 listopada Bartłomiej i kilku mnichów z Atos wzięli udział w nieszporach w opactwie trapistów Matki Boskiej z Remy w Rochefort w Belgii (zdjęcie).

Co interesujące, trapiści swój ołtarz z okazji wizyty prawosławnego patriarchy ustawili frontem do Pana.

Greccy protestanci nie uznają katolickich chrztów i ponownie chrzczą katolików, którzy chcą do nich przystąpić. Ich antykatolickie podejście jest nawet wyraźniejsze w dwudziestu klasztorach na górze Atos.

Grafika: St. Rémy, Rochefort, © facebook, #newsDoomviekqz
przeciwherezjom
Chcą się zjednoczyć pod berłem fałszywego papieża. Zostało to zapowiedziane, że wszystkie wyznania chrześcijańskie padną do jego stóp. Padną, a raczej upadną - straszna perspektywa, ale jak widać proroctwa zaczynają się na naszych oczach wypełniać.
Libor Halik and 2 more users like this.
Libor Halik likes this.
Sw.Joanna likes this.
alex 7 likes this.