Clicks1.4K
pl.news
4

Arcybiskup Cordileone: dlaczego są ostrzejsi dla kościołów?

Burmistrz San Francisco, London Breed, ogłosił pod pretekstem koronawirusowym, że msze w pomieszczeniach są zabronione, a posługa na zewnątrz jest dozwolona tylko do pięćdziesięciu wiernych.

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone odpowiedział, że rząd nie ma uprawnień do podjęcia takiej decyzji (EWTN.com, 10 września).

Obawia się, że politycy używają "nauki" w celu wprowadzenia "zupełnie nieracjonalnych" i niesprawiedliwych środków. Dozwolone liczby są dla niego arbitralne, ponieważ nie ma ograniczeń dla protestów ulicznych: "dlaczego normy są bardziej restrykcyjne w przypadku Kościoła niż w przypadku innych"?

Wskazuje on, że kościoły mają różne wielkości, mogą otwierać okna i drzwi oraz "być bezpieczniejsze niż jakakolwiek inna przestrzeń wewnętrzna".

Cordileone ujawnił, że politycy nie odpowiedzieli na jego pytania. Dlatego 20 września zorganizuje procesję eucharystyczną, aby zaprotestować przeciwko ograniczeniom miasta, przejdzie obok ratusza i zakończy publiczną Mszą poza katedrą.

#newsFjrzgijjyz

pielgrzym55
I bardzo dobrze. Powinni do odwołania zakazać sprawowania Mszy. Ciekawe co wtedy to spolegliwe stadko pseudopasterzy by zrobiło.
V.R.S.
Nie bardzo to spójne - wcześniej miał uprawnienia a teraz nie ma? Biskupi w USA i w Polsce swoją wielką chwilę, kiedy mieli obowiązek wołać: non possumus przespali (u nas z kasą z tzw. tarczy a jeden poważnie obłąkany purpurat nazwał nawet oprawców Kościoła "ewangelistami"). Teraz, po pół roku, zbierają co posiali razem z bezbożnymi rządami.
Weronika....S
Tak to łatwo im przychodzi zdrada Kościoła Katolickiego jak codzienny posiłek...
przeciwherezjom
sługusus lucyferus - z łacińskiego cha cha....