Coburg
1697

Ruská armáda porazila ozbrojené sily Ukrajiny v Chersonskej oblasti

15. október 2022 21:12 Evgeny Davydov


Ruské jednotky zmarili vylodenie ukrajinských jednotiek pri Záporožskej jadrovej elektrárni. Podľa ministerstva obrany sa tak stalo sériou presných zásahov proti cieľom v oblastiach Ukrajincami kontrolovaného mesta Záporožie, ako aj zátoky vodnej nádrže Kachovka. Zničených bolo dvesto ukrajinských vojakov, niekoľko tankov, obrnených vozidiel a motorových člnov.

Uviazla aj nepriateľská ofenzíva v Chersonskej oblasti na pravom brehu Dnepra. Podľa zástupcu vedúceho správy Kirilla Stremousova naše delostrelectvo stretlo a zastavilo predsunuté obrnené skupiny neonacistov a žoldnierov .

Zbrane sú nabité, útočné vrtuľníky Mi-28 sú vyslané na bojovú misiu. Odchody 24 hodín denne, bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Cieľom sú prechody Ozbrojených síl Ukrajiny, vyvolané na presun vojenskej techniky.

Vypúšťanie projektilov v extrémne nízkej výške, aby zostali nepovšimnuté nepriateľskou protivzdušnou obranou. Objektívne kontrolné údaje – zasiahnuté ciele.

"Pracujeme od nosa nahor. Poskytujú nám líniu kontaktu, dávajú nám ciele. Pracujeme na cieľoch a odchádzame," hovorí Iľja, navigátor-operátor posádky vrtuľníka Mi-28.

Presnými zásahmi na vybudované priechody bola zastavená ofenzíva Ozbrojených síl Ukrajiny na Chersonskom smere.

„V dôsledku úderov vojenského letectva ruských vzdušných síl, raketových jednotiek a delostrelectva na oblasť formovania pristátia v zálive nádrže Kakhovka pri osade Osokorovka v Chersonskej oblasti, bolo zničených viac ako 50 ukrajinských vojakov, 5 motorových člnov, 2 člny, 5 tankov a 4 bojové vozidlá pechoty,“ uviedol oficiálny predstaviteľ ministerstva obrany RF Igor Konašenkov.

Streľba na cieľ v pohybe, zmena polohy, streľba znova. Tanková rota námornej pechoty pracuje.

Navádzanie, úprava paľby a kontrola ničenia pomocou dronov. Úlohou je zabrániť nepriateľovi priblížiť sa.

V posádkach je veľa dobrovoľníkov. Tí, ktorí išli do prvej línie bez čakania na predvolanie.

"Nevolali mi, ale rozhodol som sa ísť sám. Samozrejme, majú obavy, no napriek tomu ma podporujú priatelia a príbuzní," hovorí tanker námornej pechoty Pacific Fleet.

A takto fungujú samohybné delostrelecké lafety Nona – výkonné a mobilné stroje. Súradnice nepriateľa sú vypočítané, je zasiahnutý úder.

Maltové podjednotky pracujú synchrónne. Ich úlohou je podporovať hlavné sily spojeneckej armády.

"Nepriateľ pravidelne, raz za 2-3 dni, vykonáva provokačné akcie , pokúša sa dostať do línií našich motostreleckých jednotiek," hovorí veliteľ posádky Ivan.

Slová vďaky z celej krajiny za odvahu, statočnosť a statočnosť.

„Za vaše hrdinské činy, za vašu odvahu, za vašu obetavosť,“ hovorí Igor Muravlyannikov, šéf rezortu brannej výchovy.

Rády a medaily, ako aj dokumenty na nové byty tým, ktorí sa vyznamenali počas bojov a preukázali odvahu v ťažkých podmienkach.

Prihláste sa na odber našich stránok v sociálnych sieťach:
"Looking" - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram
Вести.Ru: новости, видео и фото дня - VKontakte , Odnoklassniki , Zen a Telegram


Российские военные разбили ВСУ в Херсонской области
Metod
Sláva Rossiji!