Clicks9
lv.news

Katoļu skola atlaida matemātikas skolotāju par viltus pareģa saukšanu par viltus pravieti

Londonas Sv. Aloiza koledža (Vestminsteres arhidiecēze) atlaida protestantu matemātikas skolotāju Džošua Sutklifu (30 gadi) par to, ka viņš atzinās, ka “es uzskatu, ka Muhameds ir viltus pravietis” (YouTube.com, 2019. gada oktobris).

Pirms viņš sniedza šo ticības liecību, viņš teica: "Es zinu, ka tas ir pretrunīgi, un es zinu, ka cilvēkus varētu aizskart tas, ko es saku, bet es to daru mīlestībā un tāpēc, ka es gribu runāt patiesību." Sutklifs turpināja atzīt Kristu kā vienīgo patieso pravieti.

Kas uzskata, ka Muhameds nav viltus pravietis, tam ir morāls pienākums kļūt par musulmani.

Sutklifa darbība tika apturēta uz piecām dienām pēc tam, kad kāds musulmaņu vecāks sūdzējās par viņa liecību. Tāpēc viņš piedāvāja atkāpšanos, bet nākamajā dienā to atsauca, sakot, ka uz viņu tiek izdarīts spiediens. Kopš tā laika viņš no skolas nav saņēmis nekādu atbildi.

2017. gadā Sutklifs tika atlaists no Šervelas skolas Oksfordā par gadījumu, kurā viņš, uzrunājot meitenes, teica "labi padarīts, meitenes!", kamēr viena no meitenēm uzskatīja, ka ir "zēns".

Viņam netika dotas nekādas oficiālas instrukcijas par to, kā viņam vajadzēja atsaukties uz šo meiteni. Kad viņa bija sajukusies slikti, viņš mēģināja mazināt situāciju un atvainojās viņai - bez rezultātiem.

#newsHebxzohqam