Clicks405

Tety predavačky, vydržte! Schvália zajtra poslanci voľnú nedeľu?

Tety predavačky, vydržte! Schvália zajtra poslanci voľnú nedeľu?

Vezmú konečne poslanci zdravý rozum do hrsti a uzákonia dobrú vec, alebo zas budú šermovať len lživým pseudoargumentom „lebo koaličná rada“, “lebo koaličná zmluva”?
Ako zahlasuje 25 poslancov, ktorí sa ako KRESTANSKIKANDIDATI.sk prekrúžkovali do parlamentu? Ako bude hlasovať Váš poslanec v parlamente?

Kedy ste naposledy počuli o téme voľnej nedele? Ja som o nej písala 31. augusta, keď nezaradení poslanci NRSR Martin Čepček (vylúčený z OĽANO) + členovia Život-SD Ján Podmanický (odišiel zo SMERu) + Filip Kuffa (odišiel z klubu ĽSNS) v poslednej chvíli predložili tento návrh do parlamentu. Za 4 týždne som v médiách zachytila len jediný príspevok v Markíze Prečo je to tak? Nevšimli si? Boja sa voľnej nedele?

Aj pre mňa bolo smutné v dôvodovej správe znova verklíkovať staré argumenty o nevyhnutnosti voľnej nedele, ktorá je každému príčetnému človeku zrejmá. Len tí „najslobodnejší“ si uzurpujú právo na teplé rožky každú nedeľu a ostatným prisudzujú povinnosť im ich zabezpečiť za každú cenu.

Čochvíľa sa vraj vnoríme do 3. vlny pandémie covid_19. V tých predošlých to boli práve lekári a predavačky, čo nám v prvej línii zachraňovali holé životy (ak chcete, prirátajte si aj vojakov, čo na Dušičky testovali …). Oni boli celé dni v rúškach, konfrontovaní so stovkami nás – pozitívnych i negatívnych, tisíce z nich sme nakazili, desiatky z nich umreli, alebo umreli ich príbuzní doma, ktorým tú hnusobu z práce doniesli. V tých ťažkých dňoch sa nám nakoniec podarilo presvedčiť kompetentných a R. Sulíka, aby nedeľa ostala ako sanitárny deň – bez kupujúcich, aby sa predajne dôkladne vyčistili. A zároveň zamestnanci mali možnosť dýchať aspoň 1 deň bez rúška, aspoň 1 deň ísť do prírody si vyvetrať pľúca i ťaživé obavy z nakazenia v práci.
Boli to týždne a pokiaľ viem, nikto pre zatvorené supermarkety nezomrel od hladu. Ani legendárny Richard Sulík … špeciálne pre neho mám pripravenú náplasť: Ofenfrische Sonntags-Brotchen (foto v diskusii – sem sa nedalo dať). Nám ich doniesla teta zo zámoria ešte v minulom tisícročí. Som prekvapená, že taký svetobežník a znalec molekulárnej gastronómie a minister hospodárstva o takom fatálnom vynáleze ešte nepočul. Dostať ho už dávno aj na Slovensku – ako žemličky i croissanty. Nezávislí voľnomyšlienkári si už dokonca spriadli aj celú sieť kváskovačov a pečú si doma svojpomocne nielen nedeľné pečivo, ale chlieb každodenný! S radosťou a hrdosťou! Slobodne a Solidárne! SaS!

Naozaj som zvedavá na diskusiu v parlamente, kto zas bude tvrdiť, že v dnešnej dobe 6-podlažných chladničiek, mrazákov a Excelu v mobile môže mať niekto vážny problém prežiť 1 deň bez nákupu potravín. Všetci si pamätáme veľkosť i výkon chladničiek za socíku, keď sa všetky obchody zavreli dokonca v sobotu o 12,00 a otvorili až v pondelok! Zaujímavé, že napriek tomu – alebo práve preto? v tých časoch bez „slobody každodenného nakupovania“ sa rodili najpočetnejšie generácie detí Možno už aj kvôli tomu vedľajšiemu efektu sa oplatí zahlasovať ZA predmetnú novelu zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce, ktorá navyše nebude mať vplyv na rozpočet verejnej správy, čo svojím stanoviskom potvrdil aj generálny riaditeľ Sekcie rozpočtovej politiky Ministerstva financií SR. Vezmú konečne poslanci zdravý rozum do hrsti a uzákonia dobrú vec, alebo zas budú šermovať len lživým pseudoargumentom „lebo koaličná rada“, “lebo koaličná zmluva”?

Ako zahlasuje 25 poslancov, ktorí sa ako KRESTANSKIKANDIDATI.sk prekrúžkovali do parlamentu? Ako bude hlasovať Váš poslanec v parlamente???

A o našich Lekároch už tiež čoskoro …
Vrelo odporúčam iné uhly pohľadu:
Pikantné súvislosti a aktuálne názory poslancov NR SR, TN 24.9.21 od 20:37
Výzva Aliancie za nedeľu doručená všetkým poslancom NR SR

Stanovisko Odborového zväzu pracovníkov obchodu a cestovného ruchu

Vanda Rybanská

alianciazanedelu.sk/archiv/9861
Peter(skala)
..tak to by ma zaujimalo, hlavne Vašečka, Zaborska, Heger... najväčšie kádre, čo sa chvalia svojou vierou, ale ked pride na lamanie chleba, tak sa ukažu ako totalitní magori 🤮