pl.news
62.1K

Pozdrowienia z Titanica: Franciszek wynajduje "posługę" katechisty

Franciszek ustanowi katechetę jako nową oficjalną "posługę" poprzez Motu Proprio noszące mylący tytuł Antiquum ministerium ("Stara posługa"). Zostanie to opublikowane 11 maja, ogłosiło watykańskie …More
Franciszek ustanowi katechetę jako nową oficjalną "posługę" poprzez Motu Proprio noszące mylący tytuł Antiquum ministerium ("Stara posługa").
Zostanie to opublikowane 11 maja, ogłosiło watykańskie biuro prasowe. Do tej pory katechistom "zlecano" konkretną działalność. W przyszłości katechiści będą stali obok posług Novus Ordo, takich jak "lektor" czy "akolita", które nie mają żadnej realnej funkcji, ani w liturgii, ani nigdzie indziej.
Dopiero w styczniu Franciszek zmienił Prawo Kanoniczne, deklarując, że świeccy, w tym kobiety, mogą formalnie zostać lektorami lub akolitami. Jednak to było jak przestawianie krzeseł na Titanicu, ponieważ w Novus Ordo prawie wszyscy ci, którzy pełnią funkcję "akolitów" i "lektorów" – mężczyźni i kobiety – nigdy nie zostali prawomocnie ustanowieni do tych posług.
Grafika: © Mazur, CC BY-NC-ND, #newsVdwhzeunml
Tymoteusz
Czyż może być co dobrego zWatykanu Jorge Bergoglio (por. J 1, 46)...
Julia Pole
Naczelny neon Terlikowski może się szykować. Swoją drogą ostatnio chłop się odłączył od rzeczywistości i poszybował w jakimś totalniackim kierunku.
V.R.S.
No to neony będą świętować w najbliższy szabas.
---
Mam pod sobą braci trzysta, bo ja jestem katechista.
Ksiądz to żadna konkurencja, gdy nadchodzi konwiwencja.