csk.news
809

Čierna je Biela: "Skutočný Tomizmus je ten z Amoris Laetitia" - František

Cirkev [Novus Ordo] "Ide dozadu", povedal František 13. mája na konferencii o morálnej teológii, pričom však priznal, že teológovia musia ísť "ku koreňom, aby urobili krok vpred".

Vysvetlil, že to je naopak niečo iné ako "vrácať sa späť", a zdôraznil, že "kresťania sa nemôžu vrátiť späť". V "toľkých cirkevných postavách", ktoré vyrastajú "ako huby tu, tam, tam". Je skutočne faktom, že Cirkev Novus Ordo vo všetkých oblastiach cúva.

Je zvláštne, že František definoval "hriech cúvania" v morálnej teológii redukovaním problémov na kazuistiku (etiku jednotlivých situácií), čo je presne to, čo robí v Amoris Laetitia. Nazval to "dekadentným tomizmom", ale potom vyhlásil, že dekadentný tomizmus je ten pravý: "Skutočný tomizmus je ten v Amoris laetitia, ten, ktorý sa tam odohráva, dobre vysvetlený na [zmanipulovanej] synode [o rodine] a prijatý všetkými [Františkovými stúpencami]."

AL nesprávne cituje Tomáša Akvinského. Jeden príklad: Nepravdivo tvrdí, že Tomáš píše, že človek sa môže stať svätým a zároveň prijímať zlé skutky.

#newsSkhspyepgt