V Japonsku si zachovali víru i bez kněží (1919) pro bezradné modernisty

Otec Price, který nedávno zemřel během výkonu své misijní činnosti v Číně, ve svém článku zmiňuje skutečnost, že zhruba před padesáti lety jezuitští misionáři v Japonsku objevili existenci dvaceti …More
Otec Price, který nedávno zemřel během výkonu své misijní činnosti v Číně, ve svém článku zmiňuje skutečnost, že zhruba před padesáti lety jezuitští misionáři v Japonsku objevili existenci dvaceti tisíc katolíků, kteří si po dvě stě let uchovali víru bez kněží a svátostí navzdory nejprudšímu a nejničivějšímu pronásledování v církevních análech.
Detaily tohoto objevu se nacházejí v knize Život blahoslaveného Karla Spinoly, který byl v Japonsku upálen na hranici 10. září 1622. Byl nástupcem sv. Františka Xaverského, který Církev uvedl do Japonska v roce 1550. Pronásledování začalo v roce 1596 a skončilo až krátce po smrti blahoslaveného Karla Spinoly. V roce 1858 bylo misionářům znovu dovoleno vstoupit do Japonska, znovu však byli vyhoštěni na základě pronásledování v roce 1868.
O pět let později byl formálně odvolán trest smrti a mučení pro ty, kteří přijali křesťanskou víru. Na druhou stranu byl povolen vstup do země jen několika kněžím napojeným na francouzský konzulát dle podmínek …More
Roberto 55
Velmi povzbudivé v tejto dobe satanskeho prenasledovania Cirkvi.
Laco Bajzo
Roberto55 - Ktorú cirkev teraz satan prenasleduje? Františka a tú ním vedenú predsa svet a jeho vládcovia chváli za to ,ako pomáha globálnym vládcom presadzovať celú ich agendu.
Roberto 55
Ja nemam problem rozpoznat ktora Cirkev je prava.
Roberto 55
Preco mi kladies takuto otazku na ktoru vies sam odpovedat?
Laco Bajzo
Roberto55- Keď to nemáš problém rozpoznať,prečo to máš problém priamo aj napísať?
Laco Bajzo
Zedad- Práve o tej ,ktorú Pán Ježiš založil nám dopredu zjavil,že ho zavrhne ,ako tá starozákonná hierarchia a stane sa neviestkou v službách globálnych síl,teda antikrista.
jožinko božinko
@Laco Bajzo a ty znáš katolickou nauku a tradici?
ľubica
budeme to potrebovať, vlastne už to dávno praktizujeme
jožinko božinko
Žel Bohu se snima nemůžete srovnávat. To byli katolíci ne modernisti, oni měli ještě předkoncilní víru kterou vy nemáte.
jožinko božinko